niedziela, 31 października 2021

"Świąteczne namiętności" Edyta Folwarska, J.B. Grajda , K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst

"Świąteczne namiętności" Edyta Folwarska, J.B. Grajda , K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst, Wyd. Akurat

Życie pisze różne scenariusze. Scenariusze ponownych spotkań, których wspólnym mianownikiem są pożądanie i namiętność, są szczególnie interesujące.


Już dawno temu zasmakowałam w antologiach i wszelkie opowiadania podobają mi się równie mocno co pełnowymiarowe powieści. To nie prawda, że krótka forma nie potrafi zaciekawić - o nie! Potrafi i to bardzo, ale warunek jest taki jak we wszystkich powieściach - książka czy opowiadanie musi być po prostu dobrze napisane.

Tym razem mamy przyjemność sięgnąć po zbiór opowiadań na świąteczny okres pisanych przez polskie znane autorki. Już nie jeden taki projekt powstał, bo jak wiecie lub nie, Wydawnictwo połączyło siły różnych pisarek przy okazji wakacji, dnia matki czy nawet w wydaniu grozy. Każda książka jednak różni się nie nie tylko nazwiskami twórców, ale właśnie motywem przewodnim, który za każdym razem potrafi oddać klimat.

"Świąteczne namiętności" to opowieść o miłości w obliczy gwiazdkowych wyzwań. Bohaterowie zmagają się z przeróżnymi przygodami, czasami będzie smutno, kiedy indziej zabawnie, słodko i uroczo, ale zawsze romantycznie i trochę grzesznie. Nie będę Wam opisywać fabuł wybranych opowiadań, bo popsuję Wam przyjemność z czytania, ale zaznaczę, że jedne podobały mi się bardziej, inne mniej - wszystko zależało od pomysłu danej autorki oraz wykonania. Nie żałuję przeczytania ani jednej historii, ale zbiór bywał dla mnie nierówny, ponieważ czasami świetnie się bawiłam a czasami przeskakiwałam wzrokiem, bo dana opowieść niekoniecznie mnie wciągnęła. Nie uważam tego jednak za minus, bo mamy dzięki temu przygody do wyboru, do koloru, które trafią w gust każdego czytelnika.

"Świąteczne namiętności" to udana publikacja z naciskiem na romantyczny wydźwięk w świątecznym czasie. To historie lekkie, przewrotne, pełne potrzebnego klimatu, by wprowadzić nas w pozytywny nastrój. Bardzo podobała mi się różnorodność opowiadań oraz wybór autorek, które dopiero niedawno pojawiły się na polskim rynku i mogłam je sprawdzić w krótkiej formie. Innymi słowy - bardzo się cieszę z wyboru jednej z pierwszych świątecznych lektur!

4 komentarze:

  1. Już mam ten zbiór na swojej półce. Same ciekawe nazwiska.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem fanką antologii, niemniej jednak nie skreślam powyższego zbioru. Jeśli przypadkiem trafi w moje ręce, to dam mu szansę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Na ten moment, nie planują czytać tego zbioru opowiadań.

    OdpowiedzUsuń