wtorek, 8 października 2013

"Ciemniejsza strona Greya" E L James

Autor:
Tytuł: Ciemniejsza strona Greya
Tytuł oryginału: Fifty Shades Darker
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 608

 „Pozory mylą. Nie czuję się dobrze.Mam wrażenie, jakby Słońce zaszło i od pięciu dni w ogóle nie wzeszło, Ano. Dla mnie przez cały czas trwa noc.”

Bohaterowie serii "Fifty Shades Darker" powracają ze zdwojoną siłą.

Po przekroczeniu granicy bezwzględnej Ana nie jest wstanie żyć z Christianem. Wie, że nie potrafi dopasować się do jego stylu życia. Ostrego stylu, przekraczającego wszelkie granice. Mimo to kocha Christiana i ta rozłąka jest dla niej nie do wytrzymania. Nie wie jak postąpić. Nie wie co wybrać, choć wydaje się, ze wybór jest oczywisty.

Wbrew pozorom, miliarder o nerwach ze stali nie potrafi poradzić sobie z odejściem Any. Wie, że przekroczył granice. Wie również, ze musi  ją odzyskać. Christian zdaje sobie sprawę, że ten związek różni się od wszystkich pozostałych pod każdym możliwym względem. Ana bowiem potrafi zmienić jego świat i wywrócić do góry nogami, a co najważniejsze jemu zaczyna się to podobać. 

Uczucie Any rośnie z każdym dniem rozłąki. A kiedy Christian proponuje jej pomoc, ta nie odmawia. Łączące ich uczucie wybucha na nowo i łączy ich jeszcze trwalszą nicią. Czy tym razem nie zostanie ona zerwana? 


„Oplatam się ciasno ramionami, aby nie rozpaść się na kawałki.”

Christian zmienia się specjalnie dla dziewczyny, która feralnego dnia wpadła do jego biura zmieniając się w plątaninie nóg i kasztanowych włosów. Dziewczyny, która nigdy go nie zawiodła. Ana wie, że łączy ich coś więcej niż tylko wzajemne pożądanie. Dlatego ich rozłąka nie trwa długo. Razem stanowią swoistą całość, która tylko w pełnym składzie odpowiednio funkcjonuje.

Bohater proponuje ukochanej wspólne mieszkanie w jego apartamencie. Ich związek wkracza na nowe tory. Czy Ana odnajdzie się w całym tym bogactwie?


Cześć druga trylogii "Pięćdziesiąt odcieni" jest znacznie lepszą książką pod względem fabuły niż jej poprzedniczka. Autorka wzięła sobie do serca słowa krytyki i ograniczyła sceny erotyczne w sposób, który staje się lepiej przyswajalny.
Fabuła przybiera na znaczeniu i zaczyna funkcjonować z całością sprawiając, ze tom drugi czyta się szybko i przyjemnie. 
Przemiana Christiana, który walczy ze swoją naturą sprawia, ze akcja nabiera lepszego tempa i zaczyna sprawiać, ze czytelnik ma ochotę poznać dalsze losy nietypowej pary.
Wszystkich tych, którzy czytali tom pierwszy trylogii i dalej nie potrafią określić swoich uczuć do książki zapraszam do sięgnięcia po tom drugi, który stanowi przyjemną odmianę i zaprasza do zagłębienia się w lepszej fabule.

Ocena: 4/6
Z SERII "Fifty Shades Darker" :
1. Pięćdziesiąt twarzy Greya, [RECENZJA]
2. Ciemniejsza strona Greya,
3. Nowe oblicze Greya, 

5 komentarzy:

 1. Mówię zdecydowane nie tej serii.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Seria cały czas na mnie czeka. Zacznę oczywiście od części pierwszej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam już wszystkie, teraz tylko czekają na zrecenzowanie, nie przypadły mi do gustu, ale, gdybym miała wybrać to 2 część najlepsza :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że cała seria wywołała lawinę komentarzy, oburzenia, kpin, to mi osobiście się podobała. Czekam niecierpliwie na film:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ wysoko oceniłaś, chociaż przejrzałam kilka kartek to na 4 nie zasługuje :P

  OdpowiedzUsuń