poniedziałek, 25 czerwca 2018

"Bad Boy’s Girl 3" Blair Holden

"Bad Boy’s Girl 3" Blair Holden, Tyt. oryg. Bad Boy’s Play, Wyd. Jaguar, Str. 272

"Mój rycerz, mój bohater. Zawsze gotowy, zawsze czujny, zawsze starający się mnie ocalić."

Finały i rozstania z bohaterami nie są łatwe, gdy śledzi się ich perypetie przez wiele tomów. Zawsze pojawia się też oczywiste pytanie: jak wszystko się zakończy? W którą stronę autorzy zdecydują się posłać swoich bohaterów?

W przypadku trylogii Blair Holden sprawa do końca nie była jasna, ponieważ autorka bardzo mocno zakręciła życiem bohaterów. Rzucając ich w wir wielkiej miłosnej przygody nie szczędziła nam dramatów, rozstań i spektakularnych powrotów. W dodatku w życiu bohaterów więcej było nieszczęść, niż radosnych chwil, więc liczyłam się po cichu z faktem, że być może dla Tessy i Cole'a nie ma szczęśliwego zakończenia. 

Najpierw zagościła na Wattpadzie, później znalazła swoje miejsce w księgarniach. Do mnie trafiła już jako drukowana wersja prawdziwej książki i przyznaję - na początku miałam wobec niej duże oczekiwania. Później jednak, wraz z biegiem fabuły, dostrzegłam prostolinijność historii i jej ukierunkowanie wyłącznie na motyw miłosny między dwójką głównych bohaterów, choć muszę przyznać autorce, że starała się wprowadzić kilka wątków pobocznych. Zredukowałam zatem swoje nadzieje i dostosowałam się do typowych cech powieści New Adult traktując z przymrużeniem oka ekscesy Tessa i Cole'a i tym samym mogę napisać, że finał naprawdę przypadł mi do gustu.

Bohaterowie są tutaj kwestią sporną. Można ich lubić, można ich nienawidzić. Wszystko zależy po której stronie barykady staniecie. Tessa niestety nie grzeszy inteligencją i to jest jej słaby punkt, bo gdyby podrasować jej charakter mogłaby okazać się niezłą bohaterką. Cierpi a ból ten bierze się z demonów przeszłości, które wciąż za nią gonią, więc wszystko jest tutaj jasne i zrozumiałe. Jednak dopiero w finale siła i determinacja drzemiące gdzieś w jej wnętrzu otrzymują głos i na naszych oczach postać bohaterki w końcu wskakuje w ramy dziewczyny, której losy chcemy poznać. Bierze się w garść zaciska zęby i stawia czoła przeciwnością na co tak długo czekałam! Inna sprawa ma się z Cole'm, chłopakiem na tyle seksownym i aroganckim, że wybacza mu się wszelkie niedoskonałości. Typowy bad boy z łatką gwiazdy futbolu zachodzi za skórę przez wszechobecne kłamstwa, którymi się otacza a które w finale nareszcie rzucają go na kolana. Czy przejrzy na oczy i zrozumie, że więcej w nim dziecka niż dorosłego człowieka? Czy przestanie uciekać od zobowiązań i stanie na wysokości zadania? Tego dowiecie się podczas lektury trzeciego, finalnego tomu serii.

Prostota stylu, lekkość dialogów i przepychanki słowne z nutą ironii w tle to charakterystyczna cecha książek tego gatunku. Czyta się dobrze, miło było mi także złościć się na bohaterów, których charaktery poznałam już wcześniej (wiedziałam zatem czego się spodziewać) i i jeszcze lepiej było obserwować zmiany jakie zaszły w Tessie i Cole'u. Autorka podważa w finale zaufanie do drugiej osoby, kwestie więzi rodzinnych i przyjaźni, która przeżywa trudne chwile w sposób bardzo przyziemny a przy tym wiarygodny, przez co całość znacznie lepiej wypada w odbiorze. Mnożą się problemy w życiu głównych bohaterów, pojawiają się trudne wybory i przymus mierzenia się z konsekwencjami, ale możecie mi wierzyć - wychodzi im to na dobre.

Seria Bad Boy's Girl to historia, która z tomu na tom wypada co raz lepiej. W finale autorka wzięła sobie do serca wszystkie uwagi czytelników i wyprowadziła na prostą swoich bohaterów. Jednak ich ostatnia rozgrywka wcale nie jest tak przewidywalna jak się wydaje. Jak zakończą się wspólne losy Tessy i Cole'a przekonacie się sięgając po finał serii, którą polecam czytelniczkom lubiącym miłosne przepychanki między bohaterami i same postacie, które ciągną do problemów niczym magnes.

18 komentarzy:

 1. Kompletnie nie ciągnie mnie do tej serii, więc jednak się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć początkowo nie byłam do cyklu książek przekonana, to zaczynam zmieniać zdanie i być może że zdecyduję się na pierwszy tom! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta seria wydaje się bardzo interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam właśnie Trust again a potem biorę się za trzeci tom Bad Boy's Girl :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czuję,że to już nie mój target wiekowy.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd! Młodzieżówki tylko z nazwy są młodzieżowe ;)

   Usuń
 6. To dobrze, że zakończenie wypadło pozytywnie. Ja mam już ostatni tom w domu i niedługo się za niego zabieram.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kojarzę tę serię, lecz na razie nie planuję jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Fajna historia na wakacje, nie skreślaj jej od razu ;)

   Usuń
 9. "polecam czytelniczkom lubiącym miłosne przepychanki między bohaterami i same postacie, które ciągną do problemów niczym magnes.
  " - zdecydowanie więc to seria dla mnie :) Pisałam już pod recenzją poprzedniego tomu, że pierwszy mam już na półce, więc teraz tylko dokupić drugi i trzeci i mogę czytać. Traktuję takie książki jako relaks, ale i dzięki nim często towarzyszą mi przeróżne emocje. Ciekawa jestem tylko czy seria przypadnie mi do gustu :) Słyszałam w ogóle jakieś plotki o powstaniu kolejnego tomu :o ale czy to prawda, to nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako relaks i z dystansem, tylko tak do niej podejdź ;) A jeśli powstanie kolejny tom to przeczytam, ale bez napięcia. Moim zdaniem wszystko się wyjaśniło :)

   Usuń