wtorek, 8 września 2015

Zapowiedzi WRZEŚNIA, czyli co wybrać?

Nowy miesiąc, nowe premiery, nowe książki, nowa obsesja! Co wybrać? Co kupić? Co przeczytać najpierw? Czekać na pierwsze zapowiedzi? 
Można oszaleć, prawda? :)

Przed Wami najgorętsze zapowiedzi września, które wręcz oczarowały mnie w pierwszych zapowiedziach!

Wielkie kłamstweka
Liane Moriarty
Prószyński i S-ka
Premiera: 22.09

Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk?
Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje.

Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.

Tajemnica rodu Sogliano
Sveva Casati Modignani
Prószyński i S-ka
Premiera: 22.09
Antyczna willa rodu Sogliano, skryta w cieniu drzemiącego Wezuwiusza, przez całe stulecia była świadkiem rosnącej potęgi i fortuny klanu handlarzy koralu – złota południowych mórz, kruszcu zdobiącego klejnoty koronne najważniejszych ludzi świata. Pasja, honor i wierność rodowym tradycjom, przekazywane z ojca na syna, z matki na córkę, przydały chwały nazwisku Sogliano, czyniąc klan jednym z najbardziej wpływowych w swoim fachu. Za zimną maską kupieckiego profesjonalizmu kryją się jednak szaleńcze namiętności i słabości członków klanu, przez lata osnute mgłą tajemnicy. Teraz, po śmierci głowy rodziny – Edoarda Sogliana, jego ukochana żona Orsola będzie musiała stawić czoło demonom przeszłości męża i swoim własnym, niedokończonym historiom, których echo, towarzyszące jej przez całe życie, powróci w najtrudniejszym momencie żałoby. Zwłaszcza że w niezmąconą małżeńską idyllę jak grom z jasnego nieba wdziera się wiadomość o nieślubnym potomku krystalicznego jak łza Edoarda. Czy misterna struktura zależności wewnątrz familii, pozbawiona głównego filaru, nie runie nagle niczym domek z kart?

Jeden krok
Heather Gudenkauf
Filia
Premiera: 23.09

Emocjonująca powieść, w której napięcie wzrasta z każdą umykającą minutą, a na światło dzienne wychodzą ukryte lęki i konflikty małej społeczności Broken Branch.

Mieszkańcy próbują ustalić tożsamość napastnika z bronią, przetrzymującego w szkole ich dzieci jako zakładników.
Na policjantce Meg Barrett spoczywa odpowiedzialność za dzieci z Broken Branch.
Will Thwaite, opiekujący się dwójką wnucząt, powierzonych mu niechętnie przez córkę, przypatruje się wszystkiemu bezradnie, zastanawiając, czy znów zawiódł swoje dziecko.
Uwięziona w klasie nauczycielka Evelyn Oliver wyczekuje okazji, by uratować swoich uczniów. Zaś trzynastoletnia Augie Baker zmagająca się z konsekwencjami straszliwego wypadku, zaryzykuje swoim życiem, aby ocalić młodszego brata.
Krucha normalność miasteczka zostaje zachwiana. Liczy się każda minuta, prawda musi zostać odkryta.

Ostatnie dni Królika
Anna McPartlin
Harper Collins
Premiera: 09.09

Dziewięć niezwykłych dni z życia najzabawniejszej rodziny w Dublinie.

Czterdziestoletnia Mia Hayes, zwana w rodzinie Królikiem, trafia do hospicjum – jej kilkuletnia walka z rakiem dobiega końca.
Bliscy wciąż poszukują cudownego lekarstwa, powoli jednak godzą się z tym, że Mia wkrótce odejdzie. Każdy z nich na swój sposób radzi sobie z tym, co nieuniknione: buntem, humorem i niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.
Wojownicza matka nie poddaje się i ciągle wierzy, że lekarze uratują Mię. Starsza siostra co prawda nie ma już złudzeń, ale przekonuje nastoletnią Juliet, że jej mama wyzdrowieje. Brat rockandrollowiec przerywa trasę koncertową i wraca do domu, lecz robi wszystko, żeby nie myśleć o śmierci siostry. Wszyscy spotykają się przy łóżku Mii. Plotkują, kłócą się i wspominają.
Otoczona bliskimi Mia myśli o Johnnym, swojej pierwszej miłości. Ma nadzieję, że jeszcze się spotkają.
Najbliższe dni staną się dla wszystkich szaloną podróżą przez spełnione i niespełnione marzenia.

Piękna i zabawna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze.

Emocjonalny rollercoaster. Będziecie śmiać się przez łzy!

Ten jeden krok
Gayle Forman
Nasza księgarnia
Premiera: 09.09

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz".

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?

"Ten jeden rok" to kontynuacja książki "Ten jeden dzień". Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.

Tchnienie śniegu i popiołu
Diana Gabaldon
Świat Książki
Premiera: 23.09

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu, na kanwie którego powstał popularny serial w AXN White.
Claire, lekarka przeniesiona w przeszłość, wie, że dramatyczna sytuacja, w jakiej znalazła się w Ameryce wraz z ukochanym Jamiem, doprowadzi wkrótce do wielkiej rewolucji i powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Claire, która pochodzi z XX wieku, zdaje sobie sprawę z okropności, jakie będą miały miejsce. Wśród strasznych zdarzeń jest wielki pożar i śmierć rodziny Jamiego... Czy da się tego uniknąć?
Jedyne w swoim rodzaju połączenie romansu, powieści przygodowej, historycznej i fantasy.

Wstyd
Rachel van Dyken
Feeria
Premiera: 10.09 

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college’u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i niewarta miłości.
Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.
Między nimi jest mnóstwo ciemności… i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać…
Ostatni, najmroczniejszy tom trylogii Zatraceni.


Plaga samobójców
Suzanne Young
Feeria
Premiera: 10.09

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień.

Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.

Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.

Serce ze szkła
Kathrin Lange
Muza
Premiera:  23.09

Juli nie jest szczególnie zachwycona, gdy ojciec prosi ją, by spędziła zimową przerwę świąteczną na wyspie Martha’s Vineyard. Jej zadaniem ma być rozweselenie Davida, syna pracodawcy ojca Juli, którego narzeczona niedawno zginęła, spadając z klifu. Po przybyciu na wyspę odczuwa budzącą grozę aurę domu i spotyka zamkniętego w sobie Davida. Mimo że przystojny chłopak traktuje Juli chłodno, ona jest nim coraz bardziej zafascynowana. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że wiele kobiet na wyspie zginęło tragiczną śmiercią, a wszystko podobno za sprawą dziewiętnastowiecznej klątwy, od wielu lat skłaniającej młode kobiety do rzucenia się z urwiska w morską otchłań. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy i przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co iluzją. Kiedy zakocha się w Davidzie, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Serce ze szkła jest pierwszą częścią trylogii dla młodego czytelnika zainspirowaną słynną powieścią Daphne du Maurier Rebeka,zekranizowaną przez Hitchcocka w 1940

Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia
Martin Pistorius, Megan Lloyd Davies 
Znak
Premiera: 14.09

Wszyscy myśleli, że Martin, który jako dziecko zapadł na dziwną chorobę, jest tylko pustą skorupą – ciałem sztucznie podtrzymywanym przy życiu.
Nawet jego własna matka życzyła mu, aby wreszcie umarł.
Tymczasem w pełni świadomy Martin przez 12 lat tkwił w sparaliżowanym ciele, które nie pozwalało mu na kontakt ze światem.
Mimo tego, że znalazł się w najstraszniejszej i pozbawionej wyjścia pułapce,
NIE STRACIŁ WIARY I NADZIEI.
Nieprawdopodobna siła umysłu pozwoliła mu przetrwać.
JEGO HISTORIA PORUSZYŁA CAŁY ŚWIAT i pojawiła się we wszystkich serwisach informacyjnych.
Teraz jego BESTSELLEROWE WSPOMNIENIA trafiają wreszcie do rąk polskich czytelników.

To zaledwie garstka z tego co czeka nas we wrześniowych zapowiedziach! A Wy na co czekacie? A może to październikowe premiery kuszą Was bardziej? Zapowiedzi następnego miesiąca już niebawem!

27 komentarzy:

 1. Ja czekam na "Serce ze szkła":)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, jest w co wybierać!
  Na pewno z Twojej listy przeczytam Samobójców ;)
  Oprócz tego do mojej listy na wrzesień wchodzi najnowsza powieść Ewy Nowak :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno będę polować na nowy tom Gabaldon :) Pozostałe tytuły muszę przejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesują mnie bardzo trzy pierwsze, piąta oraz dwie ostanie pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwie pierwsze jak dla mnie najbardziej interesujące:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tych wszystkich zapowiedzi znalazłam dla siebie tylko Plagę Samobójców :D

  http://zaczarowana-me.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 7. Tyle cudności, że nie wiadomo na co się zdecydować. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bardzo bym chciała "Chłopiec-duch" i "Plagę samobójców". I "Pan Darcy nie żyje", której tutaj nie ma :)

  Insane z przy-goracej-herbacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawie same perełki ;) Na pewno obie książki z Prószyńskiego chciałabym mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem ciekawa Jednego kroku ze względu na potencjał psychologiczny tematu oraz Tajemnicy rodu Sogliano. Wychodzi tyle interesujących książek, że zastanawiam się kiedy znajdę czas na lekturę ich wszystkich :) Pozdrawiam :)
  http://biegiemdoksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na "Wstyd" i "Plagę samobójców"

  OdpowiedzUsuń
 12. Może znajdę coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Wielkie kłamstewka" mnie ciekawią, reszta niekoniecznie dla mnie;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Właśnie, co wybrać? Jak same pyszności wydawnicze!

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba żadnej z tych książek nie kupię w najbliższym czasie.
  Tak wgl to tylko mi się wydaje, że dziewczyna na okładce książki "Ten jeden krok" jest troszkę podobna do filmowej Alice Cullen? ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z tych wszystkich propozycji najbardziej interesuje mnie Plaga Samobójców. Może skuszę się na nią i wydam pieniądze przeznaczone na coś innego? Pożyjemy, zobaczymy... ;)
  Bluszczowe Recenzje

  OdpowiedzUsuń
 17. "Tajemnica rodu Sogliano" i "Tchnienie śniegu i popiołu" zapowiadają się świetnie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. "Wstyd", "Plaga samobójców" oraz "Ostatnie dni Królika"- na te trzy z wymienionych przez Ciebie książek czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ostatnie dni Królika ponoć śmieszą i wzruszają:) Muszę przeczytać;))))

  OdpowiedzUsuń
 20. Jestem strasznie ciekawa "Plagi samobójców" i "Ostatnie dni Królika", szkoda tylko, że brakuje mi funduszy na nowe książki, bo zdecydowanie kupiłabym którąś z nich :/

  Weronika z lubieduzoczytac.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Chętnie bym przeczytała serce ze szkła :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Widzę tutaj wiele ciekawych książek, na które mam ochote! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Myślę, że powieść Heather Gudenkauf może być świetnym strzałem :) Ja bardziej czekam na premiery polskich autorek :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Mnie ogromnie ciekawi "Plaga Samobójców"! :)
  Muszę również zakupić trzecią część mojej ulubionej serii, czyli "Wstyd"

  Pozdrawiam!
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Niecierpliwie czekam na "Wielkie kłamstewka" :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Tyle piękności w tym miesiącu! ''Wstyd'', ''Praga samobójców'', ''Serce ze szkła'', ''Ten jeden rok''... i wiele wiele innych świetnych pozycji ;D

  OdpowiedzUsuń
 27. ,,Jeden krok" mnie najbardziej ciekawi!

  OdpowiedzUsuń