poniedziałek, 23 marca 2020

"Odnalezione piękno" Tillie Cole

"Odnalezione piękno" Tillie Cole, Tyt. oryg. Beauty Found, Wyd. Editio, Str. 112

Opowieść o życiu przed Katami.
Opowieść o życiu przed poznaniem bratniej duszy.
Opowieść o życiu, kiedy traci się wszelką nadzieję.

Miłość w tym miejscu naznaczona jest prawdziwym niebezpieczeństwem. Jednak nie tak łatwo oszukać uczucie i wybić je sobie z głowy o czym otwarcie informuje nas Tillie Cole na przykładzie swoich bohaterów.

"Odnalezione piękno" to króciutki dodatek do serii Kaci Hades, lekka nowelka uzupełniająca serię. Na pewno to miły ukłon w stronę fanów, którzy chętnie sięgają po wszystko co związane z tym cyklem. Być może ta krótka forma przekona również nowych czytelników, by sięgnęli po całość i poznali losy wszystkich członków klanu od początku. Ja należę do te grupy, która śledzi wydarzenia zgodnie z biegiem wydawania kolejnych książek, więc jestem na bieżąco i cieszę się, że powyższa nowelka dołączyła do cyklu.

Tak jak na styl Tillie Cole przystało historia jest pełna zwrotów akcji, zaskoczeń i porywów serca. Opowiada o losach Tanka oraz Susan-Lee Stewart. On wyrwał się z toksycznego środowiska i był zdany na siebie. Ona żyła w rodzinie, która nie szczędziła jej przykrości i bólu. Obydwoje trafiając na siebie odnaleźli ukojenie i spokój pokazując treściwy obraz miłości, która przezwycięża każde problemy. W prostych słowach, krótkiej formie a jednak z wieloma ważnymi motywami autorka po raz kolejny zaskakuje i intryguje.

Chociaż nie jestem fanką tak rozległych serii to nie mam nic przeciwko pojawiającym się kolejnym tomom czy dodatkom. Wręcz cieszę się, że nie muszę jeszcze opuszczać tego świata. Jest mrocznie, ciężko, nie rzadko brutalnie a jednak emocje nie mają końca i to przyciąga mnie do tych wszystkich bohaterów.

6 komentarzy:

 1. Na mroczne i ciężki klimaty muszę mieć odpowiedni nastrój.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, po Twojej recenzji, że tą serię warto przeczytać i ja tak zrobię w wolnej chwili. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tej serii i na pewno po nią sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta nowelka mi się podobała, miło było poznać losy Beauty :D W ogóle ten cykl ma w sobie coś wciągającego.

  OdpowiedzUsuń