Po wakacjach, które odmieniły ich życie, czwórka przyjaciół jest wreszcie gotowa na ostatnią klasę.
Phil Stamper odkrywa przed nami nowe oblicze literatury młodzieżowej. Składa na nasze dłonie bowiem nie tylko ciekawą treść, ale i kilka wartościowych przemyśleń.
Autor porusza się na współczesnej scenie wspierającej osoby LGBTQ+ i pokazuje, że każdy jest wobec siebie równy, szczególnie w obliczu miłości. Nienachalnie i zupełnie uciekając od indywidualnych poglądów snuje opowieść o życiu młodych bohaterów, którzy wchodzą w dorosłe życie oraz mierzą się z problemami, które znane są każdemu z nas. Swoboda w stylu a także duża waga przykładana do wiarygodnej kreacji postaci zbliżają nas do fabuły i pozwalają na wyciągnięcie własnych wniosków.
Muszę odesłać was najpierw do lektury "Golden Boys", ponieważ to wszystko właśnie tam się zaczęło."Afterglow" jest kontynuacją przygód Gabriela, Heath'a, Resee'a i Sala, którzy po ostatnich intensywnych wakacjach muszą zmierzyć się z ostatnią klasą. Obserwujemy losy każdego z osobna, dostrzegamy jak dojrzewają na naszych oczach oraz radzą sobie z konsekwencjami własnych decyzji. Tym sposobem otrzymujemy złożony, wielowymiarowy a także wielomotywowy obraz dorastania przedstawiony z perspektywy czterech różnych, intrygujących narratorów.
Zachowanie chronologii czytania jest tutaj nad wyraz istotne, ponieważ autor podejmuje wcześniejsze wątki oraz rozbudowuje świat, który stworzył dla swoich bohaterów. Złożone relacje, silne emocje a także wartość braterskiej przyjaźni prowadzą nas przez indywidualne ścieżki zamknięte w jednej powieści. Chłopcy różnią się w swoich celach oraz dążeniach a jednak wspierają się niezależnie od wszystkiego.
"Afterglow" to historia czerech chłopców stających w obliczy prawdziwego życia, która pięknie dopełnia wszystkie podjęte wcześniej wątki. Mnogość współczesnych tematów a także intensywne emocje przekładają się na rozbudowaną opowieść zdecydowanie wartą poświęconego jej czasu. To lektura która śmiało może przecierać szlaki wśród młodego pokolenia i reprezentować wartości LGBTQ+.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz