czwartek, 7 listopada 2013

Językowy zawrót głowy

W dzisiejszych czasach nieznajomość języka obcego bardzo utrudnia funkcjonowanie w branży zawodowej. Obecnie każda praca opiera się na warunkach znajomości nawet kilku języków obcych.
Dodatkowo znajomość innego świata, kultury i jego funkcjonowania pozwala nam poszerzać swoje horyzonty. Kto z Nas nie chciałby poznać danej kultury od tzw. kuchni?
A jeśli to wszystko możemy ze sobą połączyć? Jak? Cóż, na to ma odpowiedź wydawnictwo COLORFUL Media, które wydaje magazyny językowe o danej kulturze w jej rodzimym języku!


COLORFUL MEDIA od "kuchni":
Wydawnictwo Colorful Media to wydawnictwo magazynów specjalistycznych z naciskiem na językowe magazyny wydawane w odstępie przeważnie dwóch miesięcy. Założycielami wydawnictwa są Marta i Piotr Olejniczka. Założone zostało w Polsce w roku 2003, a obecnie podbija świat hiszpański i niemiecki od roku, w pierwszym przypadku 2010, a w drugim 2012.

MAGAZYNY WIODĄCE:
Wydawnictwo nie ogranicza się jedynie do magazynów wydawanych w dwóch głównych językach jakim jest angielski i niemiecki. Rynek podbijają magazyny w przeróżnych języków dla osób, które pragną poszerzać swoją wiedzę i zainteresowania.

- Magazyn dla uczących się języka niemieckiego: DEUTSCH AKTUELL
Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

- Magazyn dla uczących się języka angielskiego: ENGLISH MATTERS
Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Na potrzeby osób uczących się języka angielskiego w biznesie został także stworzony osobny magazyn odsyłający do tej dziedziny:  "Business English Magazine".

-Magazyn dla osób uczących się języka francuskiego: FRANCAIS PRESENT
Dzięki regularności, z jaką ukazuje się Français Présent, nauka jest ciekawa, ponieważ artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język francuski, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów i regionów francuskojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin, takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport. Oprócz bieżących tematów, nasi Czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów (np.: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu), a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.

-Magazyn dla osób uczących się języka hiszpańskiego: ESPANOL? SI, GRACIAS
 Dzięki regularności, z jaką ukazuje się ¿Español? Sí, gracias nauka jest ciekawa, ponieważ artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język hiszpański, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów i regionów hiszpańskojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin, takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.

-Magazyn dla osób uczących się języka rosyjskiego: OSTANOWKA: ROSSIJA!
 Dzięki regularności, z jaką ukazuje się magazyn nauka jest ciekawa, ponieważ artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę.


GDZIE KUPIĆ?
Dla wszystkich zainteresowanych Wydawnictwo zaprasza na stronę kiosku, gdzie dostępne są oferty dostosowane do potrzeb użytkowników: [KLIK]


Serdecznie polecam wszystkim typ, którzy pragną szkolić swój język w naturalny sposób poprzez czytanie i dobrą zabawę!

8 komentarzy:

 1. Jak będzie czeski, to kupię z pewnością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej,
  chciałabym Cię serdecznie zaprosić do mojej rozdawajki półrocznicowo-mikołajkowej. Do wygrania bardzo atrakcyjna książka, a zadanie konkursowe prościutkie. Wpadaj tutaj: http://malinowe-wspomnienia.blogspot.com/2013/11/rozdawajka.html
  Pozdrawiam
  Salwinia

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny artykuł - nie mówię nie choć ja mam swoje pozycje z którymi przypominam sobie angielski;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam na studiach ciągle styczność z angielskim, a nawet nie tylko tam - w sumie codziennie coś. Ale musiałabym wrócic do niemeickiego, bo naprawdę dobrze go umiałam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Swietne magzyny. Połączenie nauki i zabawy w jednym. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 6. sama pewnie czuje się tylko w angielskim tzn. mam poczucie, że z nim nie zginę, ale żeby bez stresu i płynnie w nim mówić, to jeszcze trochę wody w rzecze upłynie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł z tymi magazynami, ale niestety nie dla mnie - wolę tradycyjne sposoby nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. kupiłam jeden numer angielskiego , całkiem fajna gazetka :)

  OdpowiedzUsuń