Najpiękniejsze opowieści mają niewiarygodne zakończenia
Czasami możemy trafić na książkę, która całkowicie nas zaskoczy i udowodnij, że nie można oceniać po okładce. Czasami warto również dać szansę debiutującym autorom, którzy nie rzadko wypadają lepiej niż doświadczeni pisarze.
Tak było w tym przypadku. Szczerze przyznaję, że jako okładkowa sroka lubię sięgać po te lektury w bardziej atrakcyjnych i przyciągających wzrok okładkach, co powinnam po prostu pominąć milczeniem. Każdy ma jednak jakieś wady, prawda? Na szczęście swoją znam i kontroluję, ponieważ w innym wypadku mogłabym przegapić naprawdę dobrą opowieść.A na pewno nie zdecydowałabym się na "To, co niespodziewane", która wizualnie gnie w tłumie, ale za to merytorycznie i fabularnie intryguje do ostatniej strony!
Czytamy o prozie życia oraz o problemach, które mogły przydarzyć się każdemu z nas. Firma Kurdyń SA wpadła w kłopoty i postanowiła oddelegować do Seulu Jagnę, by ta swoim silnym charakterem walczyła o to co im się należy. Nikt jednak nie spodziewał się, że ten wyjazd przegoni traumatyczne wspomnienia kobiety a także pokaże jej smak prawdziwej miłości.
Krótko, ale konkretnie. Na niespełna 300 stronach otrzymujemy szansę obserwacji zmian zachodzących w głównej bohaterce, które umożliwiają nam kibicowanie jej w drodze ku odnalezieniu samej siebie a także zrozumienia walki miedzy sercem a rozumem. Pracoholizm został przesunięty na drugi plan, gdy kobieta zrozumiała co tak naprawdę powinno liczyć się w życiu. Dostrzegamy w bohaterce cząstkę nas samych i z ciekawością czytamy o trudach przeszłości z jakimi musiała się mierzyć a także obserwujemy rozwój wypadków niebezpiecznych dla firmy w której pracuje. Autorka połączyła wszystkie motywy w spójną całość zabierając nas w naprawdę ciekawą podróż.
"To, co niespodziewane" pokazuje, że warto otwierać się na nowe doświadczenia. Książka niepozorna i lekka jak piórko, jednocześnie mądra i bardzo emocjonalna. Warto dać jej szansę w jeden spokojny wieczór, ponieważ oderwie nasze myśli od dnia codziennego a także odpowiednio pobudzi wyobraźnię. Moim zdaniem udany debiut odpowiadający na problemy współczesnego świata.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz