czwartek, 19 marca 2015

Deutsch Aktuell 69/2015


Deutsch aktuell tym razem przypomina zbłąkanym owieczkom o nadchodzącej maturze, prezentując czytelnikowi wiele ciekawych repetytoriów. Chociaż mnie ten temat już nie dotyczy, to znowu wypatrzyłam dla siebie kilka ciekawych książek do nauki, o których będę w przyszłości pamiętać.

Przegląd kulturalny tym razem wciągnął mnie na dłuższy czas, ponieważ ani film, ani książka, ani muzyka nie były mi znane - a żeby się trochę w nowościach podciągnąć, pomyślałam, że warto się zapoznać z tym co króluje za granicą. Przyznam, że muzycznie odpadłam - Herbert Gronemeyer to nie jest muzyka jakiej słucham, ale książkowo i filmowo jestem jak najbardziej zainteresowana.

Standardowo na kolejnych stronach spotkałam się z kalendarzem najważniejszych wydarzeń w nadchodzącym miesiącu oraz niemieckim humorem. 

W dalszej części przepadłam na trochę dłuższy czas - Hip-Hop w Niemczech to całkiem ciekawa historia nawet jak dla mnie: zwolenniczki wszystkiego co Hip-Hopem nie jest. 

Dla kawoszy znalazł  się rozdział poświęcony opisowi kawy i jej działaniom oraz temu, jak wpływa na ludzi. W dodatku pojawiło się kilka kawowych ciekawostek, wartych zapamiętania.

W kolejnych rozdziałach pojawiły się tematy: Światowego Dnia Zdrowia, jak nauka języka wpływa na dziecko czy rozdział poświęcony tradycyjnym listom.

Moja uwaga powędrowała w stronę artykułu na temat Mercedes-Benz i kilku interesujących ciekawostek po czym zaraz przeskoczyła na artykuł o Stuttgardzie.

Podoba mi się różnorodna tematyka, która wita czytelnika w każdym nowym magazynie. To, że każdy znajdzie coś dla siebie stało się już sprawą pewną. Dlatego ponownie zachęcam do sięgnięcia po magazyn. Skusicie się?

10 komentarzy:

 1. Ja się nie skuszę na ten magazyn, gdyż nie znam języka niemieckiego, ale polecę go mojej koleżance.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie jestem po lekturze nowego numeru :3
  Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam gazetki po niemiecku, czasem spotykamy sie z wersją angielską. ;) Podoba mi się jednak, że w numerze zawarty jest humor niemiecki, chętnie bym go poznała. Hip-hop to kompletnie nie moja bajka. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam niemieckiego, więc to magazyn nie dla mnie. Ale dla wszystkich uczących się na pewno to świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nicht, nicht, niemieckiemu podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja czytam English matters, niemieckiego nigdy nie lubiłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie zaczytuję się w magazynach - wolę książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niemiecki to dla mnie czarna magia, więc podziwiam Cię, że ogarniasz ten język ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niezbyt dobrze wspominam naukę języka niemieckiego w szkole ;) Nigdy nie nauczyłam się tego języka w takim stopniu, żeby czytać magazyny :)

  OdpowiedzUsuń