środa, 27 czerwca 2018

"Lato, które się zaczyna" Sílvia Soler

"Lato, które się zaczyna" Sílvia Soler, Tyt. oryg. El verano que empieza, Wyd. Kobiece, Str. 266

"No dalej, nie poddawaj się."

Niezwykle klimatyczna, letnia okładka kusi obietnicą historii idealnej na długie, ciepłe popołudnie. Czy Sílvia Soler spełni swoja niemą obietnicę i zaserwuje nam ciepłą powieść o prawdziwym życiu?

Okazuję się, że tak. Autorka napisała powieść z życia wziętą, mocno osadzoną na realiach współczesnego świata, która bez problemu trafia do czytelnika i przekonuje go wiarygodnością rozgrywanych wydarzeń. Jest ciepła, serdeczna i emocjonalna przy tym w niezwykle sentymentalny sposób. łzy wzruszenia cisną się do oczu, gdy rozgrywa się przed nami tragedia a przyspieszone bicie serca wystukuje swój prywatny rytm, gdy do głosu dopuszczone zostają wzajemne uczucia głównych bohaterów.

A gdyby tak nasz los zapisany był w przyszłości przez decyzje rodziców? Czy my nie mamy nic do powiedzenia? Czy musimy liczyć się z uczuciem, do którego nawet nie zdążyliśmy dorosnąć? Roser i Elvira przyjaźniły się od lat. I gdy obie zaszły w ciążę, obiecały sobie że ich dzieci połączy wielka miłość. I gdy na świat przychodzą Júlia i Andrew, stwarzają wiele okazji dla swych dzieci, by zrozumiały swoje przeznaczenie. Jednak pewnego dnia, wiele lat później dochodzi do tragedii. Giną kobiety a drogi ich dzieci się rozchodzą. Czy brak spoiwa w postaci kochających matek ostatecznie przekreśli losy tej dwójki?

O tym musicie przekonać się sięgając po cudowną, niezwykle sympatyczną powieść od Silvii Soler, autorki która napisała nie tyle powieść o miłości co po prostu pełną emocji historię rodzinną. Nie jest tak, że podczas lektury zaskoczą Was miłosne wyznania, ujmujące czyny czy nastoletnia miłość z dramatami. To historia wielopokoleniowa, opisująca losy zwykłych ludzi, bardziej przypominająca powieść obyczajową, pełną losów zwykłych ludzi. To mocno łączy się z czytelnikiem, zaprasza go do świata nostalgicznej opowieści o przeznaczeniu i miłości, która idealnie łączy się z upalnym latem za oknem.

Ciepły klimat, nostalgiczna historia, wiarygodni bohaterowie - oto lektura z przesłaniem, ważna w swojej formie i jednocześnie niezwykle lekka w odbiorze. Opowiada o dzieciach, połączonych jeszcze przed ich narodzinami, których drogi się rozeszły i połączyły dopiero po latach. Ich droga do wzajemnego szczęścia była niezwykle trudna i pełna doświadczeń nie zawsze dobrych. A jednak to ich ukształtowało, pozwoliło poznać prawdziwy smak życia i gdy już spotkali się ten ostatni raz wiedzieli czego oczekują. Czy siebie nawzajem? A może życia bez piętna wyborów swoich matek?

"Lato, które się zaczyna" jest powieścią, która bardzo szybko łapie kontakt z czytelnikiem. Pełna śmiechu, uroczych chwil i niestety tragedii, która zmieniła wszystko. Cała paleta emocji czeka na Was podczas lektury, podobnie jak bohaterowie, których nie da się nie lubić. Oto idealna lektura na lato, w sam raz do walizki, którą śmiało możecie zabrać ze sobą w drogę, by umilała Wam czas.

13 komentarzy:

 1. Emocje i historia rodzinna - jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz dar przekonywania. Zapisuję tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz dar przekonywania. Zapisuję tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki, które porywają od razu. Skoro u boku tej czekają mnie takie emocje, mam na nią chrapkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetna powieść na letni, upalny wieczór :)

   Usuń
 5. Ojej, super tytuł :) Myślę, że niebawem ją przeczytam, bo wydaję się być całkiem ciekawa.
  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/06/royal-tom-1-krolestwo-ze-szka-royal-tom.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to fajna pozycja na wakacje i z chęcią po nią sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zobaczyłam tę książkę, to od razu pomyślałam, że może być to fajna pozycja na lato. Zainteresowałaś mnie i myślę, że kiedyś po nią sięgnę, jednak jakoś szczególnie też nie będę jej szukać. Jak wpadnie mi w ręce, to fajnie, ale jeśli nie, to też nie będę żałować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak słusznie można ją potraktować :) Bo chociaż czyta się przyjemnie, nie zapada w pamięć na długo :)

   Usuń