niedziela, 26 kwietnia 2020

"Jezioro tajemnic" Denise Hunter

"Jezioro tajemnic" Denise Hunter, Tyt. oryg. Lake Season, Wyd. Dreams, Str. 352

Autorka bestsellerowych książek o miłości i zekranizowanej przez kanał Hallmark "Grudniowej panny młodej" powraca z nową powieścią i serią wydawniczą!

Nikt nie pisze tak ciepło i otwarcie o rodzinnych problemach, strapieniach czy po prostu życiu codziennymi. Nikt nie dorównuje Denise Hunter w historiach, które trafiają prosto do serca czytelnika i pozostają z nim nawet na długo po skończonej lekturze.

Cieszę się, że autorka zdecydowała się napisać nową serię, której pierwszy tom "Jezioro tajemnic" rokuje lepiej niż dobrze. To znak, że w niedalekiej przyszłości możemy liczyć na kolejną porcję emocji serwowaną przez autorkę oraz opowieść o miłości i trudach codziennego życia. Hunter pisze od serca co widać na każdej stronie, nie zagłębia się w jakieś nierealne dramaty a po prostu, po ludzku sięga w swoich fabułach po tematyką z którą każdy może się utożsamić.

Molly Bennett w ostatnim czasie miała sporo na głowie. Postanowiła jednak, że wraz z rodzeństwem uczci pamięć po tragicznie zmarłych rodzicach i wspólnie otworzą pensjonat. Mają ku temu dobre powody, ponieważ ich rodzinna posiadłość jest nie tylko duża, ale i zdecydowanie malownicza. Starają się jak mogą, by spełnić marzenia rodziców a już niebawem jeden z ich pierwszych gości sprawi, że życie Molly wywróci się do góry nogami. Cierpiący na brak weny twórczej pisarz przyjedzie do nich, by mierzyć się z własnymi wyzwaniami i gdy razem z dziewczyną odkryją w ścianie posiadłości tajemniczy list, zdecydują się odnaleźć parę kochanków. Ta podróż zmieni ich wszystkich, tylko czy na pewno przyniesie ze sobą wyłącznie dobro?

Piękna, malownicza Karolina Północna będąca tłem dla powieści zachwyca swoimi krajobrazami. Autorka poświęciła kilka opisów dla tego niezwykłego miejsca, oczarowała mnie urokiem rodzinnej posiadłości i wprowadziła do rodziny Molly pozwalając, bym czuła się jak jeden z gości w ich pensjonacie. To wszystko za sprawą wszechobecnej realności - wiarygodnych bohaterów, szczerych emocji oraz konkretnych wydarzeń. Jednak by nie do końca było tak kolorowo i uroczo w fabułę o budowaniu siebie na nowo, o spełnianiu marzeń a także o miłości Denise Hunter wplotła poszukiwanie samego siebie, mierzenie się z własnymi problemami a także sekrety, które staną na drodze szczęścia głównych bohaterów. 

"Jezioro tajemnic" to piękna i poruszająca powieść. Po raz kolejny Denise Hunter udowodniła, że potrafi czerpać inspirację z codziennego życia i tym samym pisać wyjątkowe historie. Tajemniczy list, dawni kochankowie, piasrz który nie potrafi odnaleźć inspiracji i dziewczyna poszukująca prawdziwej miłości - brzmi jak przepis na banalny romans? Bynajmniej. Ta książka zaskoczy Was na wiele różnych sposób oraz zatrzyma przy sobie emocjami, które nie kończą się nawet po zamknięciu ostatniej strony.

9 komentarzy:

 1. Strasznie się nakręciłam na tę książkę, przez twoją recenzję, więc wpisuję ją na moją listę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na taką wyjątkową historię. Piękna okładka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę tę książkę przeczytać! Zaintrygowała mnie, gdy tylko o niej usłyszałam. Po przeczytaniu tak pozytywnej recenzji, mam na nią jeszcze większą ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam twórczości tej autorki i chyba nadszedł czas, by to zmienić.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, a szkoda, bo uwielbiam poruszające i piękne historie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już jedną książkę Denise i nie byłam rozczarowana. Myślę, że ta poruszyłaby mnie równie mocno, jak poprzednia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo, tym razem jestem mocno zaintrygowana i chętnie poznam bliżej "Jezioro tajemnic".

  OdpowiedzUsuń
 8. Aktualnie nie mam ochoty na takie książki, ale patrząc na to, jak zmienia mi się gust to nie mówię nie ;)

  Pozdrawiam
  subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń