poniedziałek, 29 grudnia 2014

Wydawnictwo Feeria zapowiada:

Wydawnictwo Feeria w nadchodzącym 2015 roku przygotowało dla swoich czytelników, kilka naprawdę ciekawie zapowiadających się nowości:

Autor: A. J. Betts
Tytuł: Zac i Mia
Liczba stron: 320

Data premiery: 14 stycznia 2015
Książka porównywana do bestsellera „Gwiazd naszych wina” Johna Greena.
17-letni Zac jest chory na raka. W zasadzie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszystkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju obok wprowadza się Mia – zadziorna, wściekła na cały świat fanka Lady Gagi. Bardzo wiele ich dzieli – w prawdziwym świecie pewnie nigdy by się nie spotkali. Tu jednak obowiązują inne reguły, więc ich relacja, rozpoczęta stuknięciem w ścianę, staje się coraz silniejsza. Pobyt w szpitalu wymaga odwagi, ale żeby z niego wyjść, potrzeba jej jeszcze więcej. Czy Zac i Mia spotkają się poza szpitalem – i już razem pozostaną?
Bardzo emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby.*

Autor: Rebecca Donovan
Tytuł: Oddychając z trudem
Liczba stron: 544

Data premiery: 14 stycznia 2015
Druga część bestsellerowej serii „Oddechy”.
Emma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Obudziła się w szpitalnym łóżku, w koszmarnym stanie. Odbył się proces sądowy, w którym na szczęście nie musiała uczestniczyć. Teraz Carol nie może już zrobić jej nic złego, ale wysoką ceną za to jest utrata kontaktu z Laylą i Jackiem.
Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami…*

Autor: Gabriela Gargaś
Tytuł: Pośród żółtych płatków róż
Liczba stron: 312

Data premiery: 14 stycznia 2015
Kilka osób, różne życiowe drogi, rozmaite wybory, nie zawsze jasne motywacje. Zuza, Joanna, Michał, Robert, Milena, Wojtek, ciocia Zosia i jej ukochany Zygmunt to prawdziwi, pełnowymiarowi ludzie. Bohaterowie Gabrieli Gargaś żyją w świecie, który nie jest czarno-biały, i oni też nie są czarno-biali – podejmują trudne, nieraz kontrowersyjne decyzje, wiążą się z nieodpowiednimi ludźmi, szukają siebie – i nie zawsze znajdują. Zawsze jednak dążą do szczęścia, pragną i desperacko poszukują miłości. Miłości, która nadaje sens życiu, która sprawia, że chcesz śmiać się głośno i oddychać pełną piersią.
„Życie pisze różne scenariusze, a my nie zawsze dokonujemy właściwych wyborów. Nie mamy prawa osądzać wyborów i moralności innych, bo nigdy nie znaleźliśmy się na ich miejscu i nie wiemy, co nimi kieruje. Czasami nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Nie zawsze miłość wygrywa, może tylko w bajkach. Nie zawsze rozum bierze górę nad pożądaniem, a namiętność potrafi być zgubna. Każdy wybór niesie za sobą konsekwencje. Niekiedy dobre, innym razem złe. Na nic nie mamy stuprocentowej gwarancji, a tym bardziej na miłość. Na tym polega istota życia.”*

"Zac i Mia" porównywalne do książki "GWN" Greena zapowiadają się naprawdę interesująco. Mam nadzieje, że obiecany humor zawita do książki na stałe i wprawi w dobry nastrój każdego czytelnika, bo strasznie mi tego w książkach brakuje. Zdecydowanie czekam też na kontynuację serii "Oddechy", która nie ukrywam, z miejsca mnie kupiła. Jestem potwornie ciekawa dalszych losów bohaterów. Książka pani Gargaś zapowiada się równie ciekawie jak wszystkie nowości wydawnictwa, więc jak tu się którejś z nich oprzeć? :)
A Was co najbardziej zaciekawiło? :)


* - opisy książek pochodzą ze strony Wydawnictw Feeria.

21 komentarzy:

 1. Zdecydowanie powieść Gabrieli Gargaś! Mam na nią ogromną ochotę!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Oddychając z trudem" to mój must have i na pewno od razu ją zakupię, jak tylko trafi do księgarni! Pierwszy tom przeczytałam bardzo szybko i jak się okazało, została u mnie najlepszą książką 2014 roku :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest na co czekać!
  Ja na pewno przeczytam "Zac i Mia" :D
  Co do "Oddechów" - muszę się cofnąć do wcześniejszej części...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ale żadna z tych książek mnie na razie nie ciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Oddychając z trudem" to według mnie najciekawsza pozycja z tych trzech. Chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Druga pozycja będzie mnie interesowała, kiedy zapoznam się już z pierwszą częścią!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pośród żółtych płatków róż- chętnie bym się zapoznała. Ciekawi mnie również Zac i Mia

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja czekam na dwie pierwsze premiery. Jestem ich ogromnie ciekawa, zwłaszcza drugiej części bestsellerowej serii „Oddechy”.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oddychając z trudem na pewno kupię, choć pierwszy tom nadal czeka... sama siebie czasem nie rozumiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Oddychając z trudem" na pewno znajdzie się na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tytuł numer dwa, niesamowicie mnie interesuję, choć nie miałam okazji zapoznać się jeszcze z poprzednim. Mam nadzieję, że to szybko się zmieni. ;)

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej zaciekawiy mnie "Zac i Mia" jak i " Oddychając z trudem". W końcu muszę przeczytać pierwszą część z serii Oddechy, a książka pani Betts, po prostu chcę się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na pewno przeczytam książkę "Zac & Mia" nie dlatego, że jestem jakąś wielką fanką GNW, ale dlatego, że bardzo podoba mi się postać Mii i "oprawa" historii.
  Mam nadzieję, że nie skończy się jak książka Johna Green'a.
  Również jeśli I część "Oddechów" mi się spodoba, bo zalega mi na półce to na pewno przeczytam "Oddychając z trudem".

  Pozdrawiam<3

  OdpowiedzUsuń
 14. ,,Zac i Mia" chyba najbardziej przykuło moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dwie pierwsze książki zapowiadają się na prawdę ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. :) Naprawdę nieźle brzmi każdy tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tym razem nic dla mnie - już mam w planach kilka książek, więc wolę sobie nie dokładać kolejnych wydatków :P

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam pierwszy tom serii "Oddechy", ale jeszcze się za niego nie zabrałam XD Może uda mi się przeczytać przed premierą drugiego tomu? ;) Zaciekawiło mnie "Zac i Mia", ale jako iż czytałam "GNW" to trudno będzie przeskoczyć przez tak wysoko ustawioną poprzeczkę ;) Zobaczymy ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj, oj, ja się chyba na nic nie skuszę, bo zapas stosikowy styczniowy zrobiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nawet się nie przyglądam, bo obiecałam sobie, że ograniczę książkowe zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie mogę doczekać się ''Oddychając z trudem'', bo chociaż pierwszej części nie przeczytałam to i tak jestem niemal stuprocentowo pewna, że ta seria mi się spodoba :)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń