środa, 23 maja 2018

"Żona między nami" Sarah Pekkanen, Greer Hendricks

"Żona między nami" Sarah Pekkanen, Greer Hendricks, Tyt. oryg. The Wife Between Us, Wyd. Zysk i S-ka, Str. 430

"Nigdy, przenigdy nie zapominaj, że nawet gdy mnie przy tobie nie ma, zawsze jestem z tobą."

Chwytliwość hasła "najlepszy kryminał/thriller" zaczyna się już powoli wyczerpywać. W końcu ile może być tych najlepszych? Nie ukrywam jednak, że ciągnie mnie mimo wszystko do podobnych książek, bo mam nadzieję, że w końcu trafię na taką powieść, która porządnie mnie zaskoczy na wszystkich możliwych frontach. Tak trafiłam na "Żonę między nami" - powieść, na temat której za granicą nie cichną słowa pochwały.

Ostatnio co raz więcej pojawia się thrillerów psychologicznych, w których do głosu dopuszcza się kobiety, żony i jednocześnie panie domu. To one od niedawna królują w literaturze jako bohaterki pełne obaw, przepełnione skrajnymi emocjami, nie rzadko postawione w sytuacji wątpliwego zrównoważenia stanu psychicznego. Na takich fasadach został zbudowany nowa historia duetu Pekkanen - Hendricks, która zachwyca nie bez powodu, ponieważ pełno w niej niedomówień i atmosfery nieuchronnej katastrofy, które tylko czeka na najlepszy moment.

Fabuła powieści na początku wydaje się banalna. Zazdrosna żona zrobi wszystko, by nie dopuścić do ślubu swojego byłego męża. Nowa wybranka ukochanego przez to nie ma łatwo. Vanessa zrezygnowała dla Richarda ze wszystkiego - pracy, przyjaciół, dawnego życia, by u boku wybranka spełnić wszystkie marzenia. Jednak ich małżeństwo pękło jak bajka mydlana a mężczyzna wybrał młodszą kobietę. To okazało się momentem przełomowym w życiu dojrzałej kobiety, która nie spocznie, nim nie odzyska straconą miłość. Tylko czy na pewno? Przestrzegano mnie by nie ufać temu co czytam i przyznaję - zignorowałam tą zasadę. Przyjęłam za pewnik akcję, która z biegiem fabuły nie tylko mocno mnie zaskoczyła, ale i porządnie mną wstrząsnęła!

Duet Pekkanen - Hendricks spisał się na medal pisząc przepełnioną intrygami powieść o wielu znaczeniach. Podzielona na trzy części historia początkowo nie zwiastuje niczego ekscytującego, jednak wystarczy przeczekać powolny początek, by w dalszej części stanąć oko w oko z zachwycającą akcją i dramatycznym obrotem sytuacji. Zbudowane z krwi i kości sylwetki bohaterów przypominają nas samych, ale kryją wewnątrz siebie mnóstwo tajemnic, które wychodząc na światło dnia budują fascynującą historię pełną nieoczekiwanych wydarzeń. To wszystko potwierdza, że w przypadku tej książki naprawdę nie można nikogo obdarzyć zaufaniem. Zaskoczenie goni zaskoczenie a czytelnik (wiem z doświadczenia) czuje się jednocześnie szczęśliwy obrotem akcji i zagubiony, bo kompletnie nie wie jak wszystko mogło się tak nietypowo potoczyć.

Przyznaję - "Żona między nami" zasłużyła sobie na miano bestsellera. Dawno nie czytałam tak pokręconej, dziwnej i zupełnie nieprzewidywalnej historii od której nie sposób się oderwać. Szok i zaskoczenie to jedno, doskonała kreacja to drugie, ale całość jest tutaj najlepszym potwierdzeniem, że są jeszcze takie książki o których warto głośno mówić. To idealna pozycja dla tych, którzy nie boja się wyzwań i mają stalowe nerwy - moc wrażeń podczas lektury gwarantowana!

8 komentarzy:

 1. Mam nadzieję że uda mi się przeczytać tę książkę, bo jestem jej bardzo ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie pokręcone książki. Jeśli będę miała okazję to na pewno się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ochotę na tę książkę.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No kusisz! Bardzo chcę przeczytać, sądzę, że może mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz niebanalną fabułę i ciągłe zaskoczenia to polecam :)

   Usuń
 5. Trzeba w takom razie zapoznać się z tą pokręconą fabułą!

  OdpowiedzUsuń