piątek, 21 lipca 2017

"Pędzie w kieliszku" Patryka Beniamina Grabca pod patronatem ThievingBooks

Kolejna już książka trafiła do grona lektur którym patronuję. Tym razem to powieść o prawdziwym życiu, bardziej obyczajowa i mniej młodzieżowa. Otwiera drogę do demonów przeszłości i pokazuje jak trudna może być teraźniejszość.


PATRONAT MEDIALNY: ThievingBooks

"Pędzle w kieliszku" Patryk Beniamin Grabiec

Janek nie może uwolnić się od traumy przeszłości i bolesnych relacji z ojcem, które kładą się cieniem na jego losach. Pije i pozwala, by życie przepływało obok. Znów traci pracę.

Gdy dostaje etat w magazynie, rozumie, że to szansa, być może ostatnia, na zmianę. Pełen nadziei obiecuje sobie solennie, że odstawi butelkę i zacznie przyzwoicie żyć. Udaje się! Z poznaną w pracy Wiktorią połączą go dobre i silne uczucia, młodzi stają się dla siebie całym światem i podporą. Po latach Janek wraca też do malowania – wreszcie czuje się wolny i wyzwolony z objęć demonów. Znów robi to, co kocha i co potrafi najlepiej, jest doskonałym artystą. Zostaje zauważony i dostaje propozycję wernisażu. Gdy przyszłość stoi przed nim otworem, w blasku i spokoju, nałóg i demony ponownie dają o sobie znać…


Jesteście ciekawi tego tytułu? Niedługo pojawi się przedpremierowa recenzja powieści :)

1 komentarz: