poniedziałek, 25 czerwca 2018

Angielski nie gryzie!, czyli język obcy ważna sprawa cz.3

"Angielski nie gryzie!", Wyd. Edgar, Str. 184

Po nauce gramatyki i intensywnym kursie z MultiPakietem przyszedł czas na trzecią odsłonę cyklu językowego. Tym razem przyjrzymy się bliżej książce z dodatkiem płyty audio, czyli kolejnej propozycji do samodzielnej nauki od podstaw.

Angielski nie gryzie! to innowacyjny kurs języka obcego od podstaw, czyli utrzymany na poziomie A1-A2 łatwy kurs w nowym wydaniu - kolorowym! Niepozorna książka, licząca sobie niewiele stron (jak na kompendium nauki) zawiera wszystko co niezbędne dla osoby szukającej podstawowej wiedzy opierającej się ponownie na tekście i formie nauki poprzez audio.

Ten kto szuka odpowiedniej lekcji podstawowej poczuje się miło zaskoczony propozycją od Wydawnictwa. Po raz kolejny otrzymujemy prostą formę, jasną do przyswojenia wiedzę oraz tłumaczenia, których oczekujemy w konkretnym przekazie z przykładami. To kurs samodzielnej nauki język, który naprawdę Wam pomoże w przyswojeniu wiedzy, jeśli tylko aktywnie będziecie z niego korzystać i dacie od siebie przy nauce sto procent (warunek konieczny).

Ja osobiście najlepiej uczę się poprzez wykonywanie poleconych działań, jak to na wzrokowca przystało. Możecie tłumaczyć mi słownie wiele zagadnień, połowę z nich może nawet przyswoję, ale pewnie szybko o nich zapomnę. Jeśli jednak działam aktywnie i samodzielnie wykonuję zadania - taka wiedza zostaje ze mną na długo. Właśnie tego oczekuję od książek obiecujących samodzielne przyswojenie języka i to otrzymałam od Angielski nie gryzie!, w bardzo sympatycznej formie wielu licznych ćwiczeń do rozwiązywania, które jednocześnie umilały mi czas różnorodną formą oraz tematyką.

Nie jest nudno na pewno podczas wypełniania zadań w tej książce, więc i tego nie powinniście się obawiać. Jasne polecenia prowadzą nas od jednego do drugiego zagadnienia, które wypełnia masę licznych zadań związanych ze słownictwem, gramatyką czy konwersacją. To rozwija nas na każdym możliwym poziomie i sprawia, że język obcy przestaje być straszny: nagle z ćwiczenia na ćwiczenie wszystko wydaje się banalnie proste i pokonujemy z radością kolejne zadania mając poczucie, że w końcu uczymy się czego konkretnego i tą wiedzę świadomie przyswajamy.

Oczywiście także tym razem Wydawnictwo postawiło na masę różnych słówek, bez których moim zdaniem ani rusz z czego bardzo się cieszę. Możecie znać doskonale gramatykę, ale bez dużego zasobu słownictwa nie skleicie żadnego porządnego zdania. Tutaj, bawiąc się i ucząc, przyswajając jednocześnie podstawę gramatyki, poznałam słowa które mogłam od razu przećwiczyć w tekstach czy dialogach, bym łatwiej mogła je zapamiętać. W przypadku tych słówek, których pojęcia nie znamy - mamy słownik na końcu książki czy zapiski na marginesach, więc bez strachu wszystko jasno zostanie Wam wytłumaczone.

Podsumowując: Angielski nie gryzie! to jedna z przyjemniejszych lekcji języka jakie odbyłam. Uczy mądrze i z głową, jasno prezentuje podjęte zagadnienia i przede wszystkim nie zanudza. Poznając kolejne ciekawostki i przyjemne ćwiczenia nawet nie dostrzegałam, że jednocześnie przyswajam zasady gramatyki. Miałam przyjemność w przypadku tego zestawu poćwiczyć także poprawną wymowę z płytą audio i osłuchać się ze współczesnym językiem, przez co czuję się dwa razy mądrzejsza. Serdecznie polecam w ramach nauki podstaw i przypomnienia języka, bo naprawdę warto.

10 komentarzy: