czwartek, 13 lutego 2020

"Tylko tu i teraz" Nina Majewska-Brown

"Tylko tu i teraz" Nina Majewska-Brown, Wyd. Burda Książki, Str. 288

Czy można żyć i kochać w dwóch epokach jednocześnie? 

Nie spodziewała się, że los rzuci ją do innej epoki a jednak to tam znalazła miłość. Czy główna bohaterka powieści Niny Majewskiej-Brown odnajdzie zatem szczęście?

Z książkami tej autorki nie miałam wcześniej styczności aż do czasu pierwszego tomu serii i lektury "Tylko dla dorosłych". Książka jednak wydała się ciekawa i wciągająca, więc chętnie dałam szansę kontynuacji: przekonała mnie do tego przede wszystkim mała objętość i przekonanie, że jest to idealna lektura na leniwy wieczór.

Wcześniej mieliśmy okazję poznać losy głównej bohaterki, która nieoczekiwanie przeskoczyła do innego epoki. Tam poznała Konstantego, zakochała się i odnalazła spokój. Jednak XXI wiek upomniał się o swoją bohaterkę i zmusił do powrotu przez co Klara na powrót czuje się nieszczęśliwa i niezrozumiana. Jednak pewnego dnia pada ofiarą wypadku samochodowego i zbiegiem okoliczności lekarz, który ją opatruje jest zadziwiająco podobny do Kostka. Czy to możliwe, by Kosma był tym samym człowiekiem w innej epoce? Czy szansa na miłość nie została ostatecznie stracona?

Bohaterowie powracają a główny bohater dodatkowo w nowej odsłonie. Klara, jej rodzina oraz irytujące przyjaciółki niczym się nie różnią od postaci, które wcześniej poznaliśmy, więc jeśli znacie pierwszy tom - wiecie czego możecie się spodziewać. Towarzystwo kobiety potrafi zajść za skórę swoimi kąśliwymi i nieprzyjemnymi uwagami, ale plus jest tego taki, że Klara wydaje się na to bardziej odporna. Nie jest już taką rozmytą postacią jak wcześniej a wie czego chce szczególnie, gdy poznaje Kosmę. Robi wszystko, by dowiedzieć się czy to nie ten sam mężczyzna, o podobnym charakterze i oddaniu wciąż wspominając Kostka. Czy będzie jej dane go jeszcze zobaczyć? O tym musicie przekonać się sami.

Lekka powieść napisana bez większego angażowania emocji to obyczajowa lektura, która sprawdzi się w duecie z kubkiem gorącej herbaty. Nie liczy sobie dużo stron, więc śmiało można przeczytać ją w jeden wieczór a dzięki losom Klary dowiecie się gdzie tkwi sedno prawdziwej miłości. Ciekawi choć nie tak, by odrywać od rzeczywistości jest po prostu zwykłą opowieścią wypełniającą nasz wolny czas. "Tylko tu i teraz" to książka, która pozwala się zrelaksować i pomarzyć o idealnym mężczyźnie zapisanym nam w gwiazdach.

11 komentarzy:

 1. Mam już na półce. Będę ją niebawem czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie lekkie książki też się przydają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej uwielbiam książki z motywem podróży w czasie, a tu widzę motyw podobny jak z Outlandera :D Jestem zaciekawiona :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa dalszych losów Klary :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy tom niestety mnie nie zachwycił, więc zrezygnowałam z czytania tego. Ale cieszę się, że na Tobie ksiązka zrobiła dobre wrażenie. Możliwe, że autorka się poprawiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki tej autorki jednocześnie mnie do siebie przyciągają i odpychają. Sama nie mogę zdecydować się, czy chciałabym kiedyś po nie sięgnąć, czy raczej to coś nie dla mnie. Może kiedyś się słyszę :)

  Biblioteka Feniksa

  OdpowiedzUsuń
 7. Już pierwszy tom mnie nie interesował, więc ten drugi też nie wzbudza we mnie chęci poznania historii Klary ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gorsetowy świat, niby można za nim zatęsknić ale jednak po analizie za i przeciw, wolę nie mieć gorsetu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli będę miała ochotę na tego typu lekturę, pomyślę o tym tytule. 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Na razie nie mam w planach tej książki, ale może kiedy? Czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń