niedziela, 4 grudnia 2016

Deutsch Aktuell #79 | Deutsch Aktuell #wydanie specjalne | English Matters #61


Deutsch Aktuell #79
Co czeka na Was w najnowszym wydaniu? Zajrzymy do świata Bernharda Aichnera – wschodzącej gwiazdy literatury światowej, która naprawdę imponuje swoją historią. Poznamy niemiecką kulturę związaną z wyprodukowaniem ich tradycyjnego napoju. Zajrzymy również na Pchli Targ, gdzie będziemy mogli odnaleźć naprawdę wartościowe skarby. Znacie tradycyjną piosenkę „O Tannenbaum”? Dziś poznacie jej głębsze znaczenie. Poznacie również Perłę Dubaju - Regensburg, która zachwyci Was swoimi urokliwymi miejscami.

Deutsch Aktuell Wirtschaftsdeutsch in der Praxis #wydanie specjalne
Uwielbiam wydania specjalne, bo jest w nich jeszcze więcej nauki, która szczególnie mnie kusi. W nowym wydaniu znajdziecie mnóstwo słówek i ćwiczeń do zmierzenia się z własną wiedzą. Ale to nic strasznego! Na pewno sobie poradzicie. Dowiecie się jak napisać idealny e-mail. Poznacie rozmówki w pracy na tematy ważne i ważniejsze. A dla otwartych na świat - kultura innych krajów oraz ich zwyczaje. Poznacie również sytuację kryzysowe, czyli jak podołać podczas biznesowego posiłku. Jak przygotować prawidłową prezentację? Jak skutecznie negocjować? A może nie jesteście przekonani do prowadzenia słownych wywiadów? Najnowsze wydanie specjalne pomoże Wam otworzyć się na niemieckojęzyczny świat biznesu.


English Matters #61
Żeby nie było za dużo niemieckiego, mam dla Was też krótki przewodnik po najnowszym egzemplarzy EM. Kto z Was lubi szkolić się w angielskim? Tym razem będziecie mogli szlifować swój język przy naprawdę ciekawych artykułach. Artykuł na temat Toma Hiddlestona przedstawi Wam aktora kameleona - idealnego do każdej roli. Dla siebie wypatrzyłam dwa najciekawsze artykuły - o rodzinnej historii sióstr Bronte oraz o Jojo Moyes, która zachwyca mnie swoimi książkami od dawna. Pojawił się też bardzo przyjemny artykuł na temat shoppingu. A na deser - gramatyczne pogotowie ratunkowe, Oxford i Cambridge, czyli opowieść o dwóch miastach i autostrada do nieba.


***
Znacie już najnowsze wydania? Pochwalcie się swoją opinią!

3 komentarze:

  1. English Matters czytam. Lubię ten magazyn.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nowe numery czekają na mnie już od dawna w domku - a ja się już nie mogę doczekać :3

    OdpowiedzUsuń
  3. Któregoś dnia przejrzę English Matters ;)

    OdpowiedzUsuń