czwartek, 8 kwietnia 2021

"Co się skrywa między nami?" John Marrs

"Co się skrywa między nami?" John Marrs, Tyt. oryg. What Lies Between Us, Wyd. Burda Książki, Str. 400
 

Ten thriller to prawdziwe wyzwanie! Gdy zaczynasz się domyślać, co jest grane, Marrs wywraca wszystko do góry nogami!

John Marras, autor książki "Dopasowani" powraca z nowym thrillerem. Ta wiadomość ogromnie mnie ucieszyła, ponieważ jego książka była genialna zarówno pod względem treści jak i wykonania. Z wielkimi oczekiwaniami zabrałam się więc za lekturę "Co się skrywa między nami?" i przyznaję, że autor po raz kolejny w pełni spełnił moje oczekiwania.


To co wyróżnia jego książkę spośród tłumu innych, podobnych to w pełni dopracowany pomysł na fabułę. Tutaj wszystko ma swój cel, każdy szczegół się liczy a czytelnik, który lubi czytać między wierszami będzie zachwycony motywami jakie autor wplata pomiędzy główne wydarzenia. Przyznaję, że to kawał świetnie napisanego thrillera psychologicznego, który od pierwszych stron pobudza nasze szare komórki.

Żadna opowieść o rodzinie nie jest łatwa, ale ta przyprawia o dreszcz przerażenia. Tutaj wszystko może się wydarzyć a czytelnik sam nie będzie wiedział już co jest wymysłem a co prawdą. Marrs wodzi nas za nos, igra sobie z nami poprzez podsuwanie faktów, które nijak mają się do kolejnych zwrotów akcji, a przynajmniej tak się myśli do momentu, kiedy wszystko się wyjaśnia a powieść buduje spójną całość. Jedno jest pewne - nic nie jest takie, na jakie wygląda.

Maggie i Nina. Matka i córka. Pierwsza popełniła wiele życiowych błędów, druga postanowiła, że nigdy jej tego nie wybaczy. Nina kierowana zemstą oraz nienawiścią posunie się do zaskakujących czynów. Obie bohaterki wykreowane na wzór w pełni wiarygodnych bohaterów mają w sobie więcej wad niż pozytywnych stron, ale dzięki temu są bardziej ludzkie a ich opowieść bardziej emocjonalna. Obie kobiety mają sekrety, których nie chcą ujawniać a to staje się machiną napędową dla ich błędnych decyzji i wprowadzeniem do fabuły, która wielokrotnie budziła we mnie dreszcz przerażenia.

Rodzina w przypadku tej książki nabiera nowego znaczenia. Matka chroni swoją córkę a ta wydaje się być obojętna na starania. Ich działania będą szokujące, sekrety śmiertelnie niebezpieczne a czytelnik doceni to wszystko, ponieważ "Co się skrywa między nami?" to kawał świetnie napisanego, w pełni przemyślanego thrillera od którego po prostu nie mogłam się oderwać. Wielkie brawa za klimat, ukłon za kreację bohaterów, medal za całokształt dla Johna Marrsa. 

8 komentarzy:

 1. Mam ją już na swojej liście do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka już u mnie. Niebawem do niej zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo zainteresowana tą książką 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, ale czas pokaże, czy po nią sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno nie czytałam żadnego thrillera, a muszę przyznać, że Twoja recenzja jest bardzo intrygująca ;>

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chcę przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie też się baaardzo podobało!

  OdpowiedzUsuń