piątek, 1 września 2017

Wydaniwctwo Albaros zapowiada: wrzesień

CZŁOWIEK Z SANKT PETERSBURGA
Ken Follett 

13 września 2017

JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH THRILLERÓW SZPIEGOWSKICH XX WIEKU
ROK 1914. NAD EUROPĄ WISI GROŹBA WOJNY.
Na imię miał Feliks. Przybył do Londynu, aby popełnić morderstwo, które zmieni historię świata. Przeciwko niemu postawiono na nogi całą angielską policję, zaangażowano pewnego przebiegłego i wpływowego lorda, a także młodego Winstona Churchilla. Takie siły powstrzymałyby każdego – oprócz człowieka z Sankt Petersburga…


 
KLUCZ DO REBEKI
Ken Follett 

13 września 2017

Rok 1942. Generał Rommel i jego dywizje pancerne są na najlepszej drodze do zajęcia Kairu. Sukces w Afryce Północnej Niemcy zawdzięczają nie tylko taktycznej maestrii generała, lecz także informacjom wywiadowczym. Zwłaszcza tym, które pochodzą od agenta o kryptonimie Sfinks.

Alex Wolff, genialny i bezwzględny hitlerowski szpieg, przybywa do Kairu. Jego dawna przyjaciółka, piękna i zepsuta do szpiku kości tancerka, pomaga mu w zdobywaniu informacji o kluczowym znaczeniu.

Mike Vandam, stacjonujący w Kairze oficer brytyjskiego wywiadu wojskowego, jest przekonany, że w mieście pojawił się wrogi superszpieg. Niestety przełożeni nie podzielają jego opinii. Vandam mimo to postanawia go wytropić, mając u boku tylko młodą Żydówkę, której dotychczasowa profesja z wywiadem miała niewiele wspólnego. Kiedy Niemcy zajmują Tobruk, a niebo nad Kairem przesłania dym pośpiesznie palonych dokumentów, nikt nie przypuszcza, że losy wojny w Afryce będą zależały od wyniku konfrontacji dwóch zdesperowanych mężczyzn

SŁUP OGNIA
Ken Follett

13 września 2017

DŁUGO WYCZEKIWANA KONTYNUACJA NAJPOPULARNIEJSZEJ SAGI HISTORYCZNEJ KENA FOLLETTA OBEJMUJĄCEJ POWIEŚCI FILARY ZIEMI I ŚWIAT BEZ KOŃCA

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia 1557 roku. Młody Ned Willard wraca do rodzinnego domu stojącego w cieniu katedry Kingsbridge. Ani on, ani mieszkańcy miasta jeszcze nie wiedzą, że rok 1558 wywróci do góry nogami nie tylko ich życie, lecz także losy wszystkich Europejczyków, przynosząc zupełnie nową epokę w dziejach świata.

Książka podejmująca temat, w którym Follett czuje się najlepiej – szpiegostwa i działalności tajnych agentów. Tym razem w szesnastowiecznej Anglii za panowania królowej Elżbiety I! 

 
CISZA. KRONIKA ŻYCIA PEWNEGO MORDERCY
Thomas Raab 

13 września 2017

Karl Heidemann od dziecka cierpiał na nadwrażliwość słuchową. Już w brzuchu matki czuł się przytłoczony przez kakofonię otaczających go zewsząd dźwięków. Podczas swojej pierwszej wycieczki poza mury dźwiękoszczelnej piwnicy, w której spędzał dzieciństwo, stał się naocznym świadkiem samobójstwa matki. Zamiast szoku chłopiec odczuł emanujący od śmierci spokój oraz bezwzględną, niczym niezmąconą ciszę. To wczesne odkrycie dało początek niezdrowej fascynacji śmiercią i wszystkim, co z nią związane. Swoje badania nad procesem umierania Karl rozpoczął od zabijania chorych zwierząt, by następnie poszukać materiału do badań również wśród ludzi. Jego dwie pierwsze ofiary to ludzie odpowiedzialni za śmierć jego matki.

Portret mordercy z wyboru, który pod koniec życia wreszcie odnalazł spokój w murach klasztoru, by tam czekać na śmierć.

 
W GODZINIE ŚMIERCI
Peter James

27 września 2017

Z luksusowej rezydencji w Brighton zostają skradzione kosztowności warte miliony funtów. Prowadzący śledztwo detektyw Roy Grace szybko ustala, że jedno ze skradzionych precjozów stanowiło bezcenną pamiątkę. Wpływowa familia zrobi wszystko, by odzyskać własność zamordowanej seniorki rodu. Detektyw Grace ściga się z czasem, a tropy wiodą go do mrocznego świata handlarzy dziełami sztuki. Jednak Brighton to dopiero początek, sprawa znajdzie finał w Nowym Jorku, gdzie przed stu laty popełniono brutalne morderstwo.

9. tom bestsellerowego cyklu kryminalnego Petera Jamesa z detektywem Royem Grace’em.

 
WE DWOJE
Nicholas Sparks

27 września 2017

32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Vivian. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda. 

 
SCHRONIENIE
Harlan Coben

29 września 2017

Księga I trylogii z Mickeyem Bolitarem
Bratankiem Myrona Bolitara

Mickey próbuje rozwiązać zagadkę śmierci ojca

PODEJRZANY WYPADEK
ZMOWA MILCZENIA
TAJEMNICZE ZAGINIĘCIE
Mickey Bolitar, nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Na jego oczach zginął ojciec. Matka trafiła na odwyk. A on sam musi zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianym wujem.

Okazuje się jednak, że Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnego. Zamiłowanie do zagadek i… nieodpowiednich dziewczyn. Takich, które znikają bez ostrzeżenia – jak Ashley, pozornie skromna nastolatka, która najwyraźniej nie była tym, za kogo się podawała.

Mickey rozpoczyna śledztwo. I spotyka samotną staruszkę, która wypowiada do niego tylko kilka słów: „Twój ojciec nie umarł, nadal żyje”. Bełkot wariatki…?


***

Które z powieści Was zainteresowały? Znaleźliście coś dla siebie? :) Osobiście już nie mogę się doczekać najnowszego Cobena!

14 komentarzy:

 1. Kolejna nowa książka Sparksa! Czuję się tak źle, bo na półce czeka jeszcze na mnie "Spójrz na mnie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. na Sparksa czekam z niecierpliwością<3

  OdpowiedzUsuń
 3. Sparks kusi mnie najmocniej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowała mnie książka "Cisza. Kronika życia pewnego mordercy", będę ją mieć na oku. Co do pozostałych, z chęcią przeczytałabym również Cobena, jednak w kolejce czekają na mnie inne powieści autora :)

  Pozdrawiam, ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Folletta chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie odpowiednia jest "Cisza (...)", której tytuł mam już zapisany.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ilość wrześniowych nowości, które chcę mieć na swojej półce niezwykle mnie przeraża! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. ,,We dwoje'' i ,,Schronienie'', to dwie pozycje, które koniecznie chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Sparks, Sparks! I chyba tyle. :)
  http://pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com/2017/09/podsumowanie-wakacji-monolog-z-ksiazka.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie mogę doczekać się Sparksa ♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Ken Follet zawsze! Sparks bardzo chętnie:) Coben z przyjemnością!

  OdpowiedzUsuń