niedziela, 28 listopada 2021

"Gdy zasypie śnieg" Agata Przybyłek

 "Gdy zasypie śnieg" Agata Przybyłek, Wyd. Czwarta Strona, Str. 368


W życiu każdego z nas przychodzi ten moment, gdy trzeba zrobić trochę miejsca na… miłość!


Agata Przybyłek to autorka, której nazwisko warto zapamiętać. To ona jako jedna z niewielu namówiła mnie na czytanie książek polskich autorek i jednocześnie udowodniła, że sama dysponuje lekkim piórem oraz nieocenioną wyobraźnią. Uwielbiam jej styl, uwielbiam również bohaterów jakich powołuje do życia, więc nie mogłam sobie odmówić świątecznego klimatu jaki serwuje swoim czytelnikom w nowej powieści.

Bardzo polubiłam Martę, główną bohaterkę. To dziewczyna, która wie czego chce i jako jedna z nielicznych bohaterek potrafi odmówić sobie romantycznych przygód na rzecz poszukiwań prawdziwej miłości. A właściwie na rzecz pracy, ponieważ Marta już dawno temu podjęła decyzję, że nie będzie angażować się w związki bez przyszłości i woli poświęcić się pracy. Jest szczera i świadoma w swoich przekonaniach a przy tym przypomina nas samych, więc bez problemu mogłam się z nią utożsamić i jednocześnie obdarzyć ją szczerą sympatią.

Marta wyróżnia się ciepłą osobowością mimo twardego stąpania po ziemi. Jej relacja z ukochaną babcią jest cudowna! Jednak gdy dostaje od niej prezent, voucher na pobyt w pensjonacie pod Tatrami, jest dość sceptyczna. Czy to prezent na pewno dla niej? Janina przeżyła już swoje, by wiedzieć, że wnuczka ma całe życie przed sobą i musi korzystać z przeróżnych okazji. Wysyła ją więc w świat, na wielką przygodę i dobrze robi, bo Marta w końcu poczuje jak smakuje prawdziwej miłości. Tuż po tym jak będzie zmuszona wyciągać Janinę z kolejnych kłopotów, bo jej babcia życia absolutnie się nie boi!

Uwielbiam Janinę, uwielbiam jej dystans do życia, to ciepło, które wprowadza do fabuły i miłość z jaką patrzy na wnuczkę. Uwielbiam Martę ,jej dystans oraz życiowe przekonania a także całą historię z udziałem obu pań. Agata Przybyłek zaserwowała nam radosną opowieść o urokach życia okraszona nutką nostalgią oraz przyjemnym dla oka wątkiem romantycznym z lawiną wyjątkowych emocji na czele. Świąteczny klimat zdecydowanie wisi w powietrzu.

"Gdy zasypie śnieg" to piekielnie urokliwa lektura od której nie sposób się oderwać. Bawi, zaskakuje, pozwala z dystansem spojrzeć na nasze życie. Trudno przejść obojętnie obok losów bohaterek, szczególnie obok starszej pani, która zdecydowanie wie jak się dobrze ustawić! Agata Przybyłek zabiera nas do pełnego magii pensjonatu, w którym wszystko jest możliwe i wręcz czaruje słowem, pozwalając zaangażować się w opowieść o miłości, nadziei oraz sile rodziny.

3 komentarze:

  1. I takie lektury uwielbiam czytać pod koniec roku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłoby miło przeczytać tę książkę przy świątecznej choince.

    OdpowiedzUsuń
  3. Autorka tworzy piękne historie. Będę chciała kiedyś przeczytać tę książkę 😊

    OdpowiedzUsuń