niedziela, 1 lipca 2018

"Uczucia zaklęte w kamieniu" Karolina Wilczyńska

"Uczucia zaklęte w kamieniu" Karolina Wilczyńska, Wyd. Czwarta Strona, Str. 309

"Bo najbardziej to chciałam dobro dalej w świat posłać... Wie pani , o co chodzi? Pani mnie pomogła, to ja teraz komuś."

Seria Stacja Jagodno doczekała się już siódmego tomu o przygodach zwykłych ludzi. Opowiedziana z sercem i pasją historia pełna uroków życia znalazła wielu fanów. Czy i w najnowszej części autorka pokaże swoim czytelnikom wszystko co najlepsze?

Słodko-gorzka powieść obyczajowa ma swoje miejsce w malowniczej miejscowości w Górach Świętokrzyskich. To tutaj zwykli ludzie, tacy którzy śmiało mogliby mieszkać tuż obok nas, przeżywają swoje troski i radości, czerpią szczęście z prostych chwil i smucą się, gdy nad ich głowy nadciągają burzowe chmury.

Mnóstwo bohaterów, niczym mrówek w mrowisku, kobiece postaci z krwi i kości i mężczyźni na których można zawiesić oko - to znak rozpoznawczy serii autorki. Także w najnowszym tomie nie brakuje barwnych osobowości i ciekawych charakterów, które wprowadzają do fabuły powiew świeżości i obietnice przygody. Tym razem na pierwszym planie pojawia się Lea, artystka która zajmuje się wyrobem biżuterii. Po nieudanym związku postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na poszukiwania nietypowego kamienia - krzemienia pasiastego, nowego produktu w jej wyrobach.

Czy dla Lei Jagodno okaże się kojącym miejscem tak jak dla wielu bohaterów przed nią? Zachwycające widoki, obcowanie z naturą, szum drzew i wietrzyk na twarzy - wszystko to dodaje historii uroku, który w połączeniu z małomiasteczkowym klimatem i ludzką otwartością buduje serię bliską każdemu czytelnikowi. Nie dziwię się wcale, że nowi bohaterowie tak lgną do tego miejsca i znajdują tutaj poczucie bezpieczeństwa - bo okazuje się, że w Jagodnie szczęście czeka na każdym kroku.

To opowieść o kobiecie, która poszukiwała siebie. O mężczyźnie, który nie spodziewał się spotkania. O ludziach, którzy żyją w bajce opartej na rzeczywistości. Napisana niezwykle przyjemnym stylem, z serdecznymi dialogami i przyjemnymi opisami najnowsza część serii zachwyca dokładnie tak jak pozostałe - opowiadając jednocześnie historię o miłości i przebaczeniu, o ludzkim losie, który lubi plątać ścieżki tym, którzy najmniej się tego spodziewają.

Tym którzy szukają głębi w życiu codziennym, prostej książki pisanej z sercem i oddaniem, seria Stacja Jagodno na pewno przypadnie do gustu. "Uczucia zaklęte w kamieniu" zabierają nas w podróż ku odnajdywaniu nieoszlifowanych diamentów i dostrzeganiu to co wartościowe pod powłoką chropowatości. Intrygująca, nie rzadko zapełniona sekretami bohaterów książka zapewni Wam kilka godzin naprawdę przyjemnej historii.

13 komentarzy:

 1. Wstyd mi bo wszystkie tomy cyklu czekają w bibliotece, a ja nawet nie zaczęłam czytać pierwszego, ale nadrobię. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz idealną okazję, ponieważ na wakacje jest jak znalazł :)

   Usuń
 2. To świetna, kolejna część serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio ta książka dosłownie mnie prześladuje... To chyba jakiś znak by ją przeczytać :D Po Twojej opinii mam ochotę faktycznie to zrobić. Może w te wakacje? Kto wie :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest, że jak jakaś książka za nami chodzi warto przeczytać ją jak najszybciej ;)

   Usuń
 4. Zazwyczaj u mnie dominują kryminały (z ostatnio przeczytanych polecam szczególnie "Czerwonego pająka"! :)), ale może wakacje to dobry czas na małą odmianę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okresie wakacyjnym wszystko jest dozwolone :) Szczególnie tak pozytywne obyczajówki :) Choć i kryminały są dobre na każdą pogodę! :)

   Usuń
 5. Moja mama bardzo lubi powieści tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obszerna seria. Ja się raczej nie skuszę, ale wiem komu ją polecić ;).

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna seria, którą chciałabym przeczytać. Muszę tylko pokończyć wszystkie już rozpoczęte i wtedy:) @

  OdpowiedzUsuń