poniedziałek, 6 maja 2019

Przedpremierowo: "Przysięga ze złota" Valentina Fast

"Przysięga ze złota" Valentina Fast, Tyt. oryg. Eine Hochzeit aus Brokat, Wyd. Media Rodzina, Str. 344
 PREMIERA: 13 maja 2019r.


"Prawdziwe piękno jest niewidoczne dla oczu, prawdziwe piękno wpływa z duszy."

Dworskie intrygi, skandale, tragedie. Ile można znieść dla sławy i majątku? Czy warto żyć według ustalonych wcześniej zasad, jeśli trudno jest się do nich dostosować?

Jeśli śledzicie od początku przebieg historii zamkniętej w serii Royal od Valentiny Fast doskonale wiecie ile jest w niej przeróżnych wydarzeń, które śledzi się z wypiekami na twarzy. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji jej poznać - czas szybko nadrobić zaległości! Chociaż kierowana jest do młodzieży, śmiało znajduje rzesze czytelników także w dojrzałym wieku. Jest w niej wszystko: od wspaniałych bohaterów po niecodzienne wydarzenia z akcja, która nie zwalnia nawet na moment.

Uwielbiam świat typowo królewskiej rodziny, ponieważ mogę liczyć na wiele dworskich intryg. To co dzieje się za fasadą idealnego świata przeraża mnie i intryguje jednocześnie, szczególnie gdy chodzi właśnie o serię Fast. Autorka w niebanalny sposób połączyła reality show oglądany przez miliony z drobiazgowo oddanym światem królestwa Viterry, gdzie każdy wydaje się skrywać sekrety. Podczas lektury w głowie więc pojawia się wiele pytań a trzymanie kciuków za powodzenie głównej bohaterki przychodzi naturalnie. Tylko czy szczęście może jej sprzyjać skoro każdy wydaje się być przeciw niej?

Już co raz bliżej do wielkiego finału. Tatiana poznała dworską etykietę i nauczyła się wszystkiego co powinna wiedzieć księżniczka. Jednak nie czuje się dobrze w świecie przepychu i blichtru. Poszukuje prawdziwej miłości, nie ma potrzeby żyć w luksusie i bogactwie. Wie, że zrobiła wszystko, by zdobyć serce księcia, czeka jedynie na jego ostateczny wybór. Tylko, że zaczyna dziać się co raz gorzej a szczerość konkursu staje pod znakiem zapytania. Kto tym razem chce pokrzyżować plany Tatianie?

Każdy tom niesie ze sobą co raz więcej zaskoczeń i przygód. Kiedy myślę, że już nic nowego się nie wydarzy autorka mocno mnie zaskakuje. Także w tym tomie dzieje się znacznie więcej niż w poprzedniczkach, akcja nabiera tempa, mnożą się sekrety i niedomówienia a niebezpieczeństwo związane z całym zamysłem konkursu wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Najlepsza w tym wszystkim jest jednak kreacja głównej bohaterki - Tatiana nie łamie się pod naporem niepowodzeń, jej charakter nie ulega zmianie, wciąż walczy, wciąż motywuje swoją determinacją do realizacji planów. Pozostając wierna swoim decyzjom i przekonaniom bardzo szybko zaskarbia sobie sympatię czytelnika, w tym moją. To zdecydowanie jedna z lepszych bohaterek jakie miałam okazję poznać.

Nie brakuje zaskoczeń, wciągającej akcji oraz bogatej palety osobowości. Nie mogłam oderwać się od lektury, wciąż analizując zachowania bohaterów, by przewidzieć możliwy finał. A jednak na samym końcu po raz kolejny przywitało mnie spore zaskoczenie! Uwielbiam Valentinę Fast za otwartość na czytelnika i świadome prowadzenie wydarzeń tak, że nie sposób przestać myśleć co by było gdybyśmy sami znaleźli się na miejscu głównej bohaterki. "Przysięga ze złota" to krok dalej w świecie Królestwa Viterry. Pytanie brzmi: co będzie dalej? 

6 komentarzy:

 1. Podoba mi się zaskoczenie w finale. To mnie na pewno zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie chciałabym przeczytać kiedyś serię "Royal" ale jakoś nie mogę się za to zabrać...
  Zaczytane-dziewczyny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka mnie zaciekawiła, ale musiałabym nadrobić poprzednie części :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam dużo złych rzeczy o niej, więc nie wiem ale bardzo ciekawa recenzja :D

  MÓJ BLOG
  MÓJ FACEBOOK
  MÓJ INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś chciałam przeczytać tę serię, ale w końcu sobie odpuściłam, po kilku mało pochlebnych opiniach ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerzę po wielu opiniach o tej serii jakie przeczytałam, szybciej sięgnę po ,,Rywalki''.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń