piątek, 25 sierpnia 2017

PRZEDPREMIEROWO: "Pod skórą" Agata Czykierda-Grabowska

"Pod skórą" Agata Czykierda-Grabowska, Wyd. BM Design, Str. 307
PREMIERA: 13 września 2017r.

"To, co wczoraj się zdarzyło, było błędem, ale z chęcią popełniłbym go raz jeszcze."

Agata Czykierda-Grabowska zasłynęła z książek mocno bazujących na nurcie New Adult. Pierwsza książka autorki "Kiedy na mnie patrzysz" zatrzymała przy sobie wiele czytelników poszukujących emocjonalnych wrażeń i wraz z kolejną swoją książką autorka zaczęła udowadniać, że jak mało kto potrafi przelać na papier prawdziwe emocje angażujące miłość i nadzieję, od których nie można się oderwać.

Śledząc rozwój twórczości autorki od samego początku cieszę się, że kolejna jej książka zaczyna podbijać serca czytelników. "Pod skórą" to kolejna charakterystyczna dla twórczości tej pani książka - po brzegi przepełniona emocjami, gdzie najpierw pokazują się uczucia, a dopiero później bohaterowie czy same wydarzenia. Nie zrozumcie mnie źle, wszystko to jest odpowiednio dopracowane i przemyślane, ale tak spójnie ze sobą połączone, że nie trzeba wiele by zaangażować się w fabułę i pozwolić porwać rozgrywanym wydarzeniom.

Autorka pisze z lekkością i swobodą godną pozazdroszczenia. Po raz kolejny mam wrażenie, że słowa, które przelewa na papier swoich książek przychodzą jej z łatwością. Chociaż styl jest prosty a język nie przywołuje na myśl kwiecistych wymysłów co poniektórych autorów, sama fabuła idealnie buduje lawinę emocji, która w finale spada na czytelnika w nieoczekiwanym splocie wydarzeń. To dobre posunięcie, bo dzięki temu mogłam zaangażować się wyłącznie w historię bohaterów a jak wiadomo gatunek na podstawie którego pracuje autorka sam w sobie jest wymagający pod względem emocji i zaangażowania.

Patrząc z perspektywy całej lektury jestem pod wrażeniem nie tylko historii, która w bardzo prosty sposób pokazała mi, że nie trzeba daleko sięgać i wymyślać mało wiarygodnych wydarzeń by napisać książkę intrygującą i przede wszystkim realną, ale i bohaterów, których serdecznie polubiłam. To nie pierwszy raz kiedy perypetie miłosne głównych postaci stworzonych przez autorkę mocno zapadają mi w pamięć, ale tym razem mogę śmiało napisać, że Oskar i Ada przysłonili Oliwię i Dominika z "Jak powietrze", którzy do tej pory byli moją ulubioną dwójką. Tutaj Oskar przedstawia się jako wycofany chłopak z mroczną przeszłością, o której nie potrafi przestać myśleć. Wyjechał z Polski by uciec od wspomnień i zarobić na własną działalność, ale wrócił by pomóc matce. Nie spodziewał się, że przeszłość uderzy w niego z siłą pocisku, gdy podejmując niezobowiązująca pracę spotkał Adę - dziewczynę, o którą obwiniał za swoją obecną sytuację. Przypadek czy złośliwość losu? Trudno stwierdzić jednoznacznie, bo chociaż spotkanie było chwilowe, okazało się że to nie koniec wspólnych spotkań. I tak oto brnąć w niezdrową relację ze swoim największym wrogiem Oskar zaczyna przewartościowywać swoje życie i dostrzegać, że to co postrzegał kiedyś za oczywiste wcale nie jest takie proste.

Nie ukrywam, że bardzo lubię powieści Agaty Czykierdy-Grabowskiej i także jej najnowsza powieść wzbudziła u mnie same pozytywne emocje. "Pod skórą" pokazuje uroki prawdziwego życia i zbyt szybko podjęte decyzje. Czasami wystarczy na moment cofnąć się kilka kroków w tył, by móc ruszyć z kopyta do przodu i nie oglądać się na przeszłość. Okazuje się, że można napisać prostą i tak naprawdę niekoniecznie skomplikowaną historię miłosną, a jednak przepełnioną po brzegi emocjami i wartościami o których pamięta się przez długi czas. Zaangażowałam się całą sobą w historię Oskara i Ady, i do ostatniej strony trzymałam za nich kciuki. Po raz kolejny autorka pokazała, że obok jej książek nie powinno przechodzić się obojętnie.

Książkę możecie kupić wyłącznie na stronie księgarni NiePrzeczytane.pl

12 komentarzy:

 1. Fajnie, że książka zostawiła po sobie pozytywne wrażenia :) Ja póki co mam w domu inną książkę autorki, więc jeśli przypadnie mi do gustu to na pewno sięgnę też po inne, w tym pewnie i po tą :)
  Pozdrawiam :)
  czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze tej autorki, ale chyba książkę przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za romansami, jednak w przypadku tej książki bardziej intrygują mnie emocje w niej zawarte oraz refleksja towarzysząca lekturze. Myślę, że mogłabym dać szansę pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety chwilowo nie mam możliwości zapoznać się z tym tytułem. Ale okładka fatalna :/

  OdpowiedzUsuń
 5. O proszę, Ty lubisz autorkę, a ja słyszę o niej po raz pierwszy;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nieodparte wrażenie, że ta powieść może przypaść mi do gustu. Nie pozostaje mi nic innego, jak zabrać się za nią, kiedy już będzie dostępna w księgarniach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jeszcze nie znam prozy tej autorki. Wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 8. Może w przyszłości, bo teraz jakoś nie czuję potrzeby zapoznawania się z tą pozycją ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie emocjonalne historie, na pewno będę miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pewnie znając mnie po nią sięgnę, chociaż nie ukrywam, że przy poprzedniej książce autorki się rozczarowałam.
  Zobaczymy jak będzie tym razem

  OdpowiedzUsuń