sobota, 22 lipca 2017

Deutsch Aktuell #82 | English Matters #64 | English Matters #wydanie specjalne


Deutsch Aktuell #82
W numerze: klasycznie i tradycyjnie - kultura, czyli film, książka i muzyka na czasie. W artykule o ludziach - Die Prinzen der deutschen Musiksene. Dla tych, którzy lubią kulturę, trochę o wynalazkach, dziełach sztuki w formie filharmonii, a nawet trochę o wzorowych chłopcach. O świecie trochę inaczej, czyli szok kulturowy. Artykuł podróżniczy tym razem o Lipsku. Dodatkowo - masa słówek z nowych tematyk, nauka i artykuły dla każdego.


English Matters #64
Kultura sięgnie tematu Dream Company. Po angielsku trochę o Polsce. Dla ciekawskich świata i nowych tematów - trochę o Afryce, ciekawie o mowie nienawiści, historia znanego domu w Anglii. Poza tematycznymi artykułami oczywiście cała masa nowych słów, tematyczne teksty dla każdego i dobra zabawa pobudzająca nasze szare komórki.

 

English Matters #wydanie specjalne
Wydania specjalne lubię najbardziej, bo mam wrażenie, że jest w nich znacznie więcej słówek. Według mnie są również pomocniejsze w nauce. W tym wydaniu kilka dobrych tematów - Adele, czyli gwiazda muzyki pop od kuchni. Money Mistakes, nowe zawody oraz odpowiedź na kluczowe pytanie - czy jesteśmy szczęśliwi? Pojawił się także uroczy Sherlok Holmes oraz liczne ćwiczenia!
Czytaliście już nowe numery? Pochwalcie się wrażeniami!

1 komentarz:

  1. Nie czytam tych magazynów, ale niemieckie aktualności mam w realu ;) jeszcze przez kilka tygodni :P

    OdpowiedzUsuń