środa, 16 marca 2016

Premierowo: "Przez ciemność" Alexandra Bracken

"Przez ciemność" Alexandra Bracken, Tyt. oryg. Through the Dark, Wyd. Otwarte, Str. 384
 PREMIERA: 16 marca 2016r.

Znacie ten stan, kiedy wiecie, że Wasza ulubiona seria dobiegła końca i niezależnie od tego, ile razy będziecie do niej wracać, to już nie będzie to samo? Nie będzie tego poczucia niepewności co też czeka na nas na kolejnych stronach. Na szczęście autorzy nie zapominają o swoich wiernych fanach i tak jak Alexandra Bracken uszczęśliwiają nas nowelkami do historii, które na długo pozostają w naszej pamięci. Co czeka na nas w nowelach Mrocznych Umysłów?

"Doskonale wie, na co się porywa, i nic więcej jej nie obchodzi. Jest jak zapędzony do narożnika bokser, gotów paść na deski."

W książce znajdziecie opowiadania przedstawiane z perspektywy Gabe'a, Sama, Lucasa i Mii. Jak widzicie - dla każdego czytelnika autorka napisała historię z bohaterem różniącym się od pozostałych tak, by każdy mógł odnaleźć się w historii dla siebie. Dla mnie priorytetową opowieścią była ta, którą opowiedziała Sam, choć ubolewam nad tym, że nie pojawiło się opowiadanie z perspektywy mojego ulubionego bohatera: Liama. Dlatego zadowalając się tym co otrzymałam i wzdychając z utęsknieniem za Liamem oddałam się lekturze, która na nowo zabrała mnie do świata Mrocznych Umysłów i zapewniła dokładnie taki sam klimat: grozę, napięcie, nieustępliwą akcja i dynamiczne sceny - wszystko to, bez czego nie ma dobrej lektury!

Kogo spotykamy w nowelkach? Gabe'a, który wie, że świat to zupełnie pokręcone miejsce i nieprzychylne dla niego. Dlatego za wszelką cenę będzie próbował wydostać się z miasta, które skazało go na zapomnienie. Sam stanie twarzą w twarz z przeszłością, która na nowo otworzy wszystkie zagojone rany. Lucas wie co stracił, ale nie podda się tak łatwo. Mia z kolei marzy tylko o tym, by ponownie ujrzeć swojego brata. Co łączy tych bohaterów? Miłość i nienawiść, więzy krwi i braterstwo. Wszystko to, co trzyma ich przy życiu w świecie zła i brutalnych rozgrywek.

Alexandra Bracken ma niesamowity styl, zabiera czytelnika w podróż o której nawet po skończonej lekturze nie mogę zapomnieć. Autorka pisze lekko, a jednocześnie wyczuwałam, że wykreowana przez nią rzeczywistość jest bardzo intensywna, napiera na czytelnika z każdej strony i otacza go swoją niepowtarzalnością, dzięki czemu zamiast biernie śledzić akcję przez całą lekturę byłam niemym, zachwyconym uczestnikiem rozgrywanych wydarzeń. Podobnie jest z bohaterami - autorka nie szczędzi nam dopracowanych postaci, wyposażonych w indywidualne - często też mroczne! - cechy, które przyciągają wzrok, budzą zainteresowanie i zjednują sobie sympatię czytelnika. Chociaż znając całą serię mam swoich faworytów tej powieści, nie przebolałabym, gdyby kogoś mi tutaj zabrakło. Bracken stworzyła niezwykle realistyczną historię, która na moment popłynęła w moich żyłach i dzięki temu stałam się jej częścią.

"- Ja cię nie ratuję - przypominam jej, ale w głębi serca zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle by tego chciała."

"Przez ciemność" to wyjątkowy ukłon w stronę fanów serii Mrocznych Umysłów. Każdą z historii czyta się z ogromnym zaangażowaniem i niezawodny styl autorki na nowo przenosi do świata pełnego przygód. To chwilowe oderwanie od rzeczywistości i zaproszenie do niebezpiecznego świata. Czy odważycie się na nowo wejść do gry?

Seria Mroczne Umysły:
Mroczne umysły | Nigdy nie gasną | Po zmierzchu | nowele Przez ciemność

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Otwarte.

11 komentarzy:

 1. Może być ciekawe... :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię jak kończy się moja ulubiona seria :( Nie wiedziałam że jest kontynuacja, a dokładniej kolejne tomy tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwykle nie sięgam po tego typu nowelki. Nie lubię ciągnąć dalej tego co definitywnie skończone, ale w przypadku Mrocznych Umysłów zrobiłabym wyjątek.

  Zapraszam na konkurs: http://filigranoowa.blogspot.com/2016/03/sto-lat-konkurs.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam poprzednich tomów i właściwie nie wiem czy przeczytam, jakoś nie za bardzo mnie ciągnie do tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej serii, lecz osobiście nie miałam jeszcze okazji jej czytać. Ale zamierzam to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jakoś po pierwszym tomie nie byłam za bardzo zachwycona tą serią, a drugi tom cały czas na mnie czeka. Mam nadzieję, że się jeszcze odczaruję w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
 7. [Mroczne umysły] nie przypadły mi do gustu, dlatego też ta nowelka nie trafia w moje gusta czytelnicze. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam pierwszy tom i mi się nawet podobał, więc może skuszę się na ten dodatek :)

  OdpowiedzUsuń