niedziela, 4 czerwca 2017

"Nieosiągalna" Madeline Sheehan

"Nieosiągalna" Madeline Sheehan, Tyt. oryg. Unattainable, Wyd. Czwarta Strona, Str. 392

"Zawsze będę pamiętać chwilę, gdy po raz pierwszy go ujrzałam, tę zmorę mojego życia."

Madeline Sheehan doskonale się czuje w mrocznej i dobitnej fabule. Jej seria mocno balansuje na granicy dobrego smaku i tematów tabu, a jednak pojawiają się kolejne tomy, których nie może się doczekać wielu czytelników. Sama należę do tego grona, bo za każdym razem zastanawiam się do czego posunie się autorka, by zaskoczyć i zaintrygować.

"Nieosiągalna" to historia, która zaczyna się bardzo podobnie do dwóch poprzednich tomów. Jest przypadkowe spotkanie dwójki bohaterów, które jak szybko się okazuje stanowi motyw przewodni dla całej fabuły. Są bohaterowie - dynamiczni, zmienni jak pogoda i nieokrzesani, którzy doskonale odnajdują się w całej historii. I jest też pewien przekąs, bo mając świadomość, że to kolejna książka z gatunku dark erotic powinnam już wiedzieć na co mogę liczyć, a jednak pozwoliłam dać wciągnąć się w rozgrywane wydarzenia.

Tegen Matthews, bohaterka najnowszej części serii również dorastała w trudnym świecie. Dokładnie tak samo jak jej poprzedniczki. Świat harleyowców i zawód matki sprawił, że musiała szybko dorosnąć i nauczyć się walczyć o własne miejsce w świecie. Nic dziwnego, że w momencie poznania troskliwego i uczuciowego chłopca przylgnęła do niego instynktownie szukając poczucia bezpieczeństwa i prawdziwej miłości. Jednak nie takie życie było jej pisane, bo przeszłość i świat w którym dorastała nie pozwoliły jej zostawić za sobą tego, co było jej pisane. Dlatego na jej drodze staje Cage West - chłopak doskonale zdający sobie sprawę ze swojego uroku. To on wydaje się jej pisany, tylko czy relacja bólu i cierpienia może doprowadzić do miłości?

Kolejna książka Sheehan to odważna, arogancka i bezczelna powieść o miłości, jakiej nie znamy. Do tej pory mieliśmy możliwość poznania tego uczucia jako szczęścia i nieograniczonego poczucia bezpieczeństwa. Tym razem to wszystko zostaje zburzone i odbudowane od nowa, ale już na zupełnie innych zasadach. Uczucie które rodzi się pomiędzy Tegen i Cagem to burza ludzkich namiętności - nie brakuje bólu, cierpienia, chaosu i bezlitosnej tragedii, od której jak się okazuje, nie da się uciec.

Jak się okazuje, można napisać serię inną niż wszystkie, która mocno kontrastuje z książkami znanymi nam do tej pory. Chociaż wciąż mam z tyłu głowy, że to seria arogancka i bezczelna, która właściwie nie ma żadnych zasad, to sięgam po kolejne tomy z chęcią. "Nieosiągalna" to kolejna brutalnie przedstawiona historia surowego uczucia, bez upiększeń i żadnych ograniczeń, która porywa i burzy wszelkie mury. Przygotujcie są na coś, czego jeszcze nie znaliście - historię miłosną napisaną na zupełnie nowych zasadach. A właściwie ich braku. Tylko czy właśnie w ten sposób możemy definiować miłość? Czy nie miało to być uczucie subtelne i budujące poczucie bezpieczeństwa? Co się z nim stało i dlaczego ustąpiło miejsca chaosowi oraz nieuchronnej tragedii? Poznajcie historię dziewczyny i chłopaka, których los spisał na straty już w dniu narodzin, a dowiecie się całej prawdy.

7 komentarzy:

 1. Muszę w końcu zapoznać się z tą serią, tym bardziej, że od dłuższego czasu leży na mojej półce i czeka na swoja kolej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpuszczę sobie tę powieść, chyba bym się w niej nie odnalazła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja niestety nie poznałam jeszcze tej serii, ale wydaje się bardzo zachęcająca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdanie: "seria inne niż wszystkie" ostatecznie przekonało mnie do zapoznania się z tą serią. Mam tylko nadzieję, że nie pożałuje.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ jestem zainteresowana!
  Czuję moje klimaty! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie ja bym taką okładkę do domu przemyciła :D

  OdpowiedzUsuń