środa, 19 kwietnia 2017

Deutsch Aktuell #81 | English Matters #63 | English Matters #wydanie specjalne

 
Deutsch Aktuell #81
Nowy magazyn - nowe tematy. Co w najnowszym numerze? Oczywiście aktualności - czyli nowinki ze świata kultury (książka, film, muzyka) - zdecydowanie mój ulubiony dział. Artykuł o celebrytach tym razem przybliżył postać Heike Makatsch, niemieckiej piosenkarki, prezenterki telewizyjnej, scenarzystki i aktorki. Kultura to nawiązanie do Wielkanocy u protestantów oraz niemiecki humor. W tematach bardziej zaawansowanych można przeczytać o tym jak niemieckie uniwersytety podbijają świat. Choć przyznaję, że dla mnie ciekawy wydał się artykuł o YouTuberach, przedstawianych jako zawody przyszłości. Nie zabrakło oczywiście lekcji języka, czyli quizy. A w podróż tym razem wybrałam się do Monachium. Innymi słowy - kolejna porcja ciekawych artykułów.


English Matters #63
Angielskie wydanie to trochę inne tematy - choćby czasami trochę poważniejsze, gdzie została przybliżona osoba Rosy Parks, amerykańskiej działaczki na rzecz praw człowieka. To jednak nie oznacza, że magazyn utrzymany jest w takim poważnym tomie przy wszystkich artykułach. O nie! Można przeczytać o Anglii - królestwie zwierząt, czy choćby udać się na brytyjskie śniadanie. Artykuł podróżniczy (najciekawszy) nawiązuje do czarownic z Salem. A na deser nie zabrakło mnóstwa quizów oraz nauki słownictwa.


English Matters #wydanie specjalne - I ♥ British English 
Noble niuanse, czyli jak zachowuje się szlachta. Praca nad językiem w wydaniu specjalnym to tym razem nauka akcentu. Można również wybrać się w brytyjską podróż, by poznać zakamarki tego języka od kuchni. W artykułach do konwersacji można pobawić się w zgadywanie kto jest kim? Na pewno zainteresuje Was również artykuł na temat Sherlocka Holmsa. A może dacie się namówić na ten o literaturze? Jest ich mnóstw- każdy znajdzie coś dla siebie.


***
Jesteście ciekawi nowych wydań. A może zaintrygował Was konkretny artykuł? :)

5 komentarzy:

 1. W tych magazynach zawsze można znaleźć coś ciekawego do poczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tych magazynów ogólnie. Widzę, że to bardzo fajne wydania :) zwłaszcza English Matters. Artykuł o Sherlocku zapewne by mnie zainteresował.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. English Matters #wydanie specjalne - I ♥ British English- wydaje się bardzo ciekawe! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Był czas, kiedy czytałam English Matters, ale w pewnym momencie doszłam do wniosku, że nie uczę się ani nowych słówek, ani tematy nie są oszałamiające na tyle, by wydawać ponad dziesięć złotych... Niemniej mam wydanie z "Przyjaciółmi", i czasem do niego wracam :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń