wtorek, 6 grudnia 2016

"Tylko ty mnie zrozumiesz" Samantha Young

"Tylko ty mnie zrozumiesz" Samantha Young, Tyt. oryg. , Wyd. Burda Książki, Str. 300

"- A jeśli nie będę już taka jak kiedyś ? - wyszeptałam.
- Nie będziesz ,bo nie chodzi o powrót do tego, jaka byłaś kiedyś. Chodzi o zrobienie czegoś ,czegokolwiek i wytrzymanie. Udało ci się wytrzymać , chociaż bardzo się bałaś ,co z tego wyniknie. A teraz musisz iść naprzód i dorosnąć."

Poprzedni, startowy tom tej serii przysporzył mi wiele chwil pełnych przeróżnych emocji. Może nie do końca byłam przekonana do głównego bohatera, ale zaangażowałam się w burzliwy związek pary pokiereszowanych przez życie ludzi i z zapartym tchem śledziłam rozwój wydarzeń. Dlatego obowiązkowo wyczekiwałam kontynuacji, bo miałam szczerą nadzieję, że kolejne burzowe chmury emocji już na mnie czekają.

Przyznaję, że właściwie nie zawiodłam się wcale, jeśli chodzi o pociągnięcie emocjonalności w tej książce. Autorka całkiem dobrze radzi sobie ze zwodzeniem czytelnika, graniem mu na nerwach i kierowaniem swoich bohaterów na takie tory, że trudno się nie denerwować czy wszystko potoczy się po naszej myśli. W kontynuacji czułam się już bardziej związana z głównymi bohaterami i nawet polubiłam Jake'a. Nie pytajcie dlaczego - chyba po prostu przekonałam się do jego stylu bycia, a może dlatego, że dalsze losy tej dwójki zostały znacznie lepiej nakreślone.

Fabuła opiera się przede wszystkim na relacji między Charley i Jake'm, a ich związek jest bardziej burzliwy niż można by przypuszczać. Dzięki temu w książce naprawdę dużo się dzieje. W dodatku wyobrażenia  o wspólnym życiu zaczynają ich przytłaczać i kompletnie nie radzą sobie z byciem razem. Czara goryczy przelewa się tym razem na stronę Charley, która nie zawsze wiedziała czego oczekuje od życia. Raz podejmowała decyzję, a drugi kompletnie rezygnowała z jej realizowania, bo jednak nie było to dla niej komfortowe. Trudno było mi śledzić poczynania tej dziewczyny bez denerwowania się na jej postać, bo autorka obdarzyła ją chwiejnym charakterem. 

Straszne to wszystko i wciągające jednocześnie. Powieść Young to typowa historia z serii NA, tylko z niesamowicie emocjonalnym wydźwiękiem. Charley ma skłonność do dramatyzowania, sama nie wie czego oczekuje od związku i chociaż w pierwszym tomie uparcie twierdziła, że Jake jest całym jej światem to w kontynuacji traci swój cały animusz. Podziałało to nam mnie bardziej niż przypuszczałam i mocno kibicowałam tej dwójce, chociaż obawiałam się najgorszego.

Niewątpliwie autorka stworzyła bardzo ciekawą serię dedykowaną przede wszystkim fanom gatunku. Można odczuć w fabule kilka typowych schematów, ale dramaty głównych bohaterów mocno angażują w swoje rozterki, przez co właściwie nie zwracałam uwagi na nic innego. Nie będę ukrywać - seria nie jest idealna, bo raz zachodzi za skórę jeden bohater, drugim razem kolejna postać, ale to wszystko sprawia, że czytelnik emocjonalnie angażuje się w rozgrywane wydarzenia. Nie narzekam jednak i cieszę się, że udało mi się poznać z tą serią. Jeśli pojawi się trzeci tom - biorę w ciemno.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

10 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam autorki i książki,ale coś w okładce przyciąga do niej:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dzisiaj właśnie skończyłam powieść. Na dniach zapewne umieszczę recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki o ciężkich związkach i przeciwnościach losu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka, w której nic się nie dzieje i nie zdenerwuje mnie żaden bohater jest, dla mnie, po prostu nudna. Tak więc, chętnie przeczytam :)

  Pozdrawiam! ♥
  Świat oczami dwóch pokoleń

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widzę muszę zmierzyć się z książka/książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jednak bardzo zwracam uwagę na to, czy podoba mi sie osobowość głównego bohatera -jeśli nie, zwyczajnie nie mogę się skupić na lekturze :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy tom czeka na przeczytanie:p

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chciałam przeczytać pierwszą część, ale jakoś tak się stało, że totalnie o niej zapomniałam :o Chyba pora to nadrobić skoro jest już druga część :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze pierwszy tom przede mną, ale przygoda czytelnicza zapowiada się interesująco. :)

  OdpowiedzUsuń