poniedziałek, 18 czerwca 2018

Przedpremierowo: "Story of Bad Boys 2" Mathilde Aloha

"Story of Bad Boys 2" Mathilde Aloha, Tyt. oryg. Another Story of Bad Boys 2, Wyd. Feeria, Str. 300

PREMIERA: 20 czerwca 2018r.
POD PATRONATEM: ThievingBooks

"[...] dopóki ja tu będę, nic ci się nie stanie. Obiecuję."

Miłość nie jest łatwa. Chociaż piękna, czasami pozostawia po sobie niezagojone rany. Innym razem głęboko skrywa swoje prawdziwe oblicze, by inni nie dowiedzieli się w którą stronę zmierza. Jak zatem odnaleźć tą jedyną, niezapomnianą miłość, która potrafi przybrać wiele twarzy?

Lili, bohaterka powieści przekonała się, że miłosne problemy mogą spędzać sen z powiek. Zakochana w chłopcu, który urzeka swoim wdziękiem, szczerością i otwartością nie zapomina o tym drugim, który być może powinien być jedynym. Jak wybrać jednego z dwóch, skoro serce dyktuje własne warunki? Jak zdecydować kto jest lepszy, wartościowszy, z kim spędzimy najszczęśliwsze chwile? A może chodzi właśnie o to, by nie wybierać? Nic nie jest proste w życiu Lili, Evana i Camerona. Nic, kiedy do głosu dopuszczane są głęboko skrywane uczucia.

Drugi tom serii niesie ze sobą jeszcze więcej problemów głównych bohaterów. Tutaj akcja dopiero nabiera tempa, mnożą się nieporozumienia, pojawiają się wrogowie, nieszczęścia mnożą się na potęgę. Trójka głównych postaci nie ma łatwo zmagając się nie tylko z własnymi wewnętrznymi rozterkami, ale także z ostatnimi wydarzeniami, które nie były dla nich łaskawe. Pojawiają się zatem pytania nie tylko o samo uczucie Lili, ale także o jej dalsze decyzje, o to czy poświęci przyjaciół, czy zapomni o pogrążonej w śpiączce Rosie, o to czy Cameron w końcu odważy się zabrać głos.

Autorka stworzyła prostą serię o romantycznym wydźwięku, napisaną lekkim stylem, ze swobodnymi dialogami, opisami i wyznaniami. I chociaż problemy bohaterów są dla nich głębokie, najważniejsze na świecie, rujnujące świat - dla czytelnika są błahostką, odskocznią od codzienności. Nie dlatego, że to nic nie znacząca historia. O nie! Dlatego, że to przypomnienie naszych pierwszych miłości, nastoletnich problemów, wspomnień z czasów dorastania. Bez problemu zatem możemy zrozumieć historię zaproponowaną przez Aloha i utożsamiając się z nią, kibicować bohaterom ze wszystkich sił.

Sekrety będące najlepszą częścią pierwszego tomu wciąż się namnażają, chociaż autorka postanowiła uraczyć nas kilkoma wyjaśnieniami. I chociaż rozumiemy już co kryło się za tajemniczą przeszłością Lili, pozostaje wiele niewyjaśnionych jeszcze kwestii i... nowe problemy, tajemnice, sekrety z którymi przyszło nam się zmierzyć. To, na tle urokliwego lata i upalnych dni, staje się sympatyczną rozgrywką dla czytelnika, który z nie małym zaangażowaniem będzie próbował rozgryźć przeszłość bohaterów oraz ich nieujawnione myśli.

Kontynuacja serii od Mathilde Aloha to ponowne stawienie czoła problemom dorastania. Prosty styl i przyjemne, naturalne dialogi nie umniejszają sprawy niebezpieczeństwom czyhającym na głównych bohaterów. To nie lada gratka dla fanów miłosnych problemów, wielbicieli powieści o lekkiej formie i zagadkowej treści oraz tym, którzy zakochali się w pierwszym tomie. Ta niepozorna lektura wzbudzi w Was wiele emocji i jeszcze nie jeden raz zaskoczy. Możecie być tego pewni!

18 komentarzy:

 1. Fajnie, że wzbudza tyle emocji. Super.

  OdpowiedzUsuń
 2. To już chyba nie jest seria na mój target wiekowy Myślę, że bardziej usatysfakcjonuje młodszych ode mnie czytelników. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co skreślać historii przez wiek, ja też do najmłodszych nie należę a mimo wszystko byłam zadowolona z lektury :)

   Usuń
 3. Może kiedyś przeczytam całą serię :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem przekonana. Po prostu nie moje klimaty, ale kto wie. Może kiedyś sprawdzę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Również liczę na zaskoczenie i pozytywne wrażenia. Książka dotarła do mnie wczoraj i już czeka w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najpierw muszę się zaopatrzyć w pierwszy tom :D Jestem bardzo ciekawa tej serii, szczególnie chciałabym ją przeczytać niedługo, jeszcze jak będzie ciepło, przez wzgląd na okładki :) Czuję, że to taka letnia historia. Muszę najpierw sprawdzić czy będą jeszcze jakieś części, czy ta historia kończy się na tomie drugim i śmiało mogę czytać. Choć czytałam kilka mało pozytywnych opinii, to i tak sama chcę sprawdzić i się przekonać, czy mi przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trylogia, więc musisz jeszcze poczekać na trzecią część jeśli chcesz całość. Ale spiesz się, spiesz, bo warto ją czytać w wakacje :) Opinie są faktyczne skrajne, ale ja jestem z lektury bardzo zadowolona i z przyjemnością sięgnę po kontynuację :)

   Usuń
 7. Myślę, że seria spodobałaby mi się...

  OdpowiedzUsuń
 8. Hejka, ma ktoś może informacje kiedy będzie trzecia część ?

  OdpowiedzUsuń