niedziela, 14 kwietnia 2019

"Zakochana w Tobie" Becky Wade

"Zakochana w Tobie" Becky Wade, Tyt. oryg. Falling for You, Wyd. Dreams, Str. 464

"Czy można mieć wpływ na to, w kim się zakocha? Być może po części. Jednak czasami człowiek zakochuje się tak po prostu."

Kiedy życie płata figla, zawsze wplątuje w to wszystko niespodziewane uczucie. Czy miłość, ta najmniej oczekiwana, może mieć prawo do szczęśliwego zakończenia?

Becky Wade odkryłam niedawno. Pierwszy tom jej serii Przypadki sióstr Bradford, czyli "Wierna Tobie" to historia, która umiliła mi czas i rozgoniła troski. Z lekkością i swobodą prowadziła mnie przez perypetie głównej bohaterki, dlatego idąc za ciosem zdecydowałam się na kontynuację serii. Każda książka opowiada o losach innej z sióstr dlatego chronologia nie jest tutaj punktem wyjścia, jednak śmiało możecie czytać obie książki, ponieważ utrzymane na tym samym poziomie dają tyle samo radości z czytania. 

Bardzo polubiłam postać Willow Bradford. Muszę przyznać, że chyba bardziej niż jej siostrę. To dziewczyna pewna siebie, czasami może zbyt wyniosła, ale sytuacja w której się znalazła szybko skorygowała jej postawę. Spodobał mi się także dynamizm postaci, których poznałam w powieści wiele - ci poboczni jak i pierwszoplanowi pokazali się z jednej strony, by w raz z rozwojem fabuły zmieniać swoje decyzje i przekonania, modulować charaktery i w finale zmienić się nie do poznania. Przyjemnie patrzyło się na taki rozwój wypadku a jeszcze sympatyczniej było poznać Willow i jej dawnego chłopaka, który nieoczekiwanie pojawił się na nowo w jej życiu.

Główna bohaterka nie ma łatwego życia. W końcu jest sławną modelką, a sława zobowiązuje. Dlatego zdecydowała się, by spędzić trochę czasu w rodzinnym mieście, gdzie możne zaznać trochę spokoju. Do czasu, gdy pojawia się jej dawny chłopak. Corbin Stewart od zawsze dostawał to co chce, jako były zawodnik amerykańskiego footballu jest nie tylko czarujący, ale i nieziemsko przystojny. Jednak wydaje się, że jego urok nie działa jedynie na Willow, która nie odważy się już wystawić swojego serca na kolejną próbę. Nie wie jednak o tajemnicy, która w przeszłości miała swój największy udział. Czy dziś dowie się prawdy?

Tematyka sekretu wiszącego w powietrzu nadaje powieści przyjemny klimat, ale nie jest to problem który szokuje. Owszem, pojawiło się kilka mocniejszych emocji, gdy dowiedziałam się jaki los spotkał chłopaka, ale generalnie sama powieść jest lekka i przyjemna. W gronie sympatycznych bohaterów znalazło się miejsce na troski dnia codziennego, nie ma większych dramatów ani momentów wyciskających z oczu łzy - mimo wszystko podczas lektury bawiłam się lepiej niż dobrze i zamknęłam ostatnią stronę z satysfakcją otrzymania dobrze napisanej powieści.

"Zakochana w Tobie" to przyjemność z czytania i poznania głównych bohaterów. Słodka opowieść o uczuciu, które nigdy nie wygasło. Miłość nabiera na nowo swoich kształtów, gdy los pcha w swoje objęcia kochanków, chociaż oni obawiają się nowego wyzwania. Z zagadkową tajemnicą sprzed lat, w klimacie romantycznej historii, spędziłam miło czas, który sprawił że mocno przywiązałam się do twórczości Wade.

7 komentarzy:

 1. Jaka miła okładka. Przyciąga wzrok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę poznać tę historię :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze twórczości autorki. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po takie słodkie historyjki więc może się na nią zdecyduję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fo do tej książki jak i serii nie jestem przekonana. Czytałam już parę jej recenzji, w której zwracano uwagę, że bohaterowie są stereotypowi.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak o niej piszę, że w wolnej chwili postaram się po nią sięgnąć :D
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka bardzo mi się nie podoba i historia również mnie nie zainteresowała :/

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam chęć na tę serię, ale chyba jednak zrezygnuję, bo obawiam się, że się zasłodzę ;)

  OdpowiedzUsuń