czwartek, 21 kwietnia 2022

"Zdradzę ci sekret" Agnieszka Stokłosa

 "Zdradzę ci sekret" Agnieszka Stokłosa, Wyd. Novae Res, Str. 266


Ile tajemnic można ukryć w latach milczenia?


Przyznaję, że zdecydowałam się na lekturę w nadziei na typową opowieść romantyczną, która pozwoli mi oderwać myśli od codzienności. Agnieszka Stokłosa zaserwowała mi jednak lekturę z kilkoma ciekawymi motywami, która zmieniła się w przygodę pełną wrażeń.

Na początku poznajemy dwie bohaterki, przyjaciółki Julię i Laurę. Pracują w tym samym miejscu i dzielą się prywatnymi sekretami. Więź pomiędzy nimi jest silna i może stanowić definicję szczerości oraz lojalności, ale to co zaskakuje najbardziej to przeszłość dziewczyn. Obie zmagają się z trudnymi doświadczeniami, które rzutują na ich aktualne wybory a najgorsze jest to, że prawdziwe problemy dopiero przed nimi.

Autorka zaprasza nas do historii dwóch ciekawych bohaterek, które bez problemu można obdarzyć sympatią. Julia i Laura mają cechy typowych dziewczyn z sąsiedztwa, prostych i skomplikowanych zarazem, choć przyznaję, że nie obraziłabym się, gdyby autorka zdecydowała się na trochę więcej szczegółów z ich życia. Znany te konkretne fragmenty tragedii, ale nie wiemy co stało się przed, jaki miało wpływ na otoczenie jednej i drugiej postaci. Zabrakło mi detali uwiarygadniających prezentowaną opowieść, ale nie mogę również pominąć również dopracowania pod względem prywatnego życia kobiet, czyli mimo pewnej nierówności w treści to i tak uważam, że przeważają pozytywy.

Dużo sekretów, wątek romantyczny w tle oraz wielka, niebezpieczna przygoda, która zacieśni więzi między bohaterkami. Kluczymy między wydarzeniami skutecznie omijając prostą drogę do celu poznając lepiej nie tylko Laurę i Julię, ale otaczających ją ludzi. Z czasem ich sekrety wychodzą na jaw pozwalając czytelnikowi na zrozumienie ich zachowania i chociaż nie ma tutaj większego elementu zaskoczenia, to mimo wszystko warto poznać w jakie kłopoty się wpakowały.

Niezobowiązująca i lekka, pisana przyjemnym stylem i sympatyczna w odbiorze lektura "Zdradzę ci sekret" pozwala nam oderwać myśli od codziennych obowiązków i spędzić kilka sympatycznych chwil z książką. Agnieszka Stokłosa debiutuje w ciekawym stylu, pozwalając wierzyć, że kolejne jej książki okażą się jeszcze lepsze.

4 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawa lektura. Poszukam jej. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze, że były wrażenia. To istotne przy tego typu lekturach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie zapiszę sobie tytuł. Książka do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie planuję lektury tej książki. Ale dość ciekawie się przedstawia 😉

  OdpowiedzUsuń