środa, 3 grudnia 2014

"Wciąż sie staję."

Autor: Lea Michele
Tytuł: Piękna i ambitna
Tytuł oryginału: Brunette Ambition
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 205
Dziś Premiera!

Lea Michele znana z roli Rachel Berry serialu Glee, to nie tylko aktorka, ale i wokalistka. Rok 2014 okazał się pomyślny pod względem jej wokalnej kariery i na rynek muzyczny została wypuszczona płyta solistyczna "Louder". Moja znajomość z postacią zaczęłą się gdzieś w połowie tej drogi. Filmy i seriale muzyczne zawsze był u mnie na pierwszym miejscu. Kiedy polecono mi Glee ze względu na ciekawą oprawę muzyczną i interpretację utworów nie wahałam się ani minuty. Dlatego znam Leę Michele. Przyznam, że gdyby nie serial, prawdopodobnie nigdy bliżej nie zainteresowałabym się jej osobą. Fantastyczny głos serialowej Rachel zwrócił moją uwagę i z każdym nowym odcinkiem co raz bardziej elektryzował. I chociaż przerwałam moja przygodę z serialem po drugim sezonie, to aktorka zapadła mi w pamięć na tyle mocno, że sięgnęłam po jej pierwszą płytę, a w końcu po autobiograficzny poradnik.

  "BĄDŹ SOBĄ!
To banał, ale nikt nie potrafi być Tobą lepiej niż Ty."

Z reguły książki biograficzne przeglądam powierzchownie i przestaję się nimi interesować. Do głębszej znajomości zwykle zachęca mnie dana postać, która w jakiś sposób mi imponuje na tyle, żebym chciała dowiedzieć się o niej możliwie wszystkiego. Nie zrozumcie mnie źle, ale Lea Michele nie jest taką postacią. Cenię ją i szanuję, lubię ją jako aktorkę serialu Glee i kocham jej wokal, ale to wszystko - na tym chciałam się zatrzymać. Jednak kiedy pojawiła się okazja przeczytania jej autobiografii pomyślałam, że właściwie dlaczego nie? Okazało się, że książka szybko mnie wciągnęła.

Jeśli nie znacie aktorki, nie macie się czym przejmować. Ta książka to wielka skarbnica wiedzy, także dla osób niewtajemniczonych. Mnogość działów zainteresuje wielu czytelników swoją tematyką i sposobem wykonania. Fani zapoznają się z przeszłością autorki, jej życiem obecnym, marzeniami, mocnymi i słabymi stronami czy chociażby przyzwyczajeniami. Czytelnicy odkryją poradnik o tym jak zaprzyjaźnić się ze światem. Aktywny tryb życia podkreśla wielka liczba ćwiczeń, sposób oraz prezentacja ich wykonania. Smaczne potrawy obowiązkowo zaopatrzone są w pełne przepisy i przykładowe zdjęcie potraw, swoją drogą bardzo apetycznych. Dział mody również zawiera liczne wskazówki na temat gustu i stylu, prezentuje przykłady i sposoby wykonywania makijażu na każdą okazję. Ponadto w książce zawarte jest wiele życiowych, praktycznych porad. Jestem pod dużym wrażeniem wykonania, przyznam że nie spodziewałam się aż tak dobrej i spójnej całości. Każdy tekst podparty jest konkretną, ilustrującą fotografią.

"BĄDŹ DUMNA!
Ciesz się ze wszystkiego, co Cię odróżnia od innych."

"Piękna i ambitna" to przykład naprawdę dobrej autobiografii. Książka nie jest zaopatrzona wyłącznie w suchy tekst, ale wydaje się, że stworzona jest z ogromnym zaangażowaniem. Liczne porady, wskazówki i ciekawe historie nie są wyłącznie powierzchowne, ponieważ w całej książce nie brakuję uzupełniających fotografii. To idealny poradnik z sugestiami jak spełniać się w życiu mimo przeszkód. Myślę, że każdy fan doceni autobiografię aktorki, a wolny czytelnik znajdzie rozdział stworzony właśnie dla niego.

Ocena: 4/6
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Feeria.

9 komentarzy:

 1. Nie znam w ogóle tej autorki/wokalistki, dlatego też niniejsza publikacja nie wzbudziła mojego zainteresowania, ale dla fanów Michele, to zapewne będzie nie lada gratka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze przyznać, że nazwisko autorki nic mi nie mówi. Ale, że raczej biografii nie czytuję to po tę też nie planuję sięgać. Jednak, dla fanów tej aktorki to na pewno będzie miła lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie przeczytam (nie znam tej pani).
  Choć fanom na pewno się spodoba! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fanką nie jestem, więc książka zupełnie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kojarzę kobiety dlatego jej biografia mnie nie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za autobiografiami, mam wrażenie, że choćby nie wiem jak się autor zarzekał, że był szczery, to zawsze w takich książkach będzie sporo autopromocji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Leę znam nie z serialu, ale cenię ją za płytę "Louder". Ma wspaniały głos, a do tego wydaje się być sympatyczną osobą. Myślę, że skusiłabym się na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Za aktorką nie przepadam, więc to książka raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie kojarzę tej Pani, a książkę widze już któryś raz, myślałam , że tylko ja tak do tyłu jestem , ale na szczęście nie ;)

  OdpowiedzUsuń