niedziela, 22 września 2019

"Aleja Magnolii" Denise Hunter

"Aleja Magnolii" Denise Hunter, Tyt. oryg. On Magnolia Lane, Wyd. Dreams, Str. 344

"Nic, cokolwiek by zrobiła lub powiedziała, nie zmieniłoby tego co do niej czuł." 

Nigdy nie wiadomo z której strony przyjdzie do nas miłość. Tylko czy jesteśmy gotowi na to, by otworzyć jej drzwi?

Denise Hunter to autorka powieści romantycznych, w której wiara odgrywa kluczowe znaczenie. Miałam przyjemność czytać wiele książek spod jej pióra i nigdy nie czułam się rozczarowana historiami, które tworzy. To prawdziwe życie pisze o losach jej bohaterów a ona tylko nadaje kształt fabule, więc dużo w tym wszystkim wiarygodności i przyziemności. "Aleja Magnolii" to trzeci tom z serii Copper Creek opowiadającej o różnych bohaterach, której zdecydowanie warto dać szansę.

Jack zakochał się w Daisy, chociaż do tej pory łączyła ich silna przyjaźń. Może właśnie dlatego? Znał jej myśli, obawy i oczekiwania a to zbliżyło go do dziewczyny. Bał się jednak wyznać jej prawdę przez wzgląd na relację, jaka ich łączyła. Ona nieświadoma uczucia przyjaciela pracowała w kwiaciarni i cieszyła się urokami wsi na której mieszkała. Brakowało jej jednak kogoś u boku, miłości z którą mogła dzielić by życie. Wtedy przez internet poznała TJ'a. W tym samym czasie, gdy Noah, przyjaciel Jack'a założył mu konto na portalu randkowym z trochę przekłamanymi informacjami. To miał być tylko początek, jednak mężczyzna z zaskoczeniem zauważył, że może poznać ukochaną z nowej strony.

Akcja dotyka ponadczasowego tematu we współczesnej formie. Poszukiwanie miłości, droga do odnalezienia serca drugiej połówki zawsze była i będzie wyznacznikiem każdej historii. Jednak zależnie od czasów różne będą motywy działania. Dziś Hunter pokazuje, że miłość nawet ta na wyciągnięcie ręki, wymaga sporego zaangażowania i pozwala, by czasy Internetu i portali randkowych pokazały swoje prawdziwe oblicze. Kiedyś był to temat wstydliwy, aktualnie nikt nie krępuje się przed szukaniem swojego partnera w sieci i dobrze - nigdy nie wiadomo z której strony przyjdzie do nas miłość. Może nie jest to kluczowy wątek w tej powieści, ale bardzo rzucił mi się w oczy i cieszę się, że autorka podeszła do tego w taki lekki, przyjemny sposób.

Miłość to oczywiste motywy w powieści Denise Hunter. Od przyjaźni do wielkiego uczucia jest jeden krok, tylko że strach przed straceniem tego co od lat się kształtowało wydaje się większy niż możliwość zdobycia upragnionego szczęścia. Bardzo łatwo jest zatem zrozumieć postępowanie Jack'a i znaleźć dla niego usprawiedliwienie. Z drugiej strony Daisy czasami wydawała mi się zbyt krótkowzroczna co niekonieczne przemawiało na jej korzyść, chociaż i ją polubiłam jako dziewczynę, która faktycznie pasowała do pastora.

Przyjaźń, miłość, zrozumienie. Dobra zabawa i sporo emocji. To wszystko odnalazłam w "Alei Magnolii", czyli powieści mocno opierającej się na prawdziwym życiu. Nie od dziś wiem, że Denise Hunter tworzy warte poznanie powieści, ale za każdym razem czuję się miło zaskoczona, gdy kolejne jej książki mnie oczarowują. Lekka, słodka i urocza idealnie sprawdzi się jako lektura po ciężkim dniu, szczególnie dla romantyczek do których i ja się zaliczam.

11 komentarzy:

 1. Piękny tytuł. Moze się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki opierające się w dużej mierze na prawdziwym życiu, więc zapisuję tytuł, bo wcześniej o nim nie słyszałam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro jest zabawa i są emocje, to ksiazka dla mnie. Czytałam już jedną powieść autorki i nie byłam zawiedziona. Chętnie sięgnę także po tę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo chętnie bym odpoczęła z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudne sprawy, widzę XD Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro są emocje to jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czuję się akurat zainteresowana :c

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałam styczności z twórczością owej pisarki, ale bardzo przyjemnie zachęcasz do poznania jej utworu/utworów

  OdpowiedzUsuń
 9. Powinna mi się spodobać:). [Kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam jeszcze tej autorki i serii, ale chętnie po nią sięgnę, kiedy będę miała ochotę na powieść romantyczną tego typu ;)

  OdpowiedzUsuń