wtorek, 23 stycznia 2018

"Najpiękniejsza" Kristen Proby

"Najpiękniejsza" Kristen Proby, Tyt. oryg. The Beauty of Us, Wyd. Amber, Str. 272

Znacie cykl Pokusa autorstwa Kristen Proby? To seria, która opiera się na dwóch wątkach: romansowym i erotycznym. Podobnie jak wszystkie książki autorki ma za zadanie przyciągnąć uwagę czytelników nastawionych na wielkie romantyczne emocje. Czy słusznie?
 
To już czwarta część serii, którą możecie czytać bez konieczności zachowania chronologii, ponieważ opowiada o przygodach bohaterów w znany nam już sposób - każdy tom to inna para, znana wcześniej z bycia postacią drugoplanową. Lubię podobne zabiegi, bo mogę wybierać te historie, które bardziej mnie ciekawią bez konieczności przechodzenia przez części niekoniecznie warte poznania. W przypadku tej serii - znam wszystkie części, jednak uważam że najciekawsza jest właśnie ta aktualna.
 
Riley Gibson, właścicielka restauracji Pokusa, która w ostatnim czasie stała się bardzo popularna dostała propozycję wzięcia udziału w telewizyjnym show. To szansa na zdobycie jeszcze większej ilości zainteresowanych klientów i uzyskanie niezbędnego pogłosu. Niestety nie dla każdego kamery na każdym kroku są dobrym pomysłem na sukces. Mia, przyjaciółka Riley i szefowa kuchni nie jest przekonana do całego pomysłu. Jednak czego się nie robi dla przyjaźni? Tutaj pojawia się całkiem przyjemny wątek wzajemnego zrozumienia - nie wszystko musi nas przekonywać, ale przyjaźń czasami wymaga poświęceń dlatego relacja między Mią i Riley wydała mi się ciepła i serdeczna. Lubię czytać o tak pozytywnych relacjach między bohaterami, bo to przypomnienie, że przyjaźń jest jednym z najważniejszych czynników naszego życia.
 
Oczywiście autorka nie byłaby sobą, gdyby nie oparła swojej powieści na intensywnym wątku romantycznym. To motyw przewodni dla całej serii i zmieniają się tylko bohaterowie. Tym razem Riley staje na przeciw Trevora Coopera, producenta programu i niezwykle apetycznego mężczyzny. To on zawraca kobiecie w głowie i skłania ją do wzięcia udziału w programie, by móc zbliżyć się do mężczyzny, który wydaje się inny niż wszyscy. Riley nie wie, że Trevor ma za sobą przeszłość, która go prześladuje. Ona jednak boi się ufać mężczyzną. Czy mimo wszystko uda im się odnaleźć wzajemne porozumienie? W rękach autorki wszystko jest możliwe, a jej relacje damsko-męskie zawsze wywołują lawinę emocji.
 
Dobrze napisana, lekka propozycja dla fanów Kristen Proby. "Najpiękniejsza" jest bardzo podobna do swoich trzech poprzedniczek - tak samo napisana, utrzymana w identycznym stylu, różni się tylko przygoda głównych bohaterów i właśnie sami bohaterowie. Jeśli jesteście ciekawi jaki pomysł miała tym razem autorka - oto książka dla Was.

7 komentarzy:

 1. Nie znam twórczości autorki, ale być może zdecyduję się to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 2. W planie mam wcześniejsze tomy,,,ale cóż mam za mało czasu, może kiedyś uda mi się zmierzyć z cyklem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem, może kiedyś się skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze nie znam wcześniejszych książek autorki. Mam nadzieję, że to zmienię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno temu czytałam jedną część poprzedniej serii autorki. Pamiętam jedynie, że akcja bardzo szybko się działa. Jednak chcę powróć do jej książek i zacząć z nią przygodę jeszcze raz. Po powyższą książek mam nadzieję, że ten w końcu sięgnę. Chociaż pomysł na fabułę średnio mnie przyciąga :(

  OdpowiedzUsuń