piątek, 15 maja 2020

"Nieidealnie dopasowani" Corinne Michaels, Melanie Harlow

"Nieidealnie dopasowani" Corinne Michaels, Melanie Harlow, Tyt. oryg. Imperfect Match, Wyd. Niezwykłe, Str. 252

Autorki "Hold you close" Corinne Michaels i Melanie Harlow powracają z nową niesamowitą historią!

Lubicie duety autorskie? Ten na pewno polubicie! Jeśli nie mieliście jeszcze okazji czytać wcześniejszej książki tych pań to nic straconego, dziś przychodzą do nas z nową propozycją. I jest ona jeszcze lepsza od poprzedniczki. Obie panie znają się na rzeczy, potrafią pięknie pisać o uczuciach a w dodatku tworzą bardzo interesujących bohaterów, więc każda przygoda z ich książkami to czysta przyjemność.

Temat swatania jest dość popularnym motywem zarówno w literaturze jak i w filmach. Swojego czasu pisała o ni Sarah Dessen, której powieści bardzo lubię i w co drugiej prostej powieści młodzieżowej podobny wątek ma miejsce choćby drugoplanowo. Pojawia się więc pytanie czy znany i trochę już oklepany temat zaciekawi nas na tyle, że będziemy chcieli kontynuować lekturę? Nie od dziś wiadomo, że w rękach dobrych autorów nawet utarte schematy potrafią zmienić się w bestseller, więc bez obaw - jestem pewna, że ta historia nie raz i nie dwa Was zaskoczy, a na pewno oczaruje i może nawet wzruszy.

Poznając Willow, główną bohaterkę, od razu wiedziałam, że złapię z nią wspólny język. To nieskomplikowana dziewczyna pełna sprzeczności, która wchodzi dopiero w dorosłe życie i przejmuje na siebie obowiązki matki w postaci prowadzenia rodzinnej firmy. Nic więc dziwnego, że ma sporo obaw, popełnia błędy, ale i uczy się na nich. W dodatku ten biznes wcale nie należy do najłatwiejszych w końcu firma zajmuje się dobieraniem idealnych partnerów. Na szczęście jest Reid, przyjaciel Willow, który mimo początkowej niechęci zgadza się pomóc dziewczynie i zostać je klientem. Jednak czy to naprawdę dobry pomysł? W końcu pierwsza zasada biznesu mówi, by nie zakochiwać się swoim kliencie.

To wspaniała książka. Niby prosta, niby nieskomplikowana a jednak pisana samym życiem, w dodatku z cudownym poczuciem humoru i uroczymi bohaterami. Przyznam, że jedyny minus jaki w tym wszystkim widzę to zdecydowanie zbyt mała liczba stron, ponieważ o losach tej dwójki miałabym ochotę czytać i czytać. To opowieść o pięknej przyjaźni, która przechodząc w miłość burzy pewną równowagę i prowadzi do komplikacji. O odwadze, uczciwości, o zmianach tych dobrych i tych złych. I w końcu o miłości, która ma wiele odcieni, ale zawsze potrafi obronić swojej prawdy.

"Nieidealnie dopasowani" to obowiązkowa lektura dla wszystkich romantyczek. Jestem zachwycona tym jak doskonale poradziły sobie autorki. Corinne Michaels, Melanie Harlow napisały powieść w której każde słowo trafia prosto do naszego serca dzięki wiarygodności postaci i wydarzeniom. Oby więcej wyszło podobnych historii spod pióra tych pań, ale obawiam się, że powyższa zostanie już na zawsze moją ulubioną.

11 komentarzy:

 1. Powieść zapowiada się interesująco, do tego przypadła ci go gustu więc kiedyś zapewne się z nią zmierzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Romantyczność w najlepszym stylu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Duety rzadko mam okazje czytac :) Mysle, ze pora to nadrobic.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uroczy bohaterowie to coś, co lubię. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem romantyczką, więc chyba to książka dla mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka mnie sobą bardzo zainteresowała :D
  Myślę, że przyjemnie by mi się ją czytało :D
  Zapisałam sobie tytuł :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem urodzoną romantyczną, więc jeśli nadarzy się okazja przeczytania tej książki, to na pewno to zrobię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przyjemnie się czyta Twoje recenzje :) Fabuła tej książki jak najbardziej do mnie przemawia i chętnie się z nią zapoznam. Myślę, że to idealna historia na oderwanie sie od szarej rzeczywistości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi naprawdę zachęcająco! Może w najbliższym czasie zainteresuje się tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słaba ze mnie romantyczka, ale jeśli będzie szansa to przeczytam ją. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno sobię zapiszę ale czy przeczytam nie wiem

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń