niedziela, 1 sierpnia 2021

"Wakacje wśród duchów. Antologia opowiadań o duchach" Charles Dickens, Oscar Wilde , William Butler Yeats

"Wakacje wśród duchów. Antologia opowiadań o duchach" Charles Dickens, Oscar Wilde , William Butler Yeats, Wyd. Zysk i S-ka, Str. 568

Wyjątkowy zbór opowieści grozy autorstwa wybitnych przedstawicieli gatunku.


Kiedyś byłam przeciwniczką opowiadań. Narzekałam, że krótka forma jest stanowczo zbyt krótka i nie potrafię wczuć się w fabułę. Później trafiłam na zbiór historii, które całkowicie odmieniły moje postrzeganie antologii i jedną z nich jest seria, w której pojawił się nowy tom, czyli "Wakacje wśród duchów". To Wydawnictwo Zysk i S-ka zapoczątkowało kilka lat wstecz wydawanie opowiadań cenionych pisarzy w kryminalnej formie oraz na podstawie klasycznych horrorów i wszystkie wydane do tej pory przez nich książki ogromnie Wam polecam - są one stworzone na potrzeby danego okresu w roku, czyli świąteczne, zimowe, jesienne czy właśnie jak teraz wakacyjne a każde opowiadanie niesie ze sobą niezapomnianą przygodę.

Mam słabość do książek z tej serii, mogę być nie obiektywna, ale jak dla mnie wszystkie wydane są perfekcyjne zarówno pod względem wizualnym jak i dobrania odpowiednich opowiadań do danego zbioru. W powyższej książce pojawiają się więc historie niby straszne, ale takie bardziej stonowane, typowe i klasyczne, idealne na wakacje czy to do poczytania w podróży czy na chwilę przed snem. Nie mówię przy tym, że skoro te opowiadania są bardziej spokojniejsze to muszą być nudne - nie, absolutnie! Bawiłam się wybornie podczas lektury i na pewno nie jeden wraz wrócę do niej a na pewno do wybranych, ulubionych opowiadań.

Spójrzcie na nazwiska w tym zbiorze - Charles Dickens, Oscar Wilde , William Butler Yeats, czyli same wybitne postacie, których książki doceniamy od wielu, wielu lat. Nie mogło być więc inaczej: tym razem również zaskakują czytelnika inteligencją swoich historii, dopracowaniem fabuł czy przedstawieniem nietuzinkowych bohaterów. Opowiadania zamknięte w tym zbiorze charakteryzują się również wybornym klimatem dreszczowca czy thrillera, bo opowiadają o nawiedzonych posiadłościach, bezwzględnych duchach i mrocznych zjawach, które mogą pochwalić się klasyczną formą znaną z XIX wieku oraz błyskotliwym humorem, często adekwatnym w danej sytuacji.

"Wakacje wśród duchów. Antologia opowiadań o duchach" możecie czytać do poduszki, działając na wyobraźnię przyciemnionym świateł oraz mrokiem za oknem. Możecie również zabrać zbiór na ognisko z przyjaciółmi i cieszyć się wrażeniami z najlepszą ekipą. Jestem pewna, że wtedy wrażenia będą niezapomniane! Niezależnie jednak od czasu i miejsca gwarantuję, że wszystkie opowiadania wciągną Was na całego tak samo jak i mnie, zapewniając moc wrażeń oraz emocji.

4 komentarze:

 1. Nie wiedziałam, że taka książka została u nas wydana :) Rozejrzę się za nią!

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być coś mocno w moich klimatach, dlatego zapisuję tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, żę ta seria książek bardzo mocno Cię wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń