czwartek, 5 lipca 2018

"Smak ciebie" Kristen Proby

"Smak ciebie" Kristen Proby, Tyt. oryg. Savor You, Wyd. Amber, Str. 256

"Nie masz wyjścia, musisz za mnie wyjść."

Ile właścicielek restauracji Pokusa - tyle książek w serii. A może i nawet więcej? Kristen Proby w piątej już odsłonie swojego cyklu wprowadza na pierwszy plan kolejną osobowość o zaciętym charakterze. Czy wyróżni się na tle swoich poprzedniczek? 

Każda książka jest inna, podobnie jak różne są bohaterki które podjęły się prowadzenia restauracji. To ciekawy zabieg, pozwalający nam poznać kobiety z bliżej perspektywy, jednocześnie nie zapominając o poznanych wcześniej pierwszoplanowych postaciach. Jedne są mniej, drugie bardziej ciekawe, ale każda z nich ma pewną historię do opowiedzenia, które wielbicielki romansów na pewno chętnie wysłuchają.

Tym razem w roli czołowej bohaterki poznamy Mię Palazz, kobietę dla której gotowanie to coś więcej niż praca. To z jej inicjatywy restauracja Pokusa otrzymała wyjątkowo smaczne i... seksowne menu, w którym potrawy nie tylko spełniają wszystkie oczekiwania kubków smakowych, ale i rozpalają zmysły. Dzięki niej media w końcu zaczęły mówić o miejscu, w które włożyła tyle pracy. Wszystko idzie zgodnie z planem. Do czasu, gdy pojawia się Camden Sawyer. Ponowne spotkanie z tym mężczyzną zmienia wszystko w życiu Mii.

Czy dawna miłość może ponownie wzbudzić zapomniane uczucia? Czy zabliźnione rany mogą otworzyć się na nowo? Mia, bohaterka bardzo sympatyczna i otwarta na czytelnika ponownie wpada w pułapkę własnych uczuć i musi stawić czoła Camdenowi, kulinarnemu geniuszowi, który stanowi dla niej nie małą konkurencję. Razem z nim Mia wystąpi w kulinarnym show, by raz na zawsze udowodnić kto jest lepszy. Tylko czy łącząca ich chemia w obiektywie kamer może przenieść się również do sypialni? Camden zrobi wszystko, by udowodnić kobiecie, że są dla siebie stworzeni. Ona na początku będzie się opierać.Ale jak można odwracać się plecami do człowieka, który kiedyś tyle dla niej znaczył? I który złamał jej serce?

Kristen Proby po raz kolejny napisała prostą, słodko-gorzką rozgrywkę między głównymi bohaterami, która nie ma zbyt wielu motywów, nie ma także zaskakujących zwrotów akcji, ale jest lekka i swobodna, dzięki czemu czyta się ją błyskawicznie. Ciekawe wydarzenia z kategorii telewizyjnego show przenoszą się także w namiętne ramiona miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy przypomną nam, że powieść obyczajowa potrafi sprawnie łączyć się z nieskomplikowanym erotykiem. Co z tego wyniknie?

"Smak ciebie" to książka na leniwe popołudnie, z sympatycznymi bohaterami i miłą akcją. Nie ma w niej głębszych uczuć, nie ma także konkretnego przesłania, ale nie zawsze jest to potrzebne, by dobrze bawić się podczas czytania. Cała seria Kristen Proby jest miłą odskocznią od dnia codziennego, z delikatnym poczuciem humoru, silnymi męskimi bohaterami i zadziornymi kobietami. Dlatego polecam tym, którzy nie potrafią się oprzeć miłosnym perypetiom.

10 komentarzy:

 1. Lekka lektura bez zobowiązań, na wakacje idealna. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka idealna na leniwe popołudnie na hamak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła wydaje się być okej, ale okładka nie zachęca ;v

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę w końcu zabrać się za coś od autorki, bo tak odkładam jej książki i odkładam a tu tyle do nadrobienia się uzbierało. Nie wiem czy od tej serii akurat zacznę, ale jak przypadnie mi do gustu, to i tom powyższy przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw spróbuj, zobacz czy to dla Ciebie :) Autorka pisze fajnie, lekko i tworzy sympatycznych bohaterów :)

   Usuń