środa, 19 listopada 2014

Deutsch Aktuell 66/2014

A co w obecnym numerze?

Jak zwykle na wstępie dobra kultura serwuje nam nowinki ze świata filmu, muzyki i książki. Co słychać w niemieckim świecie literackim? Co warto obejrzeć i jakiej muzyki posłuchać? Sprawdźcie czy tym razem  przegląd trafi w Wasz gust!

Znacie Anetę Sablik? Nie? Właściwie dobrze się składa, bo w numerze możecie zapoznać się nie tylko z jej osobą, ale poznać jaki stosunek ma do Niemiec.

Mnie osobiście w obecnym numerze najbardziej zainteresował artykuł "Was Faruen und Manner im Kopf haben", czyli co kobiety i mężczyźni mają w głowach. Cóż, jak wiadomo każdy jest inny, ale czy badania są w stanie udowodnić, która płeć jest mądrzejsza? Przekonajcie się sami!
A może macie ochotę przeczytać artykuł o Conchitcie Wurst, która wygrała Eurowizję i wywołała lawinę krytyki i skandalu? Jak wygląda prawda?

Macie ochotę poznać kolejne ciekawostki z niemieckiego świata? A może ktoś da namówić się na niemiecki humor? Nie? W takim razie na pewno kącik rozrywki znajdzie  Wasze uznanie.

Nowinki ze świata, kultury, ludzi i sportu to nie wszystko co kryje w sobie magazyn. Deutsch Aktuelle zaprasza Was w podróż, by razem z nim oglądać nowe miejsca.

Deutsch Aktuell i pozostałe gazety językowe zachęcającą do nauki skonfrontowanej z typowymi zainteresowaniami.

8 komentarzy:

 1. Tym razem spasuję, gdyż nie czytuje żadnych czasopism obcojęzycznych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czytam English Matters tego wydawnictwa i bardzo lubię to czasopismo ;)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Niemiecki nie jest moją mocną stroną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety niemieckiego nie lubię. Choć uczyłam się go o wiele dłużej niż angielskiego, nie wiele pamiętam. Może bym się przedstawiła, powiedziała gdzie mieszkam, ile mam lat, a na koniec wyrecytowała wierszyk... xD I to by było na tyle ;) Potwornie brzmiący język w moich uszach :D Ale bardzo podoba mi się taki rodzaj nauki języka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może jakimś cudem coś zrozumiem, w końcu uczyłam się 8 lat.

  OdpowiedzUsuń