środa, 22 sierpnia 2018

"Wierność jest trudna" Agata Przybyłek

"Wierność jest trudna" Agata Przybyłek, Wyd. Czwarta Strona, Str. 392

"Kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy mają w sobie coś z łobuzów i zwyrodnialców."

Agata Przybyłek nie zwalnia tempa i ponownie zaprasza nas do kontynuacji swojego cyklu, tym razem utrzymanego w humorystycznym tonie, gdzie bohaterowie przekonują swoją kreacją i zaskakują pomysłami na życie. Czy drugi tom serii Miłość i inne szaleństwa będzie równie atrakcyjny co pierwsza część?

W przypadku książek tej autorki wydaje się, że nie ma powieści, którą mogłabym nazwać słabą. Czytałam wszystko co wyszło spod jej pióra - zarówno poważne historie jak i te pełne zawadiackich scen i każda, dosłownie każda przypadła mi do gustu. Lekkość stylu i wyczuwalna już od pierwszych stron swoboda autorki oraz jej zdolność do kreowania pomysłowych wydarzeń i wiarygodnych bohaterów sprawia, że od czytanej akcji nie sposób się oderwać. Podobnie było w kontynuacji losów zakręconej rodziny z powyższej serii, której bogate w doświadczenia życie wydało się urocze i... zabawne.

Dużo śmiechu, ironicznych uśmiechów i wątpliwej wierności w połączeniu z zakręconymi bohaterami to przepis na najnowszą historię, gdzie przyszłe wesele może nie odbyć się zgodnie z planem. Eliza, przygotowując się do ślubu, otoczona jest rodziną zaangażowaną na całego w podniosłe wydarzenie. Wszyscy trzymają kciuki, by wielki dzień zapadł każdemu w pamięć, szczególnie pannie młodej i jej przyszłemu małżonkowi. Jednak nikt nie podejrzewa, że w życiu dziewczyny już niebawem pojawi się Szczepan, który mocno namiesza w niedalekiej przyszłości Elizy. I prawdę mówiąc... biedny chłopak sam stanie w obliczu prawdziwego wyzwania, gdy odkryje, że spotyka się nie z jedną dziewczyną a dwiema. Bo siła bliźniaczek nie ma granic, prawda?

Mimo doskonałej zabawy jest w tej powieści przesłanie, którego możemy się doszukać czytając między wierszami. Strach przed nowym startem w życiu, lęk przed niepewną przyszłością, zbyt dużo szczęścia jednego dnia, które może przytłaczać, bo jak wiadomo los zawsze krzyżuje nasze plany. To wszystko dodaje powieści wiarygodności, sprawia, że komedia pomyłek zmienia się w realną historię, która może wydarzyć się tuż za ścianą i namieszać w życiu każdego z nas.

Bohaterowie występujący w tej historii to atut dorównujący fabule. Pozytywni, zabawni i jednocześnie bardzo wiarygodni. Nie da się ich nie lubić, nie kibicować im w drodze ku szczęściu i nie trzymać kciuków za nich wszystkich, bo sympatia zarówno wobec Elizy jak i Szczepana przychodzi z zaskakującą łatwością. Jednak nie tylko pierwszoplanowe postacie mają wiele do powiedzenia - postacie w tle także otrzymują swoje pięć minut, bo rodzina Elizy nie jest cichą gromadką bez władnego zdania. Co to, to nie!

"Wierność jest trudna" to książka obok której nie sposób przejść obojętnie. Zabawna, sympatyczna i bardzo dobrze napisana - stylem, który przyciąga od pierwszej do ostatniej strony. Z życiową fabułą, która idealnie poprawia humor w ciężkim dniu, z bohaterami zakręconymi w najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. To kolejna książka Agaty Przybyłek, która udowadnia jej talent i miano autorki bestsellerów. Gorąco polecam!

10 komentarzy:

 1. Już wkrótce bede czytała tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie mogę się doczekać, kiedy wpadnie w moje ręce:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar przeczytać. Lubię styl pisania Agaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu muszę sobie sprezentować którąś książkę autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach książki autorki, tę również. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie slyszalam wczesniej o tym cyklu, a chętnie go przeczytam! Wydaje się niezwykle lekki i sympatyczny, idealny na letnie wieczory. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powoli zbieram się, żeby w końcu poznać twórczość tej Autorki...

  OdpowiedzUsuń