piątek, 11 września 2015

Deutsch Aktuell 72/2015

Kolejny egzemplarz jednego z moich ulubionych magazynów ponownie zagościł w moim stosiku. Jesteście ciekawi, co tym razem czekało na mnie w najnowszym numerze?

PRZEGLĄD KULTURALNY.
Tym razem film i książka utrzymane w tonacji napięcia i akcji zdecydowanie przyciągnęły moją uwagę. Film - "Victoria" reżyserii Sebastiana Schippera z gatunku thriller już trafił na moją obowiązkową listę do obejrzenia. Książka - "Die Falle" (pol. "Pułapka") autorstwa Melanie Raabe zaintrygował mnie swoim psychologicznym wydźwiękiem, z opisu wynika, że to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, więc jak się tu nie skusić?

ANGELINA JOLIE - ZAPOWIEDŹ WOJNY?
Postać aktorki jest niezwykle znana w świecie show biznesu. Dwa lata temu była na ustach wszystkich, wiele mówiło się o jej życiu i walce z chorobą. Dziś ponownie znajduje się na pierwszych stronach gazet. Dlaczego? Sprawdźcie sami!

WRAŻENIA - TO JUŻ KONIEC WAKACJI?
Niestety, wrzesień tuż tuż, a dla wielu to zapowiedź najgorszego - powrót do szkoły jest nieunikniony. Jednak jest coś, co ratuje: wspomnienia z wakacji, w których cieszyliśmy się każdym dniem, czerpaliśmy z wolności ile się dało i zwiedzaliśmy piękne miejsca. Nie tylko Wy już tęsknicie za wakacjami, choć przecież jeszcze przez chwile są z nami!

E-MAIL - DOBRZE CZY ŹLE?
Jak powinno się poprawnie pisać E-maile? Powinny być zwięzłe, krótkie i na temat czy może obszerne i przekazujące jak najwięcej treści, tak by nie trzeba było wymieniać korespondencji co 5 minut? Brzmi banalnie i wszystko jest oczywiste, ale czy na pewno?

WSPÓŁCZESNOŚĆ - ZAGROŻENIE DLA INDYWIDUALIZMU.
Kiedyś znajomość języka obcego była wielkim wyróżnieniem. Dziś - to norma. Ale niestety to co kiedyś było przeznaczone dla elity a w obecnych czasach stało się oczywistą oczywistością zagraża współczesnemu światu i indywidualnym obywatelom mówiącym w swoim ojczystym języku. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Ciekawi? Gotowi na kolejna porcję niemieckich nowinek? A może nie znacie jeszcze magazynu? Jeśli nie - odsyłam do najnowszego numeru lub tego, który Was zainteresuje. Każdy z nich idealnie nadaje się do podszlifowania języka!

8 komentarzy:

 1. Z każdym numerem uwielbiam niemiecki coraz bardziej, bo coraz więcej umiem :D

  A jak z Tobą? Bo właściwie... na jakim poziomie znasz niemiecki? :D
  Pytam tak z czystej ciekawości ;)
  Ja mogę siebie raczej określić na B2, bo taki poziom oferuje matura, którą zdawałam w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również zdawałam maturę na takim poziomie, więc pewnie zakwalifikowałabym się do tej kategorii :)

   Usuń
 2. Mój niemiecki jest blisko poziomu zero, więc raczej nie dla mnie, bo żeby zrozumieć treść musiałabym siedzieć chyba miesiąc ze słownikiem;D

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko tylko nie niemiecki. Nie znoszę tego języka. Nigdy się go nie uczyłam i nie mam zamiaru. A niemieckie nowinki wcale mnie nie interesują :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie znam w swoim otoczeniu nikogo, kto czytałbym niemieckie czasopisma. A ja słabo pamiętam ten język i raczej nie mam ochoty go pogłębiać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z niemieckim nie jest mi po drodze, ale bardzo lubię angielską wersję tych magazynów :)

  Zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uczyłam się niemieckiego przez 3 lata i mimo oceny celującej z każdego roku, to naprawdę nie cierpię tego języka i nie chcę mieć z nim do czynienia :D Każde słowo brzmi jak rozkaz do strzału...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem zainteresowana tym magazynem. Ogólnie nie przepadam za językiem niemieckim i wątpię by mi się kiedykolwiek jeszcze spodobał.

  OdpowiedzUsuń