środa, 1 lipca 2015

W głowie się nie mieści!

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI:
To seria "Opowieść filmowa" swoimi książeczkami nawiązująca do filmu, który swoją premierę ma właśnie dziś  (1 lipca 2015r.). Film opowiada o Riley, która staje do konfrontacji ze swoimi emocjami: Radościom, Strachem, Gniewem, Odrazą i Smutkiem.

1). Poznaj strach
"Czy pod twoim łóżkiem też mieszkają nocne straszydła? I też boisz się burzy? Ona jest najbardziej przerażająca ze wszystkiego! Nie licząc szczeniaczków z ostrymi zębami i szaleństwem w oczach… Jeśli tak, to znaczy, że już się znamy. Jestem Strach. W chwilach, kiedy dręczą cię małe strachy albo wielkie straszydła, powieś na klamce drzwi do swojego pokoju zawieszkę z moją podobizną. Zobaczysz, że nic złego się nie stanie i wszystko, czego się boisz, zniknie! Oznacz naklejką każdą rzecz, która cię przeraża. Od razu przestanie być aż taka upiorna!"(Opis wydawcy)

2). Poznaj gniew
"Czy ciebie też to złości, że ciągle ktoś ci mówi, co masz robić? Albo czego masz nie robić? Albo że nie dostaniesz tego, czego chcesz? Tego, co ci się należy! Jeśli tak, to znaczy, że już się znamy. Jestem Gniew. Kiedy coś cię porządnie rozwścieczy, powieś na klamce drzwi do swojego pokoju zawieszkę z moją podobizną. Niech wszyscy się dowiedzą, że z tobą lepiej nie zadzierać, bo konsekwencje mogą być ZATRWAŻAJĄCE! Oznacz naklejką każdą rzecz, która cię wnerwia. Od razu poczujesz się lepiej!"(Opis wydawcy)

Książeczki bardzo obrazowo przedstawiają emocje - prezentują je w całej krasie. W środku znaleźć można naklejki odwołujące się do emocji w których rolę główną odgrywają bohaterowie danej historyjki. I wiecie co? To naprawdę świetna sprawa. Bez upiększeń, otwarcie i bezpośrednio przedstawione są emocje, które mają dzieciakom przedstawić jak to wygląda tak naprawdę. A całość wykonana jest w dodatku solidnie i interesująco: z dużymi literami, kolorowymi postaciami, ale bez natłoku wielu ilustracji z gratisowymi naklejkami.

MASZA I NIEDŹWIEDŹ - WIELKIE PRANIE:
Nikt tak jak Masza nie poprawia mi chandry. Żadne komedie romantyczne, lukrowane opowieści czy wymuszone filmy z drętwym humorem - tylko jedna jedyna, niepowtarzalna Masza. Ta dziewczynka jest po prostu totalnie rozbrajająca i to co wymyśli zawsze przepełnia mnie lękiem o biedna zwierzątka z jej otoczeni! Żywiołowa, temperamentna i bardzo radosna - w dodatku potwornie pewna siebie. Przyznam otwarcie - widziałam wszystkie odcinki bajki z Maszą i Niedźwiedziem w roli głównej chyba z dziesięć  razy i za każdym razem potrafi mi poprawić humor, o wybuchach szczerego śmiechu nie wspominając. Dlatego ogromnie się cieszę, że niezastąpiony duet zawitał również do książeczek dla najmłodszych z możliwością kolorowania i naklejania! (Naklejki gratis). Historia w książeczce opiera się na bajce (czy to może bajka na książeczkach?) a ilustracje odwołują się do animowanych wydarzeń.

"Przeczytaj o przygodach Maszy i Niedźwiedzia, a potem pokoloruj ulubionych bohaterów lub poszukaj ich wśród naklejek. Teraz to ty możesz dodać barw opowiedzianej historii – wystarczy twoja wyobraźnia i ta książeczka. Udanej zabawy!" (Opis wydawcy)

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Egmont.

11 komentarzy:

 1. Ciekawe pozycje dla dzieci :) Ja je sobie odpuściłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka słodka dziewczynka.. a przynajmniej na taka wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten film mówiący o emocjach może być przydatny nie tylko dla dzieci, ale i czasami dla dorosłych ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. MASZA I NIEDŹWIEDŹ - uwielbiam! Dlatego chętnie nabędę ową książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te książeczki są prześwietne :D
  Bardzo mi się podobają!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki świetne na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Film na pewno obejrzę, bo mimo wieku lubię takie animacje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Interesujące książeczki, szczególnie te z emocjami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeżeli mojemu młodszemu bratu przypadnie do gustu bajka pt. "W głowie się nie mieści" to sprawie mu te dwie książeczki :>

  OdpowiedzUsuń
 10. Już czytałam gdzieś o tych książeczkach :) Dla najmłodszych na pewno będą idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Idealna na prezent dla dziecka zaraz po wyjściu z kina. Choć przyznam się, że na film sama mam ochotę iść i na pewno się wybiorę, może jakieś młodsze rodzeństwo zgarnę ze sobą. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń