środa, 2 września 2015

Ucz się z karteczkami - angielski

Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że ogromnie cenię naukę języka poprzez zabawę. Wszelkie kreatywne formy nauki są zawsze mile widziane w moim domowym zaciszu. Dlatego tak bardzo lubię fiszki. 


Wyjątkowo cenię sobie fiszki z serii W Karteczkach, które są nie tylko wykonane z dbałością o szczegóły, ale podnoszą poziom i aspiracje ucznia. Dlaczego? To naprawdę proste. Mimo, że sięgnęłam po angielski dla początkujących, tekst nie jest banalny, nie uczy o pieskach i kotkach, ale pozwala stawiać powolne kroki w konkretnym, podstawowym temacie. 

Atutem fiszek W Karteczkach jest fakt, że naprawdę motywują. Jeśli sięgam po podstawowy program, a wiele słów mi ucieka, to znaczy, że gdzieś się zapomniałam i zaniedbałam kilka dziedzin, prawda? Dlatego stawiając czoła postawie fiszek, choć takiej konkretnej, mam motywację, aby nauczyć się tego co w nich zawarte.

W Karteczkach składa się na rozbudowany zestaw fiszek, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego fana:

1. Pudełko ma swoje rozmiary, ale budową jest proste i możliwe do przetransportowania - zapewnia jednocześnie, że we wnętrzu kryje się naprawdę wiele.2. Wnętrze to nie tylko aż 1000 karteczek z najbardziej popularnymi angielskimi słówkami i zdaniami, ale również kolorowe zakładki do segregowania - informujące które fiszki są już znane, a których należy się jeszcze nauczyć, wolne karteczki do tworzenia własnych fiszek, płyta CD, smycz i etui do transportu fiszek.3. Na fiszki składają się nie tylko słówka, ale i pełne zdania, które umożliwiają jednoczesną naukę gramatyki. Uważam, że najlepiej uczyć się języka nie tylko na podstawie poprawnego szyku zdań, ale znajomości jak największej ilości słów - bez dużego zasobu wyrazów nie zbudujemy konkretnych zdań. Fiszki nawiązują do różnych tematów, obejmują podstawowe - mniej lub bardziej znane słówka a mądrze zaplanowana budowa zdań umożliwia poznanie wersji polskiej/angielskiej poprzez jeden ruch ręki. 


4. Powtórzę się, ale to dla mnie naprawdę ważne - całość wykonana jest z dbałością o najmniejszy szczegół. Karteczki są trwałe i spokojnie można użytkować je przez długi okres, bo na pewno szybko się nie zniszczą. Pudełko jest stabilne i wykonane z twardego kartonu a całość prezentuje się naprawdę profesjonalnie - nie tylko wizualnie, bo również wewnętrznie!

Tutaj kupicie dla siebie wybrany kurs w wybranym języku. Zapewniam Was, że na pewno nie będziecie żałować. Pamiętajcie, że we współczesnych czasach obcy język jest niezwykle ważny, więc jego naukę należy rozpocząć od wczoraj. Nie zmuszajcie się jednak! Ma to być dla Was wyłącznie dobra zabawa. Z fiszkami, gwarantuję, taka właśnie będzie. Odsyłam Was do strony W Karteczkach - KLIK. I profilu Facebook - KLIK.

4 komentarze:

 1. ciekawa forma szybkiej nauki języka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cy ta forma nauki języka rzeczywiście działa? Jakoś nie mogę się do tego przekonać, a tyle osób korzysta z fiszek. Hmm...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie mogę się przekonać do fiszek. Jakoś niespecjalnie wierzę w ich skuteczność. Powtarza się z kartek, mózg zapamiętuje to co na kartkach, a czy same słowa? Tak, żeby je użyć ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem, że dla niektórych fiszki to dobry sposób na naukę języka, ale ja jestem bardziej słuchowcem i coś takiego, raczej by mi nie pomogło.

  OdpowiedzUsuń