czwartek, 22 sierpnia 2019

"Jednak mnie kochaj" Laura Kneidl

"Jednak mnie kochaj" Laura Kneidl, Tyt. oryg. Berühre mich. Nicht, Wyd. Jaguar, Str. 480

"W takim razie muszę panią rozczarować. Intymność między dwojgiem ludzi nigdy nie jest perfekcyjna, zwłaszcza gdy się nie ma doświadczenia."

Trudne doświadczenia, odbudowane życie i miłość, która zawsze wszystko komplikuje. Czy i tym razem uda się dojść do porozumienia między sercem a rozumem?

Oto powieść młodzieżowa, mocno bazująca na nurcie New Adult, emocjonalna i nawiązująca do wartościowych doświadczeń. Długo czekałam na premierę tej książki a gdy tylko pojawiła się na mojej półce - od razu zabrałam się za lekturę. Przepiękna okładka, kusząca treść i wspaniałe pióro Laury Kneidl złożyły się na historię, która chwyta za serce i która nie pozwala o sobie zapomnieć nawet na długo po zamknięciu ostatniej strony. 

To złożony, bogaty w życiowe doświadczenia i wielowarstwowy obraz bohaterów takich jak my. Niezwykle prosto przyszło mi utożsamienie się z główną bohaterką i czerpanie z jej losów prywatnej inspiracji. Jej życie odbiegało od mojego, ale rozumiałam wszelkie dramaty, które stąpały za nią niczym cień oraz próbę odbudowania tego co stracone. Żyłam życiem Sage, chwytałam się każdej możliwej nadziei na to, by dziewczyna znalazła szczęście i nawet nie zdawałam sobie sprawy, kiedy tak mocno zaangażowałam się w powieść. Autorka przeszła samą siebie kreując charyzmatycznych bohaterów, włożyła wiele wysiłku w to, by byli wiarygodni od początku do końca i dzięki temu Sage, Luca czy April szybko stali się moimi wiernymi towarzyszami tej przygody.

Zaczęło się banalnie, niemal można by przez to pomyśleć, że otrzymujemy kolejną banalną historię. Ale to tylko pozory, które bardzo szybko rozwiewają się wraz z biegiem fabuły. Sage, młoda dziewczyna po wielu trudnych życiowych doświadczeniach przyjeżdża na studia do Melview w Nevadzie by zacząć wszystko od nowa. A początek nie będzie łatwy, ponieważ nie ma pieniędzy, przyjaciół ani nawet dachu nad głową. Dlatego śpi w samochodzie i próbuje powoli stanąć na nogi. Na szczęście niedługo przyjdzie jej czekać na przyjaciółkę w postaci przebojowej April i jej brata, Luca który skradnie serce dziewczyny. Tylko czy miłość to naprawdę dobre rozwiązanie w jej sytuacji?

Autorka powoli odkrywa karty prawdy o głównych bohaterach. Sage łatwo zrozumieć, ona nie kryje się ze swoimi emocjami, chociaż dramaty z którym musiała się zmierzyć wyjaśniają się powoli. Więcej zachodu jest z Lucą, który nie otwiera się tak łatwo. Najpierw postrzegany jako wielki podrywacz okazuje się chłopakiem z bogatym wnętrzem. Wielką przyjemnością było dla mnie odkrywanie ich tajemnic oraz towarzyszenie w drodze ku zrozumieniu, gdy próbowali odbudować swoje życie. Jednak nie na podstawie miłości, owszem ona była, ale jedynie dla towarzystwa, pokazując, że chociaż uczucie jest piękne, to jednocześnie nie jest lekiem na zło prawdziwego życia. Kneidl prostym językiem z masą emocji porusza ważne wątki, nie boi się sięgać po przyziemne rozwiązania i zaskakuje głębią, która wyróżnia jej powieść na tle innych.

Przyznaję, że wciąż pozostaję pod urokiem "Jednak mnie kochaj". To jedna z tych powieści o których można napisać wiele dobrego, ale najlepszą decyzją będzie samemu sięgnąć po lekturę. Dojrzała, świadoma i pięknie napisana historia wzrusza oraz zaskakuje niemal na każdym kroku. Ogromnie cieszę się, że to dopiero początek serii, ponieważ mogę liczyć na kolejne historie, które zapadną mi w pamięć i dostarczą mnóstwa atrakcji. Tymczasem - nie czekajcie, nie zwlekajcie - czytajcie!

9 komentarzy:

 1. Hmmm. Dobrze że przeczytałam Twoja recenzję, bo pewnie sama nie sięgnelabym po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro wzrusza to chętnie zajrzę do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Totalnie nie brałam pod uwagę czytania tej książki, ale zaczynam zmieniać zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być książka dla mnie. Myślę, że mi się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już dawno przepadłam czytając recenzję tej książki, więc nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam możliwość przeczytania ebooka, więc może powinnam się skusić? :) Cudownie, kiedy książka tak mocno wciąga i angażuje. Coraz trudniej na takie powieści trafić.

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj jej szansę a nie sądzę, żebyś się zawiodła :)

   Usuń
 7. Ale śliczna okładka! Chętnie poznam bliżej tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta powieść również niezwykle mi się spodobała i chętnie sięgnę po kontynuację!

  OdpowiedzUsuń