niedziela, 4 sierpnia 2013

"Płatki na wietrze" Virginia Cleo Andrews

Autor:  
Tytuł: Płatki na wietrze
Tytuł oryginału: Petals on the Wind
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 446
  
„Jeśli ludzi łączy szczere uczucie, to nic nie jest w stanie ich rozdzielić...”

Bohaterowie "Kwiatów na poddaszu" powracają wraz z drugim tomem serii o Dollangangerach.
Po traumatycznych przeżyciach rodzeństwo trafia do domu doktora Sheffielda. Cathy, Chris i Carrie muszą na nowo odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości. Jeszcze do niedawna żyli zamknięci na poddaszu willi swoich dziadków. Wszystko działo się za zgodą matki rodzeństwa, która zaślepiona rządzą bogactwa zaprzestała opieki nad dziećmi. Pozbawione odpowiedniej opieki, miłości i jedzenia żyły na poddaszu tracąc szanse na normalne życie.
Tom drugi sagi o Dollangangerach.przedstawia życie dzieci po ucieczce z rodzinnego piekła. Doktor Sheffield podejmuje się opieki nad dziećmi. Nowo przybyłych traktuje jak własne dzieci. Jednak skrywa sekret, który może go drogo kosztować. Co stało się z rodziną doktora? 
Cathy pod okiem doktora realizuje swoje marzenia, rozpoczyna kurs w szkole baletowej i dzięki ciężkim treningom zaczyna odnosić sukces.
Chris rozpoczyna wymarzone studia i choć ciężko mu rozstać się z siostrą nie przestaje do niej żywić wzmocnionych uczuć.
Carrie cierpi z powodu rozstania z rodzeństwem, które zaczęło żyć własnym życiem.
Nikt nie zapomina o ukochanym Corrym.
Dzieci dorastają. Cathy wyjeżdża i rozpoczyna karierę jako słynna balerina. Spełnia marzenia, choć nie zapomina o zemście skierowanej w stronę matki. Zemsta będzie słodka, a na wszystko przyjdzie czas.
Chris nie może pogodzić się z myślą o ślubie siostry. W dodatku jej mąż nie jest odpowiednim kandydatem z punktu widzenia Chrisa.
Jak potoczą się losy  Dollangangerów w drugim tomie? Rodzeństwo stara się wrócić do rzeczywistości, jednak więzy, które powiązały je na poddaszu są mocne. Czy potrafią żyć bez siebie? Jaka jest prawdziwa historia doktora Sheffielda? 

„Sekret szczęścia polega na przebaczaniu i zapominaniu.”

Virginia Cleo Andrews powraca wraz z "Płatkami na wietrze" i swoim wyśmienitym warsztatem literackim!
Fani "Kwiatów na poddaszu" nie mogą przejść obojętnie obok kultowej serii. Tom drugi niesie ze sobą kolejne zagadki, wyjaśnia zatajone prawdy.
Czy i tym razem śmierć zawita do rodu Dollangangerów? Czy dzieci w końcu odnajdą zagubione szczęście?
Nie przegapcie kolejnego kultowego tomu sagi!

Ocena: 5/6


W serii: 
1. "Kwiaty na poddaszu", [RECENZJA]

2. "Płatki na wietrze",
3. "A jeśli ciernie", [RECENZJA]
4. "Kto wiatr sieje", [RECENZJA]
5. "Ogród cierni",

1 komentarz:

  1. Jakiś czas temu zamówiłam "Płatki" w mojej bibliotece i czekam aż ktoś wreszcie odda :) Pierwsza część była świetna ;)

    OdpowiedzUsuń