poniedziałek, 1 czerwca 2020

"Letnie marzenie" Cathy Cassidy

"Letnie marzenie" Cathy Cassidy, Tyt. oryg. Summer's Dream, Wyd. IUVI, Str. 280

Poznaj trzecią z sióstr BOMBOnierek i poczuj rytm jej życia!

Są takie dni, kiedy potrzebuję lekkiej, przyjemnej i niezobowiązującej historii z którą mogłabym się zaszyć pod kocem. I w tych dniach z pomocą przychodzi mi Cathy Cassidy ze swoją słodką serią serią Bombonierka, opowiadającą o losach młodych bohaterów wchodzących w dorosłe życie i stawiających czoła pierwszym miłosnym perypetiom.

Chociaż brzmi to schematycznie i dość oczywiście to osobiście bardzo lubię książki Cassidy i cieszę się, że to już trzeci tom w tej serii. Każda książka opowiada o losach innej z sióstr i zawsze jest to opowieść urocza i pełna emocji, przy której można na moment odetchnąć od rzeczywistości. Autorka pisze lekko i umiejętnie, nie zagłębia się w detale czy niepotrzebne opisy skupiając raczej na tu i teraz, opisując przeżycia, myśli oraz doświadczenia bohaterki i na jej podstawie przekazując nam uroki życia.

Tym razem poznajemy Summer dla której taniec zawsze był ważny. Nic więc dziwnego, że gdy pojawiła się okazja, by dołączyć do szkoły baletowej dziewczyna zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Niestety pragnienie spełnienia marzeń staje się dla niej zbyt ważne, przez co zapomina o swoich siostrach oraz o zwykłym życiu. Zaczyna się lato, kończy się szkoła, Summer jednak nie potrafi cieszyć się wakacjami. Przesłuchanie do szkoły baletowej spędza jej sen z powiek, zaprząta myśli a przy tym doprowadza do dość przykrej sytuacji. Na szczęście spotyka na swojej drodze przyjaciela, który szybko uzmysłowi jej, że bycie idealnym wcale nie jest nikomu potrzebne.

To idealna książka na słoneczne dni. Ciepła, pogodna, urocza. Summer jest dziewczyną, którą lubi się od samego początku, mimo że trudno popierać jej silne zaangażowanie. Owszem, walka o marzenia jest bardzo ważna, ale chyba nie aż takim kosztem. Ta dziewczyna jednak czegoś nas uczy - pokazuje, że nie możemy być zapatrzeni tylko w jeden cel, bo przechodzi nam obok nosa to co nas otacza a przecież każdy dzień jest cenny, każda minuta może przynieść ze sobą coś nowego, na przykład sympatycznego chłopaka, który chce coś więcej niż przyjaźni.

"Letnie marzenie" czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Czas spędzony w towarzystwie książek Cathy Cassidy nigdy nie jest nudny a one same są lekkie i przyjemne. Trzecia z sióstr okazała się kolejną wartą poznania bohaterką a jej opowieść niesie ze sobą subtelne przesłanie. Czy można zatem chcieć czegoś więcej? Ta książka jest niesłychanie pogodna, radosna i niesie ze sobą same pozytywne wrażenia.

6 komentarzy:

 1. Potrzebne nam teraz takie pogodne i radosne książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zerknąć na poprzednie tomy. Też są takie lekkie i przyjemne? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kojarzę tę serię, ale jakoś szczególnie mocno nie chce przeczytać tej książki. Może kiedyś, ale nie jest moim priorytetem.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat mam ochotę na ciepłą, pogodną i uroczą książkę, dlatego chętnie zapoznam się z powyższym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale może kiedyś nadarzy się okazja, by to zmienić. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie też sprawia wrażenie sama okładka, jakby zapowiadała lekką i przyjemną historię. Dobrze, że faktycznie taka jest i treść.

  OdpowiedzUsuń