sobota, 23 czerwca 2018

"Bang" E.K. Blair

"Bang" E. K. Blair, Tyt. oryg. Bang, Wyd. Niezwykłe, Str. 418

"O to ci chodzi? Żebym czuła się skrępowana?"

Autorka z tendencją do mrocznych opowieści. Bohaterka, która nie cofnie się przed niczym. Trudna przeszłość i jeszcze trudniejsza teraźniejszość. Oto lektura pierwszej części serii Czarnego Lotosu, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Takiej książki jeszcze nie było, a przynajmniej ja takiej książki jeszcze nie miałam okazji poznać. Na całe szczęście! Nie wiem czy zniosłabym więcej takich historii, ale bez wątpienia pójdę drogą wyznaczoną przez E.K. Blair i sięgnę po wszystko co napisze. Jeśli będzie to równie dobre co "Bang", zaskakujące, zmysłowe i... nietypowe w każdej swojej formie, chętnie dam się porwać tej lawinie świeżości.

Ile zła niesie ze sobą życie wie wyłącznie główna bohaterka. Dostała od losu w prezencie wszystko co złe i przełożyła to na swoje aktualne życie, zmieniając się w bezwzględną postać bez skrupułów, której nie zawsze się współczuje. Choć wiele wskazuje na to, że powinniśmy trzymać jej stronę. Tylko, że to nie jest takie łatwe, gdy ma się przed sobą niezwykle inteligentną kreację kobiety, która doskonale wie jak odwrócić uwagę czytelnika, by ten nie był już pewny co jest prawdą, a co kłamstwem. Autorka włożyła wiele pracy w postać Niny, ale opłaciło się jej to z nawiązką, bo gdy już jesteśmy pewni, że śmiało można spisać ja na straty i zaliczyć do grona antybohaterów, nagle poznajemy jej prawdziwą historię i wszystkie nasze przypuszczenia legną w gruzach.

Nie mogę zdradzić zbyt wiele z fabuły, ponieważ cała ta tajemnica i niepewność w stosunku do kolejnych wydarzeń jest jednym z jaśniejszych punktów historii. Zaskakujący, niemal psychodeliczny klimat działa na naszą wyobraźnię i pcha w stronę poznania odpowiedzi, które są tuż na wyciągniecie ręki. To łamigłówka, labirynt kłamstw, sekretów i niedopowiedzeń w które wciągnięty jest czytelnik, cieszący się niczym dziecko z odkrycia kolejnych wskazówek.

Fantastyczny portret psychologiczny bohaterów to kolejny aspekt o którym warto wspomnieć. Główna bohaterka z raną przeszłości, zdecydowana do zadawania bólu, żądna odpłaty za krzywdy, budzi strach i jednoczesną (przerażającą) akceptację. Zauroczona mężem, zakochana w kochanku, oddana bratu z którym planuje ostateczną zemstę. Każdy z trzech męskich bohaterów prezentuje odmienny stan świadomości i zaskakuje swoim udziałem w wydarzeniach. Sama Nina nie zdaje sobie sprawy co tak naprawdę ją czeka. Pozwala się wciągnąć w gorzki świat ludzkich słabostek w postaci niesłychanego, mrocznego erotyku z mocnymi nawiązaniami do thrillera z krwi i kości.

Mnóstwo emocji znajdziecie w tej powieści, zarówno złych jak i naprawdę dobrych. Potok łez, przyspieszone bicie serca, wstrzymywany oddech - to wszystko i wiele, wiele więcej czeka na Was podczas lektury "Bang". Myślę, że nikt z Was nie spodziewa się co kryje w sobie ta niepozorna lektura. A jest ona istną petardą nieoczekiwanych wydarzeń i uczuć o których nie sposób zapomnieć! Nim przebrzmi w Waszej głowie ostatnie słowo będziecie zdecydowani, by zacząć podróż z E.K. Blair od nowa.

11 komentarzy:

 1. Ostatnio głośno o tej książce. Na razie póki co nie mam jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wkrótce również będę czytała tę książkę i przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Wkrótce również będę czytała tę książkę i przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko czego szukam znajduje się w tej książce

  OdpowiedzUsuń
 5. To teraz nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na całą trylogię, mieć nadzieję, że wydawnictwo szybko ją wyda i zacząć czytanie. Od dawna byłam tą serią zainteresowana, więc bardzo się cieszę, że zostaje wydana u nas. Szczególnie gdy pojawiają się tak pozytywne opinie. Abym tylko je podzieliła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ogromnie :) Jestem również bardzo ciekawa kolejnych tomów :)

   Usuń