środa, 6 listopada 2013

Zapowiedzi, zapowiedzi... cz.1

Dla nas zawsze będzie lato
Autor:
Wydawnictwo: OLE
Data wydania: 4 grudnia 2013 
Opowieść o tym, czego każda dziewczyna pragnie latem.
 Przez cały rok Belly odlicza dni do wakacji. Wtedy zawsze dzieje się to, co najpiękniejsze– pierwsza miłość i prawdziwa przyjaźń.
To lato będzie jednak zupełnie inne...
  
Bella i Sebastian
Autor:
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 19 listopada 2013
 Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę, które porywa owce z ich stad. Górale organizują polowanie na Bestię.

Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy to właśnie on dziesiątkuje stada? Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać? W jaki sposób Bella i Sebastian staną się wojennymi bohaterami?
 
Dziewczyna znad Czerwonej Rzeki
Autor:  
Wydawnictwo: Nowy Świat 
Data wydania: 13 listopada 2013
Akcja rozgrywa się na przestrzeni jednego roku. Główna bohaterka Sharleen Fletcher jest osiemnastolatką borykającą się z przemocą w rodzinnym domu. Pewnego dnia postanawia uciec do innego miasta, by rozpocząć nowe życie. Ale szybko okazuje się, że to dopiero początek kłopotów.
Powrót do Salem
Autor:
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: listopad 2013 (data przybliżona)
 Zee Finch ma za sobą trudne dzieciństwo bez matki. Obecnie jest szanowaną psychoterapeutką i pracuje ze słynną doktor Mattei. Wkrótce ma wyjść za mąż za najlepszą partię w Bostonie. Jednak samobójstwo jej pacjentki Lilly Braedon wprowadza do jej życia chaos, a traumy z przeszłości niespodziewanie powracają… 

Kocham Paryż
Autor:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: listopad 2013 (data przybliżona) 
 Catherine, bohaterka bestsellerowej powieści “Kocham Nowy Jork” wraca do rodzinnego miasta. W Paryżu czeka na nią wymarzona praca w domu mody Christiana Diora, ukochany Antoine i stęskniona maman. Świat znów należy do niej, wystarczy jedynie upewnić się, co aktualnie nosi się w mieście miłości i voilà!

Czy aby na pewno? Catherine dzięki nowej pracy pozna świat mody niejako od podszewki. Listy i telefony z pogróżkami, potyczki z oszustami, do tego coraz bardziej wymagający związek – przed bohaterką kolejne, nie lada wyzwania. “Kocham Paryż” kanadyjskiej pisarki Isabelle Laflèche to energetyzująca podróż do świata haute couture pełnego luksusu. I bezwzględnych fałszerzy.
A Wy na co czekacie? ;)

8 komentarzy:

 1. Czytałam inną powieść Brunoni Barry, więc i tę nowość bym chciała mieć u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Normalnie rzadko interesują mnie obyczajówki, ale widzę potencjał w książce "Bella i Sebastian".. Czuję, że mogą być chusteczki potrzebne do tej książki, przez co jeszcze bardziej mam ochotę ją przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej czekam na "Kocham Paryż" bardzo mi się podobała pierwsza część i jestem ciekawa kontynuacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadna książka jakoś mnie nie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dla nas zawsze będzie lato"... tytuł brzmi intrygująco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie chętnie bym dorwała:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bella i Sebastian muszę mieć! Uwielbiam taki klimat :) dziękuję, że zwróciłaś moją uwagę na ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń