wtorek, 20 grudnia 2022

"Wiosna mojego życia" Roza Violet Barlow

"Wiosna mojego życia" Roza Violet Barlow, Wyd. Novae Res, Str. 274


Druga szansa na prawdziwą miłość nie zdarza się często. Czy odważysz się ją wykorzystać?


Roza Violet Barlow, autorka, która zadebiutowała niedawno w wielkim stylu, składa na nasze dłonie trzecią już powieść o miłości i trudach życia. Czytając wszystkie jej książki mam wrażenie, że "Wiosna mojego życia" wyróżnia się znacznie, ponieważ wypada nie tyko najciekawiej, ale i najbardziej emocjonalnie a przecież inne książki autorki również bardzo mi się podobały.

Czytamy o nowych początkach, drugich szansach oraz o życiu, które wydaje się mieć dla nas zawsze swój z góry zaplanowany przebieg. Autorka plastycznym językiem i poprzez barwne, dynamiczne dialogi prowadzi nas przez losy bohaterki takiej samej jak my - z którą potrafimy się utożsamić i którą obdarzamy sympatią już od pierwszych stron.

Summer Rasmussen porzuca swoje aktualne miejskie życie i przenosi się na wieś do domu odziedziczonego po babci. Musi podjąć się remontu i nauczyć dbania o ogród, ale jej największym zmartwieniem będzie przyjaciel z dawnych lat, który dziś zmężniał i okazał się jeszcze bardziej seksowny niż w przeszłości. Niestety dziewczynę otaczają demony przeszłości oraz skrywane tajemnice co kolidować będzie z pełnią szczęścia, ale przecież każdy z nas musi codziennie stawiać czoła prozie życia.

Fabuła miesza elementy powieści obyczajowej oraz subtelnego romansu w bardzo przyjemnym rozwinięciu akcji. Śledzimy losy postaci bardzo ludzkich, świadomych swoich decyzji, którzy marzą jedynie o spokoju ducha i szczęśliwym zakończeniu. Autorka bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie przedstawieniem bohaterów, których dopracowała w najmniejszych detalach a na bazie których poruszyła ważne wartości: pisała o byciu lojalnym, wrażliwym, otwartym na świat i ludzi a także pełnym pasji kierowanej w stronę małych rzeczy.

"Wiosna mojego życia" koncentruje się fabułą wokół otaczającej nas codzienności a jednak zachwyca tym co na co dzień wydaje się niedostrzegalne. Nie tylko miłość odegra tutaj ważną rolę, ponieważ bliżej przyjrzymy się potrzebie zmian, przewartościowania życia aż w końcu otaczania się ludźmi, którzy mają na nas odpowiedni wpływ. Roza Violet Barlow po raz kolejny bardzo miło mnie zaskoczyła a jej najnowsza książka podbiła znacznie wyżej poprzeczkę pokazując, że autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

1 komentarz: