sobota, 22 maja 2021

"Więzy nieba" A.C. Gaughen

"Więzy nieba" A.C. Gaughen, Tyt. oryg. Imprison the Sky, Wyd. Uroboros, Str. 380
 

Drugi tom zachwycającej tetralogii o Żywiołach, magii i walce o wolność!

 

"Więzy nieba" to kontynuacja historii zapoczątkowanej w pierwszym tomie, czyli "Berło ziemi". Historia pełna magii, niebezpieczeństw i zwrotów akcji, przy której można spędzić kilka dobrze zagospodarowanych godzin.

Warto zacząć od początku, chociaż drugi tom opowiada o losach nowej bohaterki. Świat przedstawiony jednak pozostaje ten sam, podobnie jak panujące w nich zasady. Autorka oparła swój cykl na bazie żywiołów, które są istotną kwestią w fabule i to się sprawdza - dobry pomysł, dobre wykonanie zaowocowały fajną, lekką, przejmująca historią, która kryje w sobie nutkę niebezpieczeństwa.

Główna bohaterka, Aspasia, już od najmłodszych lat prowadziła trudne życie. Wykradziona rodzicom jako dziecko została niewolnicą a następnie, za pomocą Cyrusa, kapitanem statku. Ma jednak pewne zadanie, które wypełnia z niedociągnięciami. Jej celem jest pojmać i przyprowadzić na statek niewolników, Aspasia jednak wykorzystuje moc jaką włada, by ukryć przed Cyrusem kobiety i dzieci. Wie, że naraża się na niebezpieczeństwo, ale nie porzuci swojego zadania. Pytanie tylko jak długo uda jej się ukrywać swój Żywioł?

Statek, morze i odważna dziewczyna to połączenie, które ostatecznie musi skończyć się wielką przygodą. Pokładałam wielkie nadzieje w tej lekturze i nie zawiodłam się ani trochę, ponieważ historia jest dynamiczna, ciekawa i napisana w sposób, który nieustannie dostarczał mi wrażeń oraz emocji. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, która wystawiała się nie wielkie niebezpieczeństwo walcząc o bezpieczeństwo innych a w dodatku miała niesłychanie dobrze nakreślony charakter. To taka postać, której nie da się nie obdarzyć sympatią i której nie da się nie kibicować do ostatniej strony, szczególnie że sama wystawiła się na bardzo trudną misję. 

A.C. Gaughen wie jak zaskoczyć czytelnika, prowadząc dwa główne motywy, które w pewnym momencie splatają się w spójną całość. "Więzy nieba" to przede wszystkim powieść przygodowa z elementami magicznymi, ale nie martwcie się - miejsce na wątek romantyczny również się znajdzie. Podsumowując drugi tom serii bardzo przypadł mi do gustu i mam nadzieję, że Wam również pokaże się z najlepszej strony.

11 komentarzy:

 1. Ostatnio tej książki jest wszędzie pełno. Chyba najwyższy czas nadrobić pierwszy tom. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że drugi tom spełnił Twoje oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Serie o magii zawsze wzbudzają moje zainteresowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszy tom, więc możliwe, że i po tą powieść sięgnę.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. To chyba nie do końca książka dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam pierwszego tomu, więc raczej nie sięgnę po powyższy tytuł, mimo że opowiada o losach nowej bohaterki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, że Ci się spodobał :)
  Wygląda bardzo ciekawie, pozdrawiam
  https://artidotum.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam jeszcze tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Serii nie znam, ale książka ma cudowną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lektura dopiero przede mną, ale na pewno już wkrótce się za nią zabiorę!

  OdpowiedzUsuń