sobota, 23 lipca 2016

English Matters #59 | Deutsch Aktuell #77

To jak, gotowi na kolejną porcję językowego szaleństwa? Dziś macie ochotę na angielski, czy może jednak niemiecki? Postaram się Wam przybliżyć najlepsze artykuły najnowszych wydań EM oraz DA. Do dzieła!

English Matters #59

Zaczniemy od artykułu z kategorii People and Ligestyle "Robert Lewandowski - Polish Football Superstar" - kto nie słyszał w obecnym czasie o Robercie Lewandowskim? Nie ma takiej osoby? Rozgrywki piłki nożnej zawładnęły nasz wolnym czasem a i ja sama starałam się na bieżąco śledzić każdy mecz, szczególnie nasz! Dlatego artykuł o Robercie wzbudził moje największe zainteresowanie.

Artykuł "Looking for Love" to artykuł na temat internetowych miłości. W końcu kto wie, gdzie czeka na nas ukochana druga połówka?

Nie mogłam pominąć również artykułu "English is sexy" w końcu to czysta prawda :)

na moment przepadłam również przy artykule "The Jewel in the Indian Ocean", bo kto by pomyślał, że w tym miejscu może być tak pięknie! 
 

Deutsch Aktuell #77

W DA najbardziej lubię kategorię "Film | Buch | CD", ponieważ zawsze wynajdę coś co naprawdę mnie zainteresuje.

W kategorii Leute pojawiło się nawiązanie "Viele Gesichter vin Bruno Ganz" a artykuły o cenionych osobach nigdy nie są mi obojętne.

Na pewno zainteresuje Was również artykuł "Sarah Lark - eine literarische Reise durch Neuseeland", w końcu dla nas - moli książkowych to najlepsza gratka ;) Twórczości tej autorki jeszcze nie znam, ale po przeczytanym artykule wiem, że to tylko kwestia czasu. Szczególnie, że powiesci niemieckich autorów cenię naprawdę mocno.

Nie mogło również zabraknąć artykułu "Liebie ohne Grenzen" dotykające problemów wyjazdów za granicę i barier kulturowo-językowych. We współczesnych czasach nie jest to już  taki duży problem jak kiedyś, jednak wciąż jest obecny, a nauka języków obcych to wyzwanie, ale i przyjemność o którą warto zawalczyć.

Jak sami widzicie - kolejne magazyny przyniosły ze sobą dawkę świeżych artykułów na nowe tematy. Warto się z nimi zapoznawać, warto po nie sięgać i przede wszystkim - warto wciąż się uczyć. Nie pozostawajmy bierni! :)

4 komentarze:

  1. Ja spasuje, ale polecę mojej koleżance.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te magazyny są naprawdę ciekawe, chociaż artykuł o Lewandowskim nie urzekł mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze jakoś szkoda mi kasy na tego typu gazety ;)

    OdpowiedzUsuń